dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Zatkany nos - pomocy!
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-05-11, 11:06 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-14, 20:15
Posty:92
Od dłuższego czasu mam zatkaną dziurkę w nosie, cale szczęście, że nie dwie. Jest to strasznie uciążliwe, źle sypiam, bo nie mogę swobodnie oddychać. Nie jestem chora, więc nie wiem skąd ten katar. Słyszałam, że krople do nosa stosowane na dłuższą metę, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Co w takim razie stosować, żeby jakoś sobie ulżyć i nie zaszkodzić bardziej?

_________________
http://przepisy.ancymonki.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-12, 17:21 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-05-04, 11:30
Posty:111
Krople do nosa można stosować tylko do 3 dni i mają one pomóc oddychać. Ale stosuje się je tylko podczas kilkudniowego kataru. Jeżeli jest on przewlekły to już leczenie inaczej przebiega. Konsultowałaś się z lekarzem? Może to przewlekły nieżyt nosa? Do tego stosuje się specjalne homeopatyczne areozole


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-12, 22:05 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-03-15, 20:30
Posty:120
Witam :) Miałem podobny problem. Zatykała mi się cały czas jedna dziurka od nosa.. mama zrobiła mi inhalację i pomogło :D W misce była gorąca woda z czymś tam a ja miałem głowę przykrytą ręcznikiem nad tą miską i musiałem to "wąchać" nosem :D Nie wiem na jakiej zasadzie to polegało ale pomogło ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-12, 22:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-02-20, 20:06
Posty:15
damianust96 napisał(a):
Witam :) Miałem podobny problem. Zatykała mi się cały czas jedna dziurka od nosa.. mama zrobiła mi inhalację i pomogło :D W misce była gorąca woda z czymś tam a ja miałem głowę przykrytą ręcznikiem nad tą miską i musiałem to "wąchać" nosem :D Nie wiem na jakiej zasadzie to polegało ale pomogło ;)


To działa na takiej zasadzie, że gorąca para wodna i esencje z różnych ziół, które przeważnie są dodawane w przypadku takich inhalacji rozrzedzają to co masz w środku i pomagają się temu wydostać, dzięki czemu nos nie jest zablokowany.
Teraz zaczął się okres w którym w powietrzu jest dużo pyłków z drzew, więc obstawiałabym alergię, w tym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w jakiś dobry roztwór do nosa.
Sama żadnego nie polecę bo nie mam takiego problemu, ale może ktoś pomoże?

_________________
www.mistrzowieszeptow.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-16, 21:37 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-12-10, 15:15
Posty:32
Hmmm, według mnie powinnaś spróbować tego http://www.leczsiezdrowo.pl/alergia.html , dobry i skuteczny lek w aerozolu, jestem pewien, że w ten naturalny sposób już nie będziesz się musiała martwić o jakiekolwiek objawy kataru, a z pewnością jest to skuteczniejszy sposób niż inhalacja ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-16, 22:07 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-01-20, 21:18
Posty:6
Inhalacja jest dobra i bezpieczna ale daje krótkotrwały efekt. Zazwyczaj krople do nosa można stosować nie dłużej niż 3-4 dni bo wysuszają błony sluzowe i stosowane dłużej mogą tylko pogorszyć sytuację.Wspomniany Euphorbium S to preparat homeopatyczny więc mozna go stosować bez obaw. Ale radzę wybrać się do lekarza aby stwierdził konkretnie jaka jest przyczyna zatkania nosa.

_________________
_____________________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-21, 20:30 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-04-16, 09:04
Posty:14
Pewnie krzywa przegroda nosowa. Powinnaś iść do laryngologa.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-05-26, 21:51 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-09-16, 20:45
Posty:204
zacznij regularnie oczyszczać nos. Ja używam wody morskiej. Można to bezpiecznie stosowac cały czas, bo jest naturalna. Oczyszcza śluzówkę i nawilża, a nie podrażnia.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-06-12, 16:15 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-05-28, 14:42
Posty:8
Zgadzam się w pełni, woda morska jest jak najbardziej ok, szkoda tylko że tak dużo kosztuje ;/ Prócz
niej dobrze jest brać jeszcze jakiś odczulacz bez recepty np. cetalergin czy claritine. ja biorę claritine active i w miarę mi pomaga.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zatkany nos - pomocy!
PostNapisane: 2012-07-06, 17:02 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-05-04, 11:30
Posty:111
Do nosa to wszystko jest drogie. Woda morska jest dobra, zgadzam się. Tyle tylko, że daje krótkotrwały efekt i trzeba ciągle ją wtryskiwać. Najskuteczniejszy u nas w domu jest Euphorbium S, bo działa długo. Nos jest ciągle nawilżony i szybko mija katar.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO