dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-11, 11:56 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-10, 17:32
Posty:12
we Francji na przykład nie można kupić papierosów w zwykłym sklepie, nawet w hipermarketach nie ma, tylko w takich sklepach z oznaczeniem TABAC, mnie tam to za bardzo nie bolało, ale znajomych tak:) Co do sklepów... otwarte sa na przykład od 8 do 12 i od 15:30 do 18. Tak przykładowo. Wszyscy maja sieste, taka przerwę obiadową. Z jednej strony fajnie, ale nie na dłuższą metę. Wszyscy pracujący mają tak samo, pracują 4 godziny przed obiadem i 4 godziny po obiedzie. Ale wychodzi na to, ze cały dzień ich nie ma w domu. Dzieci do szkoły też chodzą 2 razy dziennie. Marnotrawstwo czasu, ale Francuzi to lubią chyba :lol: Co do win i alkoholu. Tam od dziecka można pic wino chyba, a kierowcy mają pozwolenie na jeżdżenie z jakąś tam ilością promili, nie pamiętam dokładnie ile, ale więcej niż u nas. Poza tym tam gdzie ja byłam w małej mieścince, była taka swojska atmosfera, każdy każdemu Dzień dobry, nawet nam Plakom, następny przykład, młodzież jest traktowana normalnie, tak jak i inni ludzie, młodzież z burmistrzem miasta (Merem) mówili sobie na Ty, żartowali, wspólnie się bawili.
Byłam też na dyskotece, zabrał mnie i moją koleżankę właśnie Mer. Do dyskoteki nie było klamki w drzwiach, dzwoniło sie dzwonkiem, wychodził goryl, patrzył czy sie nadajemy i dopiero wpuszczał. Na parkiecie nie było żadnego kiepa, bo kto wszedł z papierosem na parkiet od razu został upomniany przez ochronę. Czyściutko, nawet nie śmierdziało, bo była klima, ludzie od 15 do 70 lat. Rewelacja!

Jak mi się jescze coś przypomni fajnego to napiszę :-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-11, 12:03 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
Mnie się dokładnie to samo rzuciło w oczy w Saint Tropez - ani nawet jednej zapałki na ulicy nie wdziałam, ulice były bardzo czyste- jakby dopiero co zamiecione :-P

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-12, 11:48 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-30, 16:46
Posty:540
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
wiesz we francji bylem tylko przejazdem, ale mialem okazje jesc zabie udka :-D cóz jak kto woli ;-)

_________________
po prostu, zwyczajnie, normalnie ;)


Ostatnio edytowano 2007-09-13, 09:39 przez maciu, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-10-23, 21:30 
ja we francji bylem przejazdem - na autostradzie - jak jechalem do hiszpanii - moze jest ladna Francja ale auta maja brzydkie - mi sie nie podobaja , no i Francuzki sa Feeeeee , ale o innych tego powiedziec nie mozna .........


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-14, 13:44 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-13, 17:55
Posty:70
Lokalizacja: Zawiercie
Byłam dwa lata temu we Francji, to była pięciodniowa wycieczka objazdowa. Istny pęd. Wstawaliśmy o 7, wracaliśmy do hotelu o 2 w nocy, ale JAKOŚ TAK nie wiadomo dlaczego nikt nie narzekał :D... rewelacja :D
Pięęknie, wspaniali ludzie, cudowne wspomnienia. Ja chcę jeszcze raaaz!

_________________
Czasem wystarczy najprostszy gest, aby wytrącić kogoś z równowagi.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-15, 08:16 
Cześć jestem Paulina pisze prace na temat Francji. Chciałabym zrobić ankietę na temat najciekawszych regionów we Francji...bede wdzięczna jeśli napiszecie co Wam się najbardziej podobało i do czego chcieli byście najchętniej wrócić po podróży... ;-) chodzi mi głównie o zabytki, miasta, regiony...mam nadzieję że mi pomożecie?pozdrawiam serdecznie:))


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-15, 16:08 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Mieszkałem we Francji, a konkretniej w Marsylii. Miasto, jak miasto. Moim zdaniem, nieco zbyt ckliwe.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 19:31 
Zjeździłam już większość Europy, ale w Paryżu byłam dopiero w
zeszłym roku i jestem zachwycona. Wynajęliśmy sobie z przyjacielem bardzo przyzwoity hotelik na rezerwuje.pl przy Polach Elizejskich i spędziliśmy najpiękniejszy tydzień w
roku. Nadmieniam, że przemieszczaliśmy się po prawie każdej dzielnicy: i
nowoczesnej La Defense i w dzielnicy murzyńskiej. I to jest właśnie w tym
mieście niesamowite. Tygiel kulturowy, który pozwala na współistnienie takich
różnic, na tle wyrafinowanej architektury. Jestem zachwycona i chcę tam jak
najszybciej wrócić. Zwłaszcza że teraz na rezerwuje.pl do zamówionych biletów
dorzucają zniżkę na hotel, więc grzech nie skorzystać. Mam nadzieję że zdążę jeszcze w tym roku.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-20, 10:09 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-18, 12:23
Posty:25
we Francji byłam pare lat temu .. zgadzam się z tym że to piękny kraj .. piękne zabytki .. ludzie są bardzo mili , jedzenie znacznie odbiega od naszego , miałam okazje mieszkać przez tydzień w jednej z francuskich rodzin .. i musze przyznać że strasznie zdziwiło ich to że rano chciałam wypić herbatę ... heh .. ogólnie pozytywnie ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Francja
PostNapisane: 2010-05-14, 20:07 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-05-14, 19:39
Posty:24
W tym roku wybieram się m. in. do Francji na wakacje. Może uda mi się zobaczyć prawdziwe oblicze tego kraju gdzieś poza turystycznymi centrami. Marzy mi się malowanie pośród pól Prowansji. Ciekawa też jestem jak będzie mi się podobać francuska kuchnia.

_________________
Kurs rysunku "Od zera do bohatera". Absolutnie dla każdego :) Zajrzyj koniecznie!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO