dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

PEGI
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-30, 23:38 
Dwa dni temu byłem z kolegą w sklepie, i jak to prawdziwi gracze staneliśmy przed pułką z grami.
Oglądamy tytuły które znamy, "zachwycamy" się nad tym co jest na pułce i w ogóle.
Aż tu nagle podchodzi kobieta z dzieckem (chłopakiem na oko 10letnim) i przeprasza nas by przejść bo chłopiec ogląda gry i chce sobie jakieś kupić, no to my pełna kultura i usówamy się w bok, ale z braku niczego lepszego do roboty oglądamy gry które dzieciak chce sobie kupić. No to z początku normalnie ogląda gry i takie tam. Aż zaczął przechodzić do kupowania i tu nastało moje zdziwienie, bo chłopiec zaczął podawać matce już wybrane tytuły. Pierwsza była jakaś mało znana gra więc nie powiem co, potem Fahrenheit
http://www.gram.pl/sk5_8QTkJO4_Fahrenheit.html
czyli gra według oznaczeni PEGi od +16 lat
Oraz leciwy ale jakże krwawy i nasycony przemocą Fallout 2 ale mam link tylko do całej sagi oznaczonej +16 ale chyba sam fallout2 miał +18
http://www.gram.pl/sk0_6wPq6_Saga_Fallout.html
Czyli tak czy siak, gry za bardzo brutalne jak dla niego!
Matka zaś spojrzała na tytuły przez chwilę po czym spytała no to już syneczku? :shock:
To było bardzo dziwne, zwykle te znaki pgi pozwalam sobie ominąć ale ja w końcu jestem dużo starszy, a w tym wypadku by 10latek grał w te gry brrr... Co wy o tym sądzicie?
(Do administracji nie wiem czy wybrałem dobry dział)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 08:46 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Różowy wśród rodziców niestety jest taka znieczulica na gry, gdyż dzieki temu mają tzw. "święty spokój". dzieciak sobie gra, a mamusia i tatuś mają luz, bo synek nie zadręcza ich pytaniami itp.
Niestety podejrzewam że nie da się z tym nic zrobić.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 12:01 
Wiem, ale potem co mnie denerwuje to jest to że jak taki rodzic usłyszy o brutalnych grach w telewizji to od razu się oburza jak tak można, a mimo to swojemu dziecku kupił taką samą.
Teraz słyszałem że polska chce wprowadzić własne oznaczenia zamiast PEGI(które są dość miarodajne) i jeżeli ktoś poniżej danego wieku kupi taką grę to sprzedawca, będzie ukarany... Bez sensu jeżeli to taki stereotypowy rodzic kupuje dziecku grę...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 14:37 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Ja nie kupuję gier bo emul jest tańszy, ale co do tych oznaczeń, to ona mają tylko uświadomić, ponieważ nie zabraniają kupowania tej gry.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 15:40 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-30, 19:15
Posty:278
Lokalizacja: domyśl się
To nie trzeba było stać z boku i uświadomić takiej matce po co są te oznaczenia a anie stać z boku z założonymi rękoma i się przyglądać jak naiwna mamusia bierze dla dziecka takie gry ........

_________________
Obrazek

Polecam tą firme rodzinną:D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 18:11 
Cóż powiedziałem jej żeby spojrzała na oznaczenie co do wieku ale ona tylko zrobiła wielkie oczy i nic na to tylko kazała nam sobie nie przeszkadzać. A ja gry czasem kupuje a czasem zdobywam z innych źródeł (jak kupuje to z serwisu Gram.pl)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-31, 18:21 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-30, 19:15
Posty:278
Lokalizacja: domyśl się
No to co innego ja tam wolę się po ścigać niż grać w jakieś mordobicia i krew ma mi się lać przez monitor na klawiaturę :-)

Wyrosłem już z tego niestety :cry:

_________________
Obrazek

Polecam tą firme rodzinną:D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-09-01, 00:59 
Co do tych gier to grałem tylko w fallouta, a on nie jest mordobiciem gdzie się krew leje strumieniami, ale za to słownictwo i klimat nadrabiają to a tamtej drugiej gry czytałem wiele recenzji i tam już w większym stopniu stawia się na psychologiczny strach.
A co do mordobić ja też nie lubie wole strategie i rpg


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO