dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Zęby mądrości ;)
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-11-25, 06:17 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-09, 07:19
Posty:137
mysle ze jesli ci przeszkadzają i nie masz miejsca w szczęce na dodatkowe zęby to bez problemu dentysta ci usunie (mi zajelo to pare sekund i nic nie bolalo) wiec to nie jest problem. gorzej jesli ci sie jeszcze nie wyżeły bo wtedy trzeba rozcinac dziąsło ale w dzisiejszych czasach nic nie jest problemem

_________________
modne dodatki


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2012-12-28, 16:03 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-10-29, 12:03
Posty:134
Lokalizacja: Bywam w fajnych miejscach
Ja mam jeszcze oba:) I nawet jestem zdziwiony, bo przy tej ilości posiadanych zębów własnych to dziw, że nie rozsadza mi paszczy. He
Dentysta (dobry stomatolog ze znanylekarz.pl) mówi, że mam się cieszyć, bo póki są własne i zdrowe, to nie ma co usuwać, zęby są ważne, a potem jak polecą, to hurtem i jeszcze tęsknić za własnymi będziemy :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-01-15, 13:11 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-20, 14:37
Posty:43
Lokalizacja: Warszawa
Wy piszecie, że macie za dużo zębów, podczas gdy trend krajowy jest zupełnie inny: Polacy mają za mało zębów! Przeczytajcie sobie ten artykuł: http://lubuskie.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html , chyba nie dbamy zbytnio o higienę jamy ustnej jako naród, bo niezbyt ciekawie prezentuje się generalnie nasze uzębienie ;/. A rzeczywiście jest tak, że jak jeden ząb trzeba usunąć, to robi się dużo wolnego miejsca w szczęce i zęby zaczynają szaleć. Wiadomo, jak za dużo to też niedobrze, bo za ciasno, ale zawsze ząb można usunąć, a jednak wstawienie implanta zamiast zęba to wyższa szkoła jazdy...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-01-24, 14:30 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2012-12-05, 14:31
Posty:307
faktycznie mało osób dba o higienę jamy ustnej, ale moim zdaniem wynika to z tego, że dentyści są po prostu bardzo drodzy, a NFZ nie refunduje np. jasnych plomb, ale nie tylko to, ceny innych usług tez są wysokie...a ludzi zwyczajnie nie stać :/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-01-29, 13:30 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-09-03, 08:42
Posty:54
NFZ refunduje chyba jasne plomby, ale od 1 do 4. Czy się mylę? Z dostępem do lepszej jakości materiałów jest faktycznie problem, bo tu nasz NFZ idzie po jak najtańszej strategii. Protetyka Tychy, implantologia, tu jeszcze jest ciekawiej bo ceny na te lepsze materiały ścinają z nóg przeciętnego Polaka.

_________________
Organizujemy szkolenia handlowe, szkolenia typu coaching i perswazja oraz inne szkolenia biznesowe.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-01-31, 12:38 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-08, 11:41
Posty:43
Lokalizacja: Swarzędz
Ja nie wiem, jak to z NFZetem jest, bo gdybym miał na nich liczyć, to musiałbym chyba z miesiąc chodzić z bolącym zębem, zanim bym się dostał do dentysty, a mam dla siebie tyle litości, że się w ten sposób nie katowałem. Jak stwierdziłem, że czas już najwyższy iść do dentysty, zadzwoniłem do Candeo, następnego dnia mnie przyjęli, elegancko plombę mi założyli taką, że jej niemal nie widać, niedrogo, szybko, nic nie boli, git.

Blanka - chyba się nie zgodzę z Tobą, że brak dbałości o higienę jamy ustnej wynika z tego, że dentyści są drodzy. Jasne, że cudów nie ma, ale jak ja się zastanawiam, czy jak mnie boli ząb, to iść do dentysty i zapłacić stówę, to się nie waham. Bo naprawdę, jak mam czekać nie wiadomo ile i się skręcać z bólu przez ten czas, to jednak wolę zainwestować we własne zdrowie. A część osób woli na przykład zainwestować w nowy ciuch czy jakiś gadżet, niż we własne zdrowie... No i umówmy się, że żeby dbać o zęby nie trzeba wielkiej kasy, wystarczy szczoteczka, pasta, no może ewentualnie nić dentystyczna od czasu do czasu albo płyn do płukania jamy ustnej... Więc to raczej nie jest kwestia kasy.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-02-02, 18:14 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-10-29, 12:03
Posty:134
Lokalizacja: Bywam w fajnych miejscach
ligavad napisał(a):
Ja nie wiem, jak to z NFZetem jest, bo gdybym miał na nich liczyć, to musiałbym chyba z miesiąc chodzić z bolącym zębem, zanim bym się dostał do dentysty, a mam dla siebie tyle litości, że się w ten sposób nie katowałem. .


Święte słowa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-02-11, 20:46 
mi też się długo ósemka wyżynała, chyba z pół roku, ale ja miałam jeszcze ten problem że nie miałam na nią miejsca i musiałam ją chirurgicznie usuwać - jestem z Krakowa i byłam w Galerii Uśmiechu i polecam wszystkim ten gabinet.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-02-27, 11:14 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-10-20, 14:37
Posty:43
Lokalizacja: Warszawa
ligavad napisał(a):
Ja nie wiem, jak to z NFZetem jest, bo gdybym miał na nich liczyć, to musiałbym chyba z miesiąc chodzić z bolącym zębem, zanim bym się dostał do dentysty, a mam dla siebie tyle litości, że się w ten sposób nie katowałem. Jak stwierdziłem, że czas już najwyższy iść do dentysty, zadzwoniłem do Candeo, następnego dnia mnie przyjęli, elegancko plombę mi założyli taką, że jej niemal nie widać, niedrogo, szybko, nic nie boli, git.


To jest inna sprawa - wiele osób woli ból przechodzić, bo na nfz się nie doczekają, a szkoda im na leczenie prywatne. I to jest moim zdaniem błąd, że nie cenimy swojego zdrowia, a ceny tak jak mówisz - nie są wszędzie aż tak wysokie. Chyba lepiej zawczasu o zeby zadbać, niż potem wyrywać czy na starośc bawić się w prostezy, prawda?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Zęby mądrości ;)
PostNapisane: 2013-03-12, 09:39 
Ja mam jeszcze 3 ósemki, ostatnio wyrywałam jedną chirurgicznie i miałam znieczulenie typu the Wand- lekarz powiedział, że tj. bezigłowe i nic mnie nie bolało :), polecam tą metodę stosowana jest w Krainie Uśmiechu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO