dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

wszy...
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-01-14, 20:52 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-27, 10:15
Posty:39
Czy może, któraś z Was miała tą nieprzyjemność i walczyła z wszami u siebie/u dziecka? Mój synek wrócił dzisiaj z przedszkola z wszami na głowie... zawiadomiłam już przedszkole by poinformowali pozostałych rodziców, nie wiem tylko jak skutecznie się ich pozbyc??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-01-15, 01:45 
Ja już to przeszłam, córka ze żłobka przywlokła, tak sie koncza zabawy we wzajemne czesanie :-/ no cóż walka jest ciezka, ja poinformowalam żłobek i zostawilam corke w domu bo tak jak podejrzewałam dzieciaki sypały się jedno za drugim, ja załatwilam wszy w dwa dni, ale corke zostawilam w domu na ponad tydzien zanim poradzili sobie ze wszawica w żlobku, na rynku jest kilka specyfików, ja wybrałam taki bez chemii hedrin, bo corka jest alergiczką, nalozylam tez to na swoje wlosy bo sama zaczelam sie juz drapac, choc podejrzewam, ze to autosugestia, mezowi tez zaaplikowalam ;-) wyprałam też ubrania, pościel, nawet dywany, moj maz sie ze mnie smial ale trudno jak sobie wyobrazilam jak to lazi po nas to wolalam na zas wszystko " zdezynfekowac" ;-)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-01-19, 11:48 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2014-05-27, 21:32
Posty:85
Bardzo fajnie, że zawiadomiłaś przedszkole. Wiele osób wstydzi się w takim przypadku przyznać się, że coś takiego dotknęło ich dziecko. Wszy niewątpliwie są tematem tabu. Jak dzieci wspólnie turlają się po przedszkolnych dywanach, to złapanie wesz to chwila moment i wcale nie ma to nic wspólnego z poziomem higieny. A jak otrwacie powie się, że problem wystąpił, może dzięki temu innym uda się go uniknąć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-11, 14:23 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-27, 10:15
Posty:39
nie wyobrażam sobie tego by nie zawiadomić przedszkola - to moim zdaniem podstawowa czynności zaraz po tym jak pobiegnie się do apteki po jakiś preparat (w moim przypakdu pomógł ten wspomniany przez Sylwitta89) zastanawiam się teraz tylko nad tym jak zapobiec podobnym sytuacjom na przyszłosc??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-12, 23:17 
My teraz stosujemy hedrin ochrona, naprawdę wolę takie rozwiązanie niż znowu przechodzić koszmar dokładnego czyszczenia mieszkania i patrzeć na te łażące paskudy na głowie mojego dziecka.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-14, 00:16 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
niestety .. były, są i będą. dzieci stykają się i niezależne od statusu rodziny.

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-16, 11:33 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-27, 10:15
Posty:39
Sylwitta89, na jakiej zasadzie działa ten specyfik? codziennie aplikujesz go na włosy dzieci czy co kilka dni?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-16, 22:58 
To jest w formie odżywki, ja stosuje dwa razy w tygodniu, po umyciu spryskuje włosy dziecku.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-17, 11:02 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-27, 10:15
Posty:39
Sylwitta89 a co z zapachem? jakiś naturalny, kwiatowy czy chemiczny? bo przyznam szczerze, że mój syn bardzo marudzi jak mu włosy pachną "w dziewczęcy sposób" ;/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: wszy...
PostNapisane: 2016-10-20, 15:22 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-26, 12:23
Posty:46
kasiakarbowska, zapach jest w miare naturalny - wiem bo niestety i w naszej rodzinie ten problem się pojawił :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO