dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

polski obiad a trawienie?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-03-26, 22:18 
czym może być spowodowane ciągle uczucie ciężkości?? Zacząłem unikać obiadków u teściowej bo ona to lubi typowo polską kuchnię i niedzielny obiad nie może być bez schabowego i rosołu, widże że mi to nie służy i z powodu tego bólu to już usiedzieć przy stole nie mogę, ciągle mi się odbija :(((


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-04-08, 12:47 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
trawienie, jak sama nazwa, to proces przemiany wpychanych do żołądka: białek, węglowodanów, tłuszczy..... . W tej całej , od ust do (no wicie) każdy element ma swoje zadanie. jednak kluczowe dla odczuć "po jedzeniowych" ma "jama gębowa" i żołądek. "Jama" bo należy żuć, obśliniać ... ( do uzyskania papki). Żołądek to specyficzny worek z sokami trawiennymi (kwas solny ++). Tenże kwas (jeśli papka z "jamy") rozbija ją na takie elementy biochemiczne, które wpuszczone do kiszeczek zostaną przez "ściany" kiszeczek przepuszczone do krwioobiegu. Poczucie ciężkości ( u zdrowego osobnika) wynika z tego, że żołądeczek nie daje sobie rady z "szybkim" trawieniem bo: 1. niepogryzione, 2. popijamy podczas jedzenia( zucia w "jamce"). Że grube, to organizm "wzywa" najrózniejsze własne "siły" i stąd spadek energii głowy( mózgu) i senność. Powazniejsze skutki ma "popijanie" bo kwas dobrze trawi gdy jest jak najbardziej stęzony. Gdy popijamy jego stężenie spada i trawienia białek, rozbijanie ich na aminokwasy, trwa dłużej i mniej skutecznie. Spróbuj nie popijać jedzenia, pij ok 30 min przed jedzeniem i ok 1 godz po jedzeniu, a tak ogólnie jedz trochę mniej, natomiast jakość kuchni teściowej, sądzę jest "w porzo".

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-04-08, 12:52 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
to co napisałem to wiedza z różnych źródeł, sam mam przygotowanie techniczne. Kwintesencje powyższego w swym "spiczu" dał (rozpisałem celowo na minuty by znaleźć interesujące nas zagadnienie):
Ukryte Terapie PRZEZ ŻOŁĄDEK DO ZAWAŁU I CHORÓB PRZEWLEKŁYCH – Jerzy Zięba
https://www.youtube.com/watch?v=POKyyxpEdbI

0,20- co jest przyczyną zawału ?, blaszka miażdżycowa
1,20- homocysteina
palenie 6 x groźniejsze, homocysteina 40 x groźniejsza
01,50- cholesterol (HdL, LdL) nie był i nie będzie przyczyną miażdżycy
02,20- co zrobić z homocysteiną, w 1969 roku badania wykazały, że kompleks wit B6, kwas foliowy, wit B12 powoduje zmniejszenie poziomu. Tę wiedzę się ukrywa
3.30 poziom prawidłowy od 5 do 7 – poziom 15 bardzo niebezpieczny
5.00- poziom cholesterolu ustalono sztucznie
5,10- stany zapalne tętnic – brak jednego składnika – rozwija się miażdżyca
6,30- zakwaszenie żołądka
6,50- podręczniki gdzie te informacje
8,00- jeśli zakwasimy żołądek mija zgaga, w podręczniku: ZGAGA NIE JEST WYNIKIEM KWASU SOLNEGO W ŻOŁĄDKU……..
11,30- pH 1 do 2,5
16,10 Gigantyczny problem
17,30-białka – nie potrafimy wchłaniać białek, tylko aminokwasy…
-białka muszą podzielić się na aminokwasy...
-Insulina konstrukcja z aminokwasów… gdy brak jednego aminokwasu, insulina traci swoje właściwości……
21,20- tylko gdy żołądek zakwaszony…….
23,40-niedotrawione przedostają się do krwi……… DRAMAT, WOJNA…. Traktowane są jak wróg...
24,30- bolą stawy, RZS,…..
25,30- łuszczyca, egzema…..
26,20- łuszczyca, efekty……….
27,20- astma…………
27,55 problemy z melatoniną……….
- zmęczenie, depresja, ……….
29,25- egzema……….
31,20- badanie stanu zakwaszenia, ½ szklanki wody …
33,20- minerały i inne nie wchłaniają się……….
34,00- a zwierzęta suplementowanie minerałami leczone z wielu chorób na które współcześnie chorują ludzie……..
35,10- problemy z żelazem….. anemia…..
36,10- anemia chorej, od 4 lat z anemią……
36,50- po 35 latach anemii, zakwaszenie żołądka ………….
37,10- pielęgniarki leczone na nadkwasotę……
37,50- inhibitor pompy protonowej…..
39,00- metabolizm wit. B12….. będzie anemia…. Tylko gdy zakwaszenie…
- wysoka homocysteina……
40.40- jaki związek zakwaszenia z zawałem……
43,10- chorujemy bo braki lub nadmiar toksyn…
44,10- spowodował lekarz….
45,20- dzieci – zakwaszenie….
46,00- kaszel przewlekły…….
- stwierdzono niedobory B12, aminokwasów, i t d………
49.02- nie odbiło się………….
49,15- ocet jabłkowy………..
49,40- PRZESTAŁ KASŁAĆ………..
50,30- lekarz – choroba ……..diagnoza….
51,20- jak zakwasić….
52,10- kamienie nerkowe….
53,45- nadkwaśność- owrzodzenie dwunastnicy…..
54,20- helikobakterpylori …. jest potrzebna…
54,50- owrzodzenie żołądka, wodą….
56,30- kardiolog sobie, ortopeda sobie………
51,12- krople gorzkie…
57,40- kwas w kapsułkach………..
58,45- kwas wytwarzany gdy używamy……..

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-04-24, 11:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2017-04-21, 10:57
Posty:21
ginnna napisał(a):
czym może być spowodowane ciągle uczucie ciężkości?? Zacząłem unikać obiadków u teściowej bo ona to lubi typowo polską kuchnię i niedzielny obiad nie może być bez schabowego i rosołu, widże że mi to nie służy i z powodu tego bólu to już usiedzieć przy stole nie mogę, ciągle mi się odbija :(((


Doraźnie może pomóc np. raphacholin (https://www.aptekagemini.pl/raphacholin-c-30-drazetek.html) ale jeżeli po każdym bogatszym posiłku masz objawy ze strony układu pokarmowego to polecałabym zainteresować się stanem dróg żółciowych, u mojego ojca dopiero po kilkutygodniowych przewlekłych biegunkach i 2 atakach zdiagnozowano kamienie żółciowe. Po usunięciu jest już dobrze, a profilaktycznie unika tylko smażonych potraw, no i słodycze tylko robione przez moją mamę a nie kupowanie w sklepie śmieci. Nawet gdy w święta sobie pofolguje, to nie narzeka już na problemy z układem pokarmowym.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-05-12, 11:14 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
lekarz o trawieniu (m. in.)
https://www.youtube.com/watch?v=ahJmvjzMfLE

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-05-15, 14:42 
Adept
Offline

Dołączył(a):2016-05-16, 11:26
Posty:18
ginnna napisał(a):
czym może być spowodowane ciągle uczucie ciężkości?? Zacząłem unikać obiadków u teściowej bo ona to lubi typowo polską kuchnię i niedzielny obiad nie może być bez schabowego i rosołu, widże że mi to nie służy i z powodu tego bólu to już usiedzieć przy stole nie mogę, ciągle mi się odbija :(((


problem macie oboje ty i twoja teściowa, ona bo nie szanuje swojego zdrowia wpychając w siebie i innych ciągle te same produkty żywieniowe, ty bo dotychczasowymi obiadkami, które to ładnie do chwili pojawienia się pierwszych negatywnych problemów ze smakiem wciągałeś

pomoże tylko wizyta u specjalisty, który oceni jak bardzo nieodpowiednią dietą sobie zaszkodziłeś, podstawa badania krwi, usg, może gastroskopia i kolonoskopia - doraźnie to możesz sobie ulżyć essentiale forte (https://www.aptekagemini.pl/essentiale-forte-300mg-50-kapsulek.html) wspomagającym trawienie, ale nie zwolni Cię to ze znalezienia pierwotnej przyczyny problemów


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: polski obiad a trawienie?
PostNapisane: 2017-05-24, 20:13 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-05-26, 11:34
Posty:261
Musisz porozmawiać z teściową, chyba że na prawdę sporadycznie bywasz na takich obiadkach?
Jeżeli to ma być coś doraźnego, to skuteczny jest cholestil max. Mi pomaga, jak czasem jem jakiegoś fast fooda na mieście i mi to trochę zaszkodzi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO