dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

pianino dla początkującego
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-11-05, 21:41 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
Jakie waszym zdaniem powinnam kupić pianino? Cyfrowe czy analogowe, klasyczne? Nie znam się na tym za bardzo, a muszę kupić, bo moja córka w przyszłym roku zacznie się uczyć grać na pianinie w szkole muzycznej. Musimy mieć instrument w domu, żeby mogła ćwiczyć. Pytanie - jaki? Nie za bardzo mam ochotę na klasyczny, bo to kłopot ze strojeniem, bo wielki, ciężki. Z drugiej strony, czy ktoś ma cyfrowe pianino i może mi z autopsji powiedzieć, że dziecko nie będzie czuło różnicy w nacisku na klawiaturze?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2014-11-08, 23:53 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Dokładnie tak. O ile przesiadka z klasycznego na cyfrowe jest prosta, o tyle w drugą stronę nie bardzo. Muzykę trzeba czuć pod palcem. Na początki polecam zdecydowanie pianino klasyczne, a o strojenie bym się nie martwiła. Jeśli nie będzie co chwila przesuwane i nie będzie stało w przeciągu, powinno trzymać strój miesiącami. Niektóre cyfrówki mają taką opcję, że intensywność dźwięku zależy od siły uderzenia palca, ale to nadal nie to samo, bo klawisz klasyczny pracuje zupełnie inaczej, a przez to samo zupełnie inaczej zachowywała się będzie cała ręka przy graniu pasaży czy zwykłego staccato. Tego, że ustawienie rąk (zwłaszcza w tych początkach) jest najważniejsze tłumaczyć Ci nie muszę. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2014-11-27, 13:54 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
dziękuję Ci za łopatologiczne wytłumaczenie co i jak :) ale wydaje mi się, że w przypadku pianina cyfrowego mogę liczyć na dużo więcej dodatkowych funkcji, co daje uzyskanie dużo większej liczby efektów podczas gry. Mylę się?
W sumie to córa będzie grała na klasycznym pianinie w szkole, a w domu będzie tylko ćwiczyła.. sama już nie wiem


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-04-28, 21:32 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-04-28, 21:28
Posty:1
Na początek może zwykłe, proste CASIO


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-05-27, 10:39 
Adept
Offline

Dołączył(a):2015-05-26, 20:34
Posty:20
Cyfrowe nie jest złe. Mój kolega grał latami na klasyku, kupił sobie cyfrowe, bo wszędzie mógł je ze sobą zabierać, a dźwięk też był dobrej jakości, więc na początek może być dobre, byle się do niego nie przyzwyczajać.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-05-30, 14:33 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Pytanie - czy chcesz się uczyć grać, czy bawić bajerami. Od tego bym zaczęła aaneczka. Pomijając dość słabą reklamę Casio, którego z własnego doświadczenia nie polecam - do samego tylko ćwiczenia gam, pasaży i etiud, taki grajek elektroniczny wystarczy i nie musi być zaawansowany, byle posiadał odpowiednią liczbę oktaw. Jeśli córka będzie grała na pianinie w szkole i nauczyciel będzie pamiętał o pracy palca na innej klawiaturze, to powinno być wszystko ok. Warunek jednak, że nauczyciel wie na czym dziecko ćwiczy w domu, aby mógł odpowiednio wcześnie korygować wyczucie dźwięku. Do gry na pianinie wystarczy w zasadzie poczucie rytmu i podzielność uwagi, a na etapie początkowym najważniejsze jest to, aby dziecko chwalić i zachęcać. No i ćwiczenia. Godziny ćwiczeń i pracy z instrumentem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-06-10, 21:45 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
Co do pytań to oczywiście zależy mi na tym, żeby nauczyła się grać. Nie możemy sobie pozwolić na klasyczne pianino z różnych względów, dlatego zależy mi na jakiejś dobrej cyfrówce, żeby wrażenie gry było jak najbardziej rzeczywiste.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-06-12, 11:18 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-06-12, 11:01
Posty:6
Proponuję na początek byś określiła jakim budżetem dysponujesz, wtedy już będzie można coś konkretnego dobrać. Oczywiście muszę się zgodzić z samba_mamba co do pianina akustycznego, bo rzeczywiście do nauki i prawidłowego ułożenia ręki, artykulacji itp. najlepsze jest piano akustyczne. Ale również nie należy przekreślać instrumentów cyfrowych, których jakość z roku na rok jest coraz lepsza i coraz autentyczniej odzwierciedlają instrumenty akustyczne zarówno pod względem brzmienia jak i precyzyjności mechaniki klawiatury.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-06-22, 20:33 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-01-18, 11:32
Posty:491
Lokalizacja: Warszawa
zależy nam w szczególności na tym, aby córa wyrobiła sobie dobre nawyki grania, niech się czegoś nauczy. Co do budżetu to razem z mężem ustaliliśmy, że chcielibyśmy się zamknąć w kwocie ok 2,5 tys. zł. niem wiem czy to dużo czy to mało na sprzęt według Was, na jakie klawisze mogę liczyć w tej cenie?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pianino dla początkującego
PostNapisane: 2015-07-15, 14:29 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2015-06-12, 11:01
Posty:6
Na samą pełnowymiarową ważoną klawiaturę całkiem niezłej jakości starczy. Ale trzeba jeszcze do tego będzie dołożyć w zależności od firmy ok 500-900 zł na statyw i listwę pedałową. Jeżeli chodzi o samą klapę to za 2,5k możesz kupić Kawai CL26 lub Es-100, Rolanda F-20 albo Casio PX-150. Każdy z tech pianin ma dobrej jakości klawiaturę, fajne brzmienia fortepianowe i stosunkowo niewiele miejsca zajmują. Mankamentem może być w Rolandzie F-20 to, że nie podłączysz do tego instrumentu listwy z potrójnym pedałem tak jak to możesz zrobić w PX-150 i Es-100.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO