dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Nasz organizm
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-29, 00:28 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Czytam najróżniejsze pytania, wypowiedzi, rady na temat zdrowia. Chciałbym w miarę przystępnie (odwołuję się do Waszej wiedzy z kursu biologii) o warunkach działania naszego organizmu.
Byłem świadkiem wystąpienia absolwenta Uczelni medycznej o statusie doktora nauk medycznych, poświęconego homeopatii.
Młody ten człowiek, pewnie tuż po obronie pracy, zażywając jednocześnie dużych ilości najróżniejszych farmaceutyków homeopatycznych, demonstrował brak reakcji jego organizmu na aplikowane substancje, opowiadając o odczuciach towarzyszących łykaniu różnych tabletek, płynów i trochę jak kuglarz powtarzając „patrzcie nic mi nie jest”
Nie chcę ocenić teorii leków homeopatycznych, natomiast ulegając reklamie, zdecydowałem się na użycie specyfiku homeopatycznego przeciw grypowego. Byłem kompletnie zaskoczony pozytywnym skutkiem i korzystałem od tego czasu w przypadku pojawienia się symptomów grypowych (zawsze z dobrym skutkiem). Nauka, badacze często formułują myśl, że działania nad określeniem istoty życia to kroczenie na Ziemi ku horyzontowi, każdy krok przesuwa widnokrąg. Dopiero spojrzenie z perspektywy, spoza Ziemi uzmysławia jednoznaczne uzależnienie ŻYCIA od ZIEMI. Podobnie należy spojrzeć na informacje prezentowane nam przez szeroko pojętą medycynę (i moją wypowiedź).
Podobnie musi spojrzeć na medycynę ten świeżo „upieczony” doktor nauk medycznych.
W kamieniu granitowym na który kapnie jedna kropla wody , nie zajdzie żadna reakcja, natomiast w przypadku żywego organizmu na pewno reakcja nastąpi, z tym, że nie odczujemy jej i nie dysponujemy narzędziami do jej określenia. Jest prawo akcji i reakcji. Każdej akcji towarzyszy reakcja, dotyczy to także organizmów żywych. O tym na pewno zapomniał młody medyk.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-29, 15:12 
Ja nie mam wiedzy na ten temat, jedynie wiedzę z życia potocznego mogę tu wplątać. Wszystko się kiedyś odbije, każdy wybryk, który w młodym wieku nie ma skutków ubocznych wróci do nas
z spotęgowaną siłą. Te przemoczone buty, chodzenie bez czapki, lekkie ubieranie, pożałujemy gdy
już będzie za późno. Myślę również, że każdy organ, który nie jest używany powoduje ogólne wyniszczenie organizmu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-29, 21:53 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Niejako stosujesz się Ewelinko do zasady 3M. Odnosi się ona do naszej podświadomości i brzmi - Myślisz, Mówisz, Masz.
Nie homeopatia jest przedmiotem mego opisu. Zgodnie z kanonami współczesnej wiedzy o życiu, wiedza stwierdza fakty, ale nie potrafi odpowiedzieć na większość sformułowanych pytań o jego naturę (życia).
Jednym z potwierdzonych kanonów biologii jest ... że organizmy żywe(dalej organizmy) są bezwzględnie związane z Światem i reagują na Świata zmiany i są Świata fragmentem. (Organizm oderwany od Świata ulegnie destrukcji, (zaniknie życie).
Natomiast organizm funkcjonujący w Świecie, jeśli Świat spełnia wszystkie „Oczekiwania, potrzeby” (organizmu) może bezproblemowo bytować (dobrostan).
Jeśli szczegółowo ocenić „problem” bytowania organizmu, są to niedobór lub nadmiar elementów Świata . Oba elementy, powodują w organizmie reakcję.
Organizm funkcjonujący w dobrostanie, w sytuacji „niedoboru lub nadmiaru”potrafi samodzielnie uruchomić mechanizmy doprowadzające do takiej jego organizacji gdzie potrafi sprostać nowym warunkom bytowania.

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-29, 23:22 
stworzyłam ja sama temat pt. tytułem "zdrobnienia" ale spoko nie wiedziałeś.
nic nie zrozumiałam z Twojej wypowiedzi, nie należę do grupy wybitnie utalentowanych jak Ty.
I jeszcze nie podoba mi się to ale..................,
nie będę się sprzeczać, bo coś takiego jak skromność maluśkich posiadam:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 16:49 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Ewelino, już usunąłem "ale". "ale" potraktowałem jako nawiązanie do głównego tematu. smutno mi, że nic nie zrozumiałaś. zupełnie nic? pozdrawiam Janusz

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 17:21 
ale za późno :) to co chciałam zrozumiałam, organizm ludzki(żeby na temat było) wybiera co chcę żeby do niego dodarło. Ja np. tak mam, nie wiem czy to już wariacja. Jeśli to jest nieprawidłowość jakaś to jest nas dużo, dużo więcej. Tak jeszcze myślę, że tak chyba jest lepiej. Jak by do człowieka wszystko docierało na bieżąco to on biedny by nie wyrobił i całkiem sfiksował :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 18:52 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
napisałaś " organizm ludzki(żeby na temat było) wybiera co chcę żeby do niego dodarło." Ewelino jak to jest w praktyce "wybiera co chcę"?

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 20:02 
oj nie przemyślałam tego, jestem tylko białą kobietą


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 20:45 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
A co ma do procesów myślowych płeć i kolor skóry? :D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Nasz organizm
PostNapisane: 2013-12-30, 21:12 
oj ma, my blondynki to od zawsze to wiemy i ludzie ,którzy są z nami też to wiedzą, ale dobrze że mamy cudownych mężczyzn, którzy o nas tak dbają. W tym miejscu pragnę podziękować losowi za to wszystko co otrzymałam .DZIĘKUJĘ


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO