dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: podatek progresywny
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-03-15, 12:00 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-11, 16:24
Posty:279
Lokalizacja: Warszawa
hmmmm, nie wzięłam tego pod uwagę Karolina


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-03-17, 23:26 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Fajne pojęcie sprawiedliwości, zabrać temu, co ma więcej i dać temu, co ma mniej. Czy wy, chociaż zastanowiliście się, że to jest po prostu nieuczciwe, a już na pewno niesprawiedliwe. Ale co się dziwić, jeżeli ludźmi kieruje chciwość i egoizm.
Przytoczę autentyczną historię. Pewien gostek strasznie narzekał drugiemu jak to mało zarabia i jest mu bardzo ciężko związać koniec z końcem, a znowu jego sąsiad ma znacznie więcej i dobrze mu się powodzi. Na to ten drugi mu mówi. Teraz zarabiasz tysiąc pięćset złotych, twój sąsiad około siedmiu tysięcy. Załóżmy przychodzi nowa ekipa rządzić krajem i teraz będziesz zarabiać dwa tysiące złotych, a twój sąsiad piętnaście tysięcy złotych. Czy byłbyś zadowolony, chciałbyś tego. Ależ coś ty, to jest nie sprawiedliwe on by dostał znacznie więcej niż ja. Nie tak bym nie chciał. Widzisz to ty wcale nie chcesz zarabiać więcej.
I to jest autentyczny i doskonały przykład ludzkiej zazdrości i zawiści względem drugiego człowieka. Niektórzy ludzie nie potrafią patrzeć perspektywicznie. Widza tylko swój własny czubek nosa, a dla drugiego chcą jak najgorzej.
Przecież jakby się tak zastanowić To jak komuś zaczyna się lepiej kręcić biznes i zaczyna mieć leprze dochody to może mieć na to aby zlecać koszenie trawnika, opiekę nad dziećmi lub w swojej firmie zatrudnić dodatkowych pracowników. Wszystkim dzięki temu będzie lepiej. Tylko przez zazdrość ciężko na to zwrócić uwagę.
Co do podatku uważam, że każdy podatek dochodowy jest zły. Jest to prawie jak kara za to, że się pracuje. A jeżeli ktoś jest obrotny i pomysłowy to w podatku progresywnym jest bardziej karany. Tylko mi nie piszcie o sprawiedliwości społecznej, bo coś takiego nie dość, że nie istnieje to w dodatku nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
Na początku po szkole jak zacząłem pracować i coś schrzaniłem to kolega stawał nademną i mi mówił „trzeba myśleć kolego!”, jakoś bardzo mi to utkwiło i chyba niektórym ludziom szczególnie tego brakuje w życiu.

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-03-18, 10:56 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-10, 21:07
Posty:80
Jakże wspaniałe jest „prawo Kalego”: „Jak Kali ukraść krowę, to dobrze; ale jak Kalemu ukraść krowę, to źle”.
Jak tu wspomniano drogi trzeba budować/naprawiać, ale częściej z nich korzystają bogaci mając po kilka samochodów osobowych, a i dostawczych również, a biedni korzystają ze środków komunikacji miejskiej, gdzie w bilet wliczona usługa wraz z eksploatacją pojazdu i drogi.
Szkoda, że zrezygnowano z oficjalnego podatku drogowego, bo te pieniądze szły tam gdzie trzeba.

W przypadku choroby nawet bogatemu swoich składek w NFZ nie wystarczy na leczenie ciężko chorego dziecka czy kogoś bliskiego z rodziny, a biedni w ogóle nie mieliby szans. Przy ciężkiej chorobie bogaty korzysta też ze składek biednego niechorującego i innych niechorujących. I tak powinno być, każdy powinien mieć prawo do leczenia dostępnymi najnowszymi środkami.
Czy jestem za podatkiem - nie wiem, ale wiem, że państwo powinno uruchomić takie mechanizmy, by zlikwidować szarą i czarną strefę pracy, by każdy człowiek miał pracę i płacił podatek.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-03-18, 11:38 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
roseola napisał(a):
Jakże wspaniałe jest „prawo Kalego”: „Jak Kali ukraść krowę, to dobrze; ale jak Kalemu ukraść krowę, to źle”.
Jak tu wspomniano drogi trzeba budować/naprawiać, ale częściej z nich korzystają bogaci mając po kilka samochodów osobowych, a i dostawczych również, a biedni korzystają ze środków komunikacji miejskiej, gdzie w bilet wliczona usługa wraz z eksploatacją pojazdu i drogi.
Szkoda, że zrezygnowano z oficjalnego podatku drogowego, bo te pieniądze szły tam gdzie trzeba.

W przypadku choroby nawet bogatemu swoich składek w NFZ nie wystarczy na leczenie ciężko chorego dziecka czy kogoś bliskiego z rodziny, a biedni w ogóle nie mieliby szans. Przy ciężkiej chorobie bogaty korzysta też ze składek biednego niechorującego i innych niechorujących. I tak powinno być, każdy powinien mieć prawo do leczenia dostępnymi najnowszymi środkami.
Czy jestem za podatkiem - nie wiem, ale wiem, że państwo powinno uruchomić takie mechanizmy, by zlikwidować szarą i czarną strefę pracy, by każdy człowiek miał pracę i płacił podatek.


Szara strefa czy czarna bez znaczenia to hasło reklamowe i ogłupiające ludzi. Jeżeli by nie było podatku dochodowego i zabierania pieniędzy na ZUS to takie pojęcie nie miało by prawa bytu.
Tak na marginesie jeden autobus niszczy jezdnię w taki sposób jak by przejechało po niej kilkaset samochodów. Czyli to ten kto jeździ komunikacja bardziej dewastuje i ponosi większą odpowiedzialność za zniszczenia niż ten kto jeździ osobówką. Też jestem za likwidacja ZUS i upadkiem chorego NFZ. Zgadzam się jest to wyzysk. Każdy powinien jeżeli oczywiście chce sam wybierać ubezpieczyciela lub zamiast płacić składki ponosić na bieżąco wydatki na leczenie w pełnej wysokości. Państwo powinno być proste, tanie i uczciwe.

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-03, 19:24 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2012-02-03, 16:13
Posty:205
Bohater:) Nie mow o wszystkich, bo ja akurat nie jestem za progresywnym.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-03, 20:57 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
A jesteś za buziakiem? ;-) To proszę :)*

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-03, 22:05 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Daria1984 napisał(a):
Karolina844 napisał(a):
TEz bylam za progresywnym, dopoki moj maz nie przekroczyl najwyzszego progu podatkowego.. Szkoda tylko ze nikt nie bierze pod uwage tego, ze z jego pensji idzie 2tys na alimenty dziecka i jej matki, ktora pracuje na czarnoi udaje ze jest bezrobotna przez kilka lat... a poza tym kolejne tyle idzie na kredyt hipoteczny.. a wiadomo sa jeszcze inne wydatki jak samochod, rachunki, jedzenie, w wakacje wycieczka.. bo skoro zarabia wg panstwa polskiego duzo to chyba powinien bezp roblemu miec pieniadze na samochod, dom jedzenie itp?


Wycieczka, kredyt hipoteczny, samochód, 2000 alimentów?!? Skoro żyjecie na takiej stopie życiowej, to nic wam się nie stanie, jak zapłacicie trochę większy podatek niż ludzie, którzy nawet nie marzą o wakacjach ani kredytach na domy czy mieszkania, tylko zastanawiają się, jak związać koniec z końcem. Bogatemu nic się nie stanie, jak trochę więcej zapłaci, natomiast człowiek biedny większy podatek odczuje od razu i bardziej boleśnie. I taka jest właśnie idea podatku progresywnego: aby nie skrzywdzić ludzi biednych, którzy i tak mają niewiele. Dla człowieka biednego, który oszczędza, na czym się da i wszystkiego musi sobie odmawiać, dodatkowe obciążenie byłoby bardzo krzywdzące. Bogaty co najwyżej tańszą wycieczkę wybierze. Nic mu nie będzie, jak zapłaci więcej.

Przecież to nieuczciwe i niesprawiedliwe co piszesz :-(

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-03, 22:51 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
[quote="Daria1984"][/quote]

Na swoim blogu napisałaś, że to Twoja własność, dlaczego chronisz tylko to co należy do Ciebie, a innym chciałabyś odbierać?.
Jest jakiś wiersz o uśmiechu, wiośnie, dobrym człowieku czy kimś kto poda dłoń temu co jej potrzebuje? Nie chcę się przedzierać przez gorycz i smutek możesz mi go wskazać? :-)

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-04, 15:15 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-11, 16:24
Posty:279
Lokalizacja: Warszawa
Daria1984 napisał(a):
Karolina844 napisał(a):
TEz bylam za progresywnym, dopoki moj maz nie przekroczyl najwyzszego progu podatkowego.. Szkoda tylko ze nikt nie bierze pod uwage tego, ze z jego pensji idzie 2tys na alimenty dziecka i jej matki, ktora pracuje na czarnoi udaje ze jest bezrobotna przez kilka lat... a poza tym kolejne tyle idzie na kredyt hipoteczny.. a wiadomo sa jeszcze inne wydatki jak samochod, rachunki, jedzenie, w wakacje wycieczka.. bo skoro zarabia wg panstwa polskiego duzo to chyba powinien bezp roblemu miec pieniadze na samochod, dom jedzenie itp?


Wycieczka, kredyt hipoteczny, samochód, 2000 alimentów?!? Skoro żyjecie na takiej stopie życiowej, to nic wam się nie stanie, jak zapłacicie trochę większy podatek niż ludzie, którzy nawet nie marzą o wakacjach ani kredytach na domy czy mieszkania, tylko zastanawiają się, jak związać koniec z końcem. Bogatemu nic się nie stanie, jak trochę więcej zapłaci, natomiast człowiek biedny większy podatek odczuje od razu i bardziej boleśnie. I taka jest właśnie idea podatku progresywnego: aby nie skrzywdzić ludzi biednych, którzy i tak mają niewiele. Dla człowieka biednego, który oszczędza, na czym się da i wszystkiego musi sobie odmawiać, dodatkowe obciążenie byłoby bardzo krzywdzące. Bogaty co najwyżej tańszą wycieczkę wybierze. Nic mu nie będzie, jak zapłaci więcej.



A kto temu biednemu zabrania wziąć się za siebie i być bogatym? Czemu ten, co się dorobił po wielu latach i nie jest aż tak bogaty, żeby ten dom za gotówkę kupić, tylko właśnie na kredyt bierze ma płacić więcej? jak równość to równość i tyle


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: podatek progresywny
PostNapisane: 2012-04-04, 15:32 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Dario :-)
Chyba własność to jednak własność nie zależnie w jakiej jest formie. Swoje dzieła też można sprzedać/wymienić na pieniądze. Pieniądz został stworzony do przeliczenia wartości wytworzonej czy intelektualnej. Jest to taka sama własność tylko forma jej jest inna. Pieniądz wyraża wartość, a nie nicość. Choć jako forma umowna.
Podatek jako sam w sobie jest zły, niszczy i hamuje rozwój, ale jeżeli jest to powinien być taki sam dla wszystkich. Prawo powinno wszystkich traktować równo.

Zadałem pytanie i nadal nie dostałem odpowiedzi. I o pogodę się nie pytałem, ale o uczucia chyba to nie jest „duperel”. Nie zauważyłem pozytywnego przesłania w Twojej twórczości i stąd moje pytanie. Masz wiersze o pozytywnych uczuciach o wsparciu, nadziei? Nie oceniałem. Wydaje mi się, że nie można oceniać czyichś przeżyć czy wrażliwości. Potraktuj moje słowa jako uśmiech i zainteresowanie :-) Na pewno nie są atakiem. Jestem z natury pozytywnie uśmiechnięty i nie podołam czytania wszystkiego jeżeli dalej jest to ta sama forma jak na początku. Jeżeli nie ma to trudno, a jeżeli są to mi je wskaż. To tylko prośba :-)

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO