dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pop Punk zwany kalifornijskim
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-02-05, 15:58 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-02-03, 17:04
Posty:102
Lokalizacja: Szczecin
Pop punk zwany także Californian punk rock (ang. punk rock kalifornijski) – wywodzący się z Kaliforni i bardzo tam popularny styl muzyczny, wywodzący się z punk rocka. Pop punk charakteryzuje się tym, iż jest pozbawiony punkowego "brudu" i agresji, jest o wiele bardziej melodyjny, ułagodzony, a więc i bardziej przystępny i interesująca dla przeciętnego słuchacza. Mianem pop punk przyjęło się określonać połączenie punk rocku reprezentowane przez punkowe grupy z późnych lat 70. oraz 80. XX wieku, które zaczęły stopniowo mieszać muzykę punk z popularnym wówczas stylem bubblegum pop oraz rockiem z lat 50. i 60. Te właśnie gatunki oraz wpływy muzyczne przez od nich płynące, stały się główną inspiracją i prekursorem dla gatunku pop punk. Jednym z pierwszych zespołów pop punkowych był zespół The Offspring z albumem Smash (Chociaż pop punkowy styl charakteryzuje dużo starsze zespoły jak NOFX to 94 rok uznaje się za moment wejścia tej muzyki do mainstream'u) . W latach 1992-1997 za sprawą tych i innych powstających wówczas zespołów stał się powszechnie znaczącym stylem muzycznym w amerykańskiej scenie modern rock. Druga fala pop punku to lata 1997-2000 z takimi zespołami jak Good Charlotte, Fall Out Boy czy Sum 41 oraz wieloma innymi wyznaczyła kolejne drogi w rozwoju popularności pop punku. W Polsce obecnie pop punk nie jest tak popularny jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie pop punkowe zespoły, jak Fall Out Boy, Good Charlotte, Simple Plan, Yellowcard, New Found Glory, Sum 41 czy Bowling For Soup, którzy z utworem Girl All The Bad Guys Want dostali nominacje do Nagrody Grammy za najlepszy performance, zyskały sobie dużą popularność i gdzie obecnie pop punk, często zmieszany z wpływami emo, oraz wieloma innymi, zaliczany jest do dominujących rockowych trednów muzycznych (ang. mainstream music).
**************************************************************************
U mnie wszystko zaczęło się od Road Trip Over grupce wariatów z Szczecina którzy mają super melodyjne kawałki i dają wszystko z siebie na koncertach i nie żałuję że poznałem kilka ich kawałków (wtedy nagrywali płytę) Szukając czegoś na ich temat trafiłem na http://kaliforniapunk.info/viewforum.php?f=3 i poznałem inne zespoły które ukształotowały mój umysł zresztą w innych tematach się o nich wypowiem.

_________________
Kiedy byłem dzieckiem, myślałem
Że chcę mieć wszystkie rzeczy, których nie mam
Och, zdobywałem wiedzę najciężką drogą
Wtedy zrozumiałem co zabrałem ze sobą
Powiedz jaka jest różnica między
złodziejem, a oszustem
Jakim byłem ja i byłaś ty


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-05, 17:05 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Nawet nie wiedziałam że ten rodzaj muzyki ma jakąś konkretna nazwę. Ja mówiłam na ludzi którzy słuchają tej muzyki po prostu "to emo" :diabel:
A powiem szczerze że kilka piosenek Fall Out Boy to mi się podoba.
Green day'a też można do tego zaliczyć ?

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-05, 17:20 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-02-03, 17:04
Posty:102
Lokalizacja: Szczecin
Natty napisał(a):
Green day'a też można do tego zaliczyć ?

No ba oni są w czołówce ale jakoś o nich nie wspomnieli. Green day niestety ostatnią płytą zaniżył poprzeczkę wystarczy posłuchać np. Dookie insomiaca czy warning. American idiot to niestety nie jest to ale też fajne.

_________________
Kiedy byłem dzieckiem, myślałem
Że chcę mieć wszystkie rzeczy, których nie mam
Och, zdobywałem wiedzę najciężką drogą
Wtedy zrozumiałem co zabrałem ze sobą
Powiedz jaka jest różnica między
złodziejem, a oszustem
Jakim byłem ja i byłaś ty


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-10, 18:08 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Moi znajomi byli na ich (Green day'a) koncercie w spodku i bardzo sobie chwalili, pół imprezy słuchaliśmy "o boże jacy oni są fajni, słodcy i w ogóle" 8-)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO