dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-10-02, 20:49 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-07-12, 22:33
Posty:23
Hej

Od siedzenia przy komputerze strasznie mam zaczerwienione oczy. Nie moge robić przerw dłuższych ponieważ moja praca wiąże się z korzystaniem z komputera. Znacie może jakieś suplementy które pomogą mi pozbyć się tego zaczerwienienia oczu? Mi pani w Aptece poleciła Strix Forte ale nie słyszałam o tym wczesniej i nie wiem. Pomocy ;( !!!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2010-10-03, 14:53 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-02, 10:45
Posty:208
Mi zwykle pomaga sól fizjologiczna, tania i skuteczna, ale zastanawiam sie tez nad kupnem okularów do komputera.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2010-10-04, 10:13 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-09-29, 10:04
Posty:35
To normalne, że tak się dzieje podczas wytężonej pracy przy komputerze. Możesz spróbwać takich kropelek: http://www.e-lek.pl/101068,pvp-comod-krople,100087.html są one przeznaczone specjalne dla osób, które przebywają bardzo dużo czasu przed monitorem bądź laptopem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2010-10-04, 17:41 
Lilunko, ciekawie zapowiadają się te kropelki, ale to chyba w sumie do nawilżenia oczu :) pewne je kupie, ale przydałyby mi sie jakieś witaminy. A co z tymi tabletkami Strix Forte? Nie wiem czy są dobre a pani w Aptece Polecała je. :/... Kratko, nie słyszałam o stosowaniu soli fizjologicznej. Jak to działa ?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-06, 13:43 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
Przy specyficznym trybie pracy, meczącym oczy okulary z antyrefleksami to według mnie podstawa.
Czasami jednak i to nie pomaga. Wtedy sięgam po Starazolin. Idealne wyjście dla mnie i moja SIostra która soczewki nosi też korzysta :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-07, 10:27 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-30, 13:49
Posty:77
witaminy swoją drogą, ale przy suchych oczach przydałoby się coś miejscowo - czasem wystaczy zwykła sól fizjologiczna czy świetlik, ale przy silniejszych objawach pomóc mogą dopiero krople w formie żelu - jak np vidisic, które dłużej pokrywają oko.
Można też stosować różne preparaty na powieki - są takie żele z wyciągiem ze świetlika i rumianku


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-10, 16:45 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-09-10, 10:46
Posty:120
Zależy co jest przyczyną zaczerwienienia. Może to nie tylko przesuszone oko ale jakaś infekcja, stan zapalny. Na pewno dobre krople się przydadzą, na przemywanie zwykłe sztuczne łzy lub sól fizjologiczna. Żel ze świetlikiem - mnie akurat kojarzy się z sińcami i opuchniętymi oczami ale może masz rację. A który byś zastosowała? Z rumiankiem? Suplementy możesz odpuścić, wymagają czasu i systematyczności. Lepiej zainwestować w porządne szkła z antyrefleksem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-15, 21:18 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-28, 13:01
Posty:26
hmmm... może okład z herbaty i mniej siedzenia przed monitorem pomoże? Bo ja też miałam przejścia z tzw. zespołem suchego oka.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-18, 17:29 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
karolla napisał(a):
hmmm... może okład z herbaty i mniej siedzenia przed monitorem pomoże? Bo ja też miałam przejścia z tzw. zespołem suchego oka.


samą herbatą zwalczasz czy kropelki jednak idą w ruch ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zaczerwienione i Przesuszone Oczy
PostNapisane: 2011-09-20, 12:41 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-28, 13:01
Posty:26
ja stosuje różne techniki na przepracowane oczy, ale fakt, że jak nie mam na to czasu to aplikuje do worka spojówki krople dostępne bez recepty starazolin hydrobalance, ktore można stosowac nosząc soczewki kontaktowe.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO