dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-19, 18:25 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-16, 22:44
Posty:14
Pomocą najbiedniejszym powinny zajmować się fundacje które pieniądze mają z dobrowolnych darowizn, a nie Państwo z przymusowej daniny. Jeżeli kogoś stać i ma taki kaprys aby podzielić się swoim majątkiem to proszę bardzo, ale w przypadku kiedy również z moich poborów zabierana jest część na ten cały socjal to mi się to nie podoba.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 18:40 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
rycyk napisał(a):
Pomocą najbiedniejszym powinny zajmować się fundacje które pieniądze mają z dobrowolnych darowizn, a nie Państwo z przymusowej daniny. Jeżeli kogoś stać i ma taki kaprys aby podzielić się swoim majątkiem to proszę bardzo, ale w przypadku kiedy również z moich poborów zabierana jest część na ten cały socjal to mi się to nie podoba.


Dokładnie. nic dodać nic ująć . Popieram w 100%ach.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 19:18 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Piorun napisał(a):
Ja co miesiąc oddaje(czytaj: zabierają mi) jedną trzecią pensji państwu, więc nie widze powodu żebym oddawał jeszcze więcej. Pracuje 7 lat, a od państwa nie zobaczyłem ani jednej złotówki.


Ja też płacę podatki. I jakoś nie narzekam.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 20:15 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-10-16, 22:44
Posty:14
CzcigodnyBuc napisał(a):
Piorun napisał(a):
Ja co miesiąc oddaje(czytaj: zabierają mi) jedną trzecią pensji państwu, więc nie widze powodu żebym oddawał jeszcze więcej. Pracuje 7 lat, a od państwa nie zobaczyłem ani jednej złotówki.


Ja też płacę podatki. I jakoś nie narzekam.


Twoje prawo nie narzekać, nasze prawo narzekać:). Tylko jakoś nie wierzę w to że wolisz oddawać część TWOICH pieniędzy dla kogoś, kto sobie z nimi robi co mu się podoba....
Załóżmy że w postaci podatku przez rok zapłaciłeś 10tys złotych (dla okrągłego rachunku)
i teraz z tych 10 tys kilka załóżmy 100 zł idzie na wojsko, 200 na policję, 500 na służbę zdrowia, 300 na szkolnictwo, 0,1 gr na badania naukowe :) i tak dalej. Ale jeszcze po drodze masz takie opłaty jak: utrzymanie całej armii urzędników, ich budynków samochodów służbowych, telefonów itd. Idąc dalej wiesz jak się traktuje pieniądze publiczne (publiczne=niczyje) tak więc z twoich 10 tys. około 1tys zostaje rozkradzionych,
I teraz jeszcze zastanów się czy nie lepiej byłoby mieć te 10 tys. dla siebie...??? No może 5 tys bo jednak trochę instytucji musi być Państwowych:np. wojsko, policja. WIzyta u lekarza kosztowała by pewnie z 10 zł, szkoła kosztowałaby pewnie ze 100zł mies. itd....
Pomyśl..............................


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-10-19, 20:36 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
rycyk napisał(a):
CzcigodnyBuc napisał(a):
Piorun napisał(a):
Ja co miesiąc oddaje(czytaj: zabierają mi) jedną trzecią pensji państwu, więc nie widze powodu żebym oddawał jeszcze więcej. Pracuje 7 lat, a od państwa nie zobaczyłem ani jednej złotówki.


Ja też płacę podatki. I jakoś nie narzekam.


Twoje prawo nie narzekać, nasze prawo narzekać:). Tylko jakoś nie wierzę w to że wolisz oddawać część TWOICH pieniędzy dla kogoś, kto sobie z nimi robi co mu się podoba....
Załóżmy że w postaci podatku przez rok zapłaciłeś 10tys złotych (dla okrągłego rachunku)
i teraz z tych 10 tys kilka załóżmy 100 zł idzie na wojsko, 200 na policję, 500 na służbę zdrowia, 300 na szkolnictwo, 0,1 gr na badania naukowe :) i tak dalej. Ale jeszcze po drodze masz takie opłaty jak: utrzymanie całej armii urzędników, ich budynków samochodów służbowych, telefonów itd. Idąc dalej wiesz jak się traktuje pieniądze publiczne (publiczne=niczyje) tak więc z twoich 10 tys. około 1tys zostaje rozkradzionych,
I teraz jeszcze zastanów się czy nie lepiej byłoby mieć te 10 tys. dla siebie...??? No może 5 tys bo jednak trochę instytucji musi być Państwowych:np. wojsko, policja. WIzyta u lekarza kosztowała by pewnie z 10 zł, szkoła kosztowałaby pewnie ze 100zł mies. itd....
Pomyśl..............................


Wizyta u lekarza za 10 zł? Pielęgniarki liczą sobie więcej. Tak na prawdę, mało mnie obchodzi na co wydawane są moje podatki, grunt, że organizm państwowy działa w miarę sprawnie.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-10, 20:08 
bieda nie z "głupoty" ale z wyzysku - nowobogackich i posłów i senatoeów! popdwyżki czynszów - to dziś 4 000 % od stawki bazowej z 95 r. takoż gaz prąd woda! itd!
sprawdźcie to jak macie wątpliwości i podliczcie:
za czynsz - w % składznym! było 3x do roku
woda i ścieki
gaz prąd śmieci
wyżywienie
vat!
ile wam skradziono? i co pozostało?
więc czy bieda wynika z - ekonomicznego ludobójstwa? oczywiście - kapitalistów


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-11, 01:08 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
kondrad napisał(a):
bieda nie z "głupoty" ale z wyzysku - nowobogackich i posłów i senatoeów! popdwyżki czynszów - to dziś 4 000 % od stawki bazowej z 95 r. takoż gaz prąd woda! itd!
sprawdźcie to jak macie wątpliwości i podliczcie:
za czynsz - w % składznym! było 3x do roku
woda i ścieki
gaz prąd śmieci
wyżywienie
vat!
ile wam skradziono? i co pozostało?
więc czy bieda wynika z - ekonomicznego ludobójstwa? oczywiście - kapitalistów


Tylko weź pod uwagę, że za te pieniądze, które płaci się fiskusowi, finansuje się np. szkoły, służbę zdrowia itp.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

odpowiedż
PostNapisane: 2009-11-13, 20:43 
mój poprzedni tekst zniknął!! A był taaki niewinny:
oto -mniej więcej - on:
nie fiskusowi płacimy (kto to jest?) - i nie było to przedmiotem wpisu) - lecz - kapitalistom!czynsz płacimy kapitalistom, za wodę jw. prąd jw itd - jasne? zapiszą czy zniknie?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-13, 22:14 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Gaz, osobiście go nie płacę, ale PGNiG jest spółką skarbu państwa. Podatek od wartości dodanej (VAT), również jest płacony fiskusowi.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: odpowiedż
PostNapisane: 2009-11-14, 10:58 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
kondrad napisał(a):
mój poprzedni tekst zniknął!! A był taaki niewinny:
oto -mniej więcej - on:
nie fiskusowi płacimy (kto to jest?) - i nie było to przedmiotem wpisu) - lecz - kapitalistom!czynsz płacimy kapitalistom, za wodę jw. prąd jw itd - jasne? zapiszą czy zniknie?


Jak można płacić czynsz kapitalistom skoro kapitalizm w swych założeniach jest antypodatkowy i wolnorynkowy. To co mówisz o fiskusie to jest właśnie komunizm.

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO