dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

PRACA
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-30, 15:03 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2006-04-14, 09:35
Posty:60
Jestem studentką Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wiem, że kryzys jest i Polska jest na dobrej drodze żeby szybko z niego wyjść, ale dlaczego tak drastycznie wzrasta bezrobocie? Dlaczego my młodzi ludzie, wykształceni nie możemy otrzymać pracy na polskim rynku? Czy Polska walcząc z kryzysem finansowym, będzie walczyć z kryzysem gospodarczym? Czy możemy liczyć na to, że Polska zagwarantuje młodym ludziom w tym roku jeszcze wiele miejsc pracy? Czy zrobi coś żebyśmy mieli szansę zaistnieć i wykorzytać gdzieś tą wiedzę, którą od wielu lat zdobywamy w murach wyższych uczelni? :aragorn:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PRACA
PostNapisane: 2009-03-31, 10:46 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:32
Posty:272
blanka napisał(a):
Jestem studentką Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wiem, że kryzys jest i Polska jest na dobrej drodze żeby szybko z niego wyjść, ale dlaczego tak drastycznie wzrasta bezrobocie? Dlaczego my młodzi ludzie, wykształceni nie możemy otrzymać pracy na polskim rynku? Czy Polska walcząc z kryzysem finansowym, będzie walczyć z kryzysem gospodarczym? Czy możemy liczyć na to, że Polska zagwarantuje młodym ludziom w tym roku jeszcze wiele miejsc pracy? Czy zrobi coś żebyśmy mieli szansę zaistnieć i wykorzytać gdzieś tą wiedzę, którą od wielu lat zdobywamy w murach wyższych uczelni? :aragorn:

Polska to znaczy kto, czy co ma zadziałać organizując pracę(zajęcie) ludziom(absolwentom szkół wyższych)?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-31, 12:13 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Kiedys gdy szukalam pracy, rok temu, to ja przebieralam w milionie ofert na ktore chcialabym odpowiedziec. Nie mialam wiedzy, doswiadczenia, wyksztalcenia, nie znam jezykow, nie mialam nawet wyksztalcenia sredniego, teoretycznie, dla przyszlego pracodawcy moje CV powinno byc odrazu odrzucone, ale z ponad 20 miejsc gdzie wyslalam CV oddzwonili wszyscy poza dwoma pracodawcami - mimo, ze do wielu z tych prac wymagana byla jakas minimalna wiedza branzowa czy doswiadczenie... a ja przeciez takowego nie mialam.
nie pytali, co ja moge im dac, mowili co oni mi sa w stanie zaoferowac, jaka stawke, szkolenia, znizki pracownicze, wszystko zebym tylko sie skusila. Przebierałam, mówiłam, że się zastanowię a oni nieraz dzwonili i po 2 razy lub mówili odrazu, że są na tak i tylko ode mnie zależy decyzja. Tak bylo w maju rok temu. i tak oto, zaczelam prace ktora uwielbiam - dzieki tej mozliwosci wyboru, mnogosci ofert...

Dziś, przeglądając oferty, widzę, że jest ich dużo mniej, wymagania sie zmieniły, na większość z nich nawet nie mogłabym odpowiedzieć, ze swoimi kwalifikacjami, mimo, że są to oferty których w życiu bym podjąć nie chciała.
np w orsayu, aby dostac stanowisko sprzedawcy trzeba miec: [cytuje] Wykształcenie handlowe lub ekonomiczne (http://www.pracuj.pl/oferty/1424507_content.html) - no hellow! zeby ukladac porozrzucane po klientach ciuchy czy zeby nabic paragon na kase? Gdybym miala takie wyksztalcenie to napewno w Orasyu pracowac bym nie chciala. ba, nawet teraz bym nie chciala, wole ambitniejsze prace :)
Tak jak ja, kiedys moglam przebierac i wybrac najbardziej pasującą mi pracę, tak teraz pracodawcy mogą przebierać i wybierać najlepszych pracowników.
Role sie mocno odwrocily ale dla ambitnych, wyksztalconych i dynamicznych ludzi powinno byc to jedynie wyzwaniem ktoremu trzeba podolac, a nie problemem :)

Ludzie, którzy tak jak ja, są jeszcze baardzo młodzi, bez wyksztalcenia muszą nadrabiać innymi atutami żeby się utrzymać. Patrze na CV ktore do nas przychodzą, sami ludzie po studiach kierunkowych... a ja? średnie niepełne... jedyne czym nadrabiam to doświadczeniem, rok w tej samej pracy. Myślę, że kryzys to dobry czas na podnoszenie swoich kwalifikacji i samorealizacje. - w zakresie własnym, bo niestety, ilość szkolen, takze zostala zredukowana do minimum. Chce wierzyc, ze pracodawcy to doceniaja.

Co do tego czy Polska cos zrobi...
coz, ktos zadal trafne pytanie, Polska czyli kto?
Rząd? Polska to my. Nikt nie broni przejmowac inicjatywy gospodarczej, zwlaszcza, ze studenci maja jeszcze pomoc w postaci inkubatora :> Nikt nie broni nam kupować polskich produktów, inna kwestia, że często ich jakość pozostawia wiele do zyczenia, ale troche dobrej woli i mozna znalesc poskie i dobre. Nikt nie broni nam podnosic swoich kwalifikacji i doszkalac sie, tak aby problem bezrobocia nas nie dotknął, a nawet jesli, abysmy mogli znalesc szybko inna prace, a nie ogladac sie na to czy Polska cos zrobi.

Jest trudniej, place nizsze a ceny rosna, ale i tak najgorszy jest pesymizm gospodarczy,
czyli ciecie etatow, srodkow i inwestycji na wyrost. Nic dziwnego, ze zastoj sie poglebia.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-31, 14:14 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
Praktycznie są 2 (DWA) sposoby uzyskiwania dochodu:
- jako pracobiorca
- jako pracodawca
Ktoś na tym forum uruchomił tekst " jesteś tym kim myślisz że jesteś". W treści tej sentencji zawarte jest także myślenie kategorią "najemnika (pracobiorcy)" czy "przywódcy (pracodawcy". Niestety wg badań socjologicznych i statystyk w populacji cechę i myślenie tego drugiego "ma" ok 3%. Mając taki obraz nie trudno zrozumieć wypowiedź zapoczątkowującej temat studentki. :fabryka:

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-03, 17:38 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-02-19, 21:00
Posty:20
Znaleść prace to prawdziwy cud. :-(

_________________
agregaty


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-18, 13:56 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-11-29, 20:16
Posty:22
Lokalizacja: Warszawa
ewka329,
dokladnie ewka! pisalas to 19go lutego i ja mniej wiecej od tamtej pory szukam czegos sensownego i jest tragedia... nic oprocz paru fuch na pare dni tak naprawde nie znalazlam...
poprostu bez znajomosci nie da ra dy!

_________________
www.romanro.art.pl - nowe kolędy Romka do sciagniecia od zaraz :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-12-18, 13:59 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Mam na tyle dobrą sytuację, że nawet jak mnie zwolnią, to dostanę pracę od ręki :)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-01-15, 18:24 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-01-15, 00:10
Posty:20
No a ja już jestem rok bezrobotnym i o pracę nadal ciężko, bez znajomości których nie mam - ani rusz :(. Nawet na ochroniarza mnie nie chcą - a z zawodu jestem informatykiem

_________________
Azgheros
Konkursy oraz gry i zabawy internetowe z nagrodami


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PRACA
PostNapisane: 2011-01-31, 22:21 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-01-31, 21:58
Posty:8
Lokalizacja: Warszawa
Mówi się tu i ówdzie że praca jest - tak fakt płacą w biedronce 1300 PLN, ja w banku też naginam za marne pieniądze codziennie biała koszula za 1700 zł./mies. praca face to face z klientem muszę być ciągle uśmiechnięty jak małpa w cyrku.
Ale gdzie pójdę na budowę czy do biedronki?

_________________
http://kadr.biz.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: PRACA
PostNapisane: 2011-02-03, 14:52 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-02-02, 19:41
Posty:2
Lokalizacja: Warszawa
a najgorsze jest to ze w naszym pieknym kraju nic się nie polepsza w tym kierunku

_________________
zdrada - zdrada klapy dymowe - klapy dymowe


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO