dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Medycyna Stylu Życia
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-15, 15:37 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-04-15, 15:33
Posty:2
Witam serdecznie,
współpracuję z Instytutem Stylu Życia we Wrocławiu i zastanawiam się na ile społeczeństwo zna pojęcie Medycyny Stylu Życia (lifestyle medicine).
Słyszeliście o takim pojęciu ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Medycyna Stylu Życia
PostNapisane: 2015-04-16, 09:38 
śmieszą mnie takie teksty. Brzmi to mniej więcej tak: zespół naukowców opracował, odkrył, wymyślił, oparty na faktach naukowych itp. Jak sięgam pamięcią swoją, rodziców czy dziadków, co jakiś czas oto powstaje cudowne odkrycie, ktoś wpada na genialny pomysł, jakiś naukowiec wie!, zespół naukowców odkrył itd. I co my wiemy dzięki nim, a to nam wpajają, że jajka są niezdrowe szczególnie dla chłopców, zawierają cholesterol i tłuszcz, a to inni właśnie odkryli, że jedzenie tłuszczu jest szkodliwe, najbardziej oczywiście zwierzęcego. To znowu czepiają się masła bo tłuste i zwierzęce lepiej smarować margaryną pełną chemii, utwardzaczy, nikiel, platyna, miedź, pallad, konserwanty, polepszacze, sztuczne barwniki. Przytoczę "Co gorsza, wiele margaryn w procesie utwardzania wzbogacana jest w nowe, sztuczne izomery nienasyconych kwasów tłuszczowych – izomery trans. Podnoszą one poziom cholesterolu w organizmie, sprzyjają rozwojowi miażdżycy i podnoszą poziom insuliny. Istnieją także podstawy by łączyć je z rozwojem nowotworów wątroby, chorobami skóry i blokadą enzymów. Stwierdzono również, że wpływają one negatywnie na rozwój noworodków i zmniejszają ilość pokarmu u kobiet."
Można by wymieniać dalej, ale jeżeli mowa o medycynie stylu życia to nie powstała wcale ostatnio i nie wymyślili jej zachodni, czy amerykańscy "super" naukowcy tylko zwykły polski lekarz Jan Kwaśniewski i to jeszcze w latach 60-tych.
Proponuje zapoznać się z dietą optymalną i przestać wierzyć w te, co i raz promowane pseudo naukowe wywody. Trzeba pamiętać, że aby się wyróżnić uzyskać rozgłos trzeba coś zaproponować i to z dobrze brzmiącym hasłem. To w tytule tego topiku właśnie temu służy.
Jak mawiał mój dziadek żyj ku chwale Ojczyzny i przeciw oszołomom!


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Medycyna Stylu Życia
PostNapisane: 2015-04-16, 11:39 
od margaryny sie psuje wzrok.takie robione domowe maselko jest pyszne,ale bardzo tluste. jedynie w tluszczu rozpuszcza sie witamina A, ktora wlasnie ma wplyw na wzrok, ja czekam z uteskniem na info wielkich naukowcow ze jednak slodycze sa bardzo dobre i daja najlepsze rezultaty w utrzymaniu zdrowia


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Medycyna Stylu Życia
PostNapisane: 2015-04-25, 11:41 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2013-06-13, 22:07
Posty:77
hehe praktycznie na każdym kroku ktoś nas czymś zaskakuje. Ale tak naprawdę co jest dobre a co nie zależy indywidualnie od człowieka..każdy jest inny i dla każdego coś innego będzie dobre. Dlatego ja jestem za określeniem swoich predyspozycji genetycznych i robieniem testu DNA http://codeofme.com/pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO