dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Kwas foliowy
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-27, 23:19 
Jaki kwas foliowy najlepiej przyjmować w czasie starań o dziecko?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-28, 13:43 
a ja słyszałam że nie wskazane jest brać kwas foliowy jak już się jest w ciąży,najodpowiedniej jest przyjmować go dużo wcześniej.tak słyszałam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-28, 16:15 
Mój lekarz mi mówi, że mogę brać w pierwszym trymestrze ciąży. To pomaga zapobiegać powstaniu wad cewy nerwowej. Widziałam dzieci z takimi wadami i jeśli mogę choć trochę to ryzyko zmniejszyć to się nie zastanawiam.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-29, 13:19 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Kwas foliowy powinno się brać na etapie starań o ciążę, a także w pierwszym trymestrze. To prawda, że w Polsce rodzi się mnóstwo dzieci z wrodzoną wadą cewy nerwowej, ale warto wiedzieć, że niedobory kwasu foliowego przekładają się także na wzrost ryzyka wystąpienia poronień nawracających, stan przedrzucawkowy, hipotrofia płodu, przedwczesne oddzielenie łożyska, poród przedwczesny, zgon wewnątrzmaciczny, wady cewy nerwowej czy rozszczep wargi i podniebienia u płodu. Wiele kobiet ma problem z przyswajaniem folianów nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dlatego koniecznością jest stosowna suplementacja, bo sama zdrowa dieta niestety może nie wystarczyć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-29, 16:30 
a ja to też się z takim info spotkałam że bardzo trudno pozyskiwany jest kwas foliowy i bardzo często jest tak że nie widać że ciężarna go przyjmowała, bo on jest bardzo pozytywny ale trudny do zdobycia


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-29, 20:35 
To takie proste, żeby wziąć tabletkę, a nawet nie zdajemy sobie czasem sprawy ile przez to możemy zyskać. Wiele kobiet może nawet nie myśleć o tym, żeby brać kwas foliowy stosunkowo wcześnie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-04-30, 09:18 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Dużo też się słyszy o tych róznych postaciach kwasu, które są przez ogranizm inaczej przyswajane. Więc nie każdy lek lekowi równy. Ostatnio słyszałam opinię, że Femibion ma najbardziej przyswajalną formę kwasu foliowego.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-05-02, 19:06 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Greenka napisał(a):
Dużo też się słyszy o tych róznych postaciach kwasu, które są przez ogranizm inaczej przyswajane. Więc nie każdy lek lekowi równy. Ostatnio słyszałam opinię, że Femibion ma najbardziej przyswajalną formę kwasu foliowego.


Pewnie masz na myśli metafolinę. :) Przeczytałam morze materiałów na jej temat i rzeczywiście jest to najlepiej przyswajalna postać kwasu foliowego. Dlatego lekarze tak często rekomendują femibion na etapie starań oraz w pierwszym trymestrze. Chociaż są oczywiście femibiony także na późniejsze miesiące.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-05-29, 21:43 
Mi pani doktor już przed ciążą poleciła brać folik. Robię to żeby zmniejszyć ryzyko wad wrodzonych mojego maleństwa. Na pewno przy następnej ciąży też będę go brała.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kwas foliowy
PostNapisane: 2014-05-30, 15:02 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Jest popularny, ale wolę coś lepiej przyswajalnego. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO