dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

World Of Warcraft Dreams Of Freedom
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-01-17, 16:28 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-01-17, 16:17
Posty:3
[center]Gra MMORPG czyli gra z żywą osobą :P[/center]

[center]Obrazek[/center]


World of Warcraft (WoW) - gra komputerowa z gatunku MMORPG wyprodukowana przez amerykańską firmę Blizzard Entertainment. Akcja gry toczy się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w grze Warcraft III: The Frozen Throne, w świecie stworzonym w 1994 r. na potrzeby Warcraft: Orcs & Humans. WoW jest piątą (nie licząc dodatków, a wliczając Warcraft
Adventures: Lord of the Clans, którego produkcji nigdy nie ukończono) grą w uniwersum Warcrafta.
Informacje ogólne
Gra World of Warcraft została wydana 23 listopada 2004 roku w Ameryce Północnej, Australii i
Nowej Zelandii na dwie platformy: PC i Macintosh. Sprzedaż gry po 24 godzinach wyniosła 240
tysiące egzemplarzy. Mimo że w Korei Południowej premiera odbyła się 18 stycznia 2005 roku,
grę można było już kupić w listopadzie 2004. Premiera europejska odbyła się 11 lutego 2005
roku, w sprzedaży są dostępne cztery wersje: angielska, francuska, hiszpańska oraz
niemiecka. 2 marca 2005 w Chinach rozpoczęły się zapisy na beta testy tej gry, w ciągu
godziny zarejestrowało się 100 000 osób.[1] W Chinach gra trafiła na półki 6 lipca 2005.
World of Warcraft został uznany za najlepszą grę targów gier komputerowych E3 w 2003
roku.[2] Pierwszy dodatek do World of WarCraft pod tytułem World of Warcraft: The Burning
Crusade został wydany 16 stycznia 2007. Dnia 3 sierpnia 2007 pojawiła się informacja o
drugim dodatku World of Warcraft: Wrath of the Lich King, który ma ujrzeć światło dzienne w
styczniu 2008.
Początki
World of Warcraft na początku swego działania miał pewne problemy. Z jednej strony wynikało
to z dużej liczby osób, które zakupiły grę, ale również z niestabilności działania serwera
Battle.net. Firma Blizzard Entertainment zadecydowała o wstrzymaniu sprzedaży gry na pewien
czas po rozpoczęciu gry. Następnie sprzedaż została dostosowana do liczby uruchomionych
serwerów (nazywanych world lub realm ? świat lub królestwo, domena). Ze względu na duży
sukces marketingowy i wysoką ilość kopii gry zdarzało się, iż gracze zmuszeni byli do
oczekiwania w kolejce do logowania do niektórych światów, by lagi nie były bardzo duże.[1]
Po dodaniu większej liczby serwerów, kolejki stały się o wiele krótsze i wznowiono sprzedaż
gry. Tym niemniej w niektórych lokalizacjach, takich jak Ironforge czy Orgrimmar, gracze
doświadczają problemów związanych z działaniem serwerów oraz sieci. Firma Blizzard wydała
oświadczenie o podjęciu prób rozwiązania tych problemów.[1]
Założenia gry
Grę rozpoczyna się wyborem rasy i klasy postaci, a także (pośrednio - poprzez rasę) frakcji.
Nadaje się swej postaci wygląd oraz imię. Po stworzeniu postaci gracz znajduje się w strefie
startowej (ang. Start Zone) na pierwszym poziomie rozwoju postaci. Celem gry jest
osiągnięcie 60 (lub jeśli posiada się dodatek The Burning Crusade - 70, a w zapowiedzianym
lecz nie wydanym dodatku Wrath of Lich King - 80) poziomu, wykonywanie zadań zlecanych przez
bohaterów niezależnych, uzyskiwanie coraz wyższej reputacji w przeróżnych ugrupowaniach,
zdobywanie jak najlepszego magicznego ekwipunku oraz bronienie honoru swojej frakcji na
polach bitwy.
Poziomy
Gracz, posiadający podstawową wersję gry, może rozwinąć swoją postać do 60 poziomu, po
zakupieniu dodatku The Burning Crusade - do 70. Gracz stopniowo awansuje na coraz wyższe
poziomy, przy czym nie ma możliwości powrotu do poziomów niższych. Aby wejść na kolejny
poziom, należy zdobyć określoną ilość punktów doświadczenia (ang. experience points - XP ),
dla każdego poziomu inną. Punkty te można uzyskać na 3 sposoby - walka i pokonywanie
potworów, wykonywanie zadań i odkrywanie nowych terenów. Co dwa poziomy doświadczenia(w The
Burning Crusade od 61 poziomu co jeden poziom), postać gracza może nauczyć się kilku
umiejętności lub rozwinąć już znane. W tym celu należy udać się do klasowego trenera i
wpłacić mu pewną sumę pieniędzy. W grze jednostkami pieniężnymi są: sztuka miedzi (ang.
copper), srebra (ang. silver) lub złota (ang. gold). 1 sztuka srebra to 100 sztuk miedzi, a
1 sztuka złota to 100 sztuk srebra.
Zadania
Wielu napotkanych bohaterów niezależnych (NPC) proponuje graczom różne zadania. Większość
sprowadza się do pokonania kilku potworów tego samego rodzaju lub zdobycia łupu (ang. loot).
Istnieje jednak wiele innych misji - eskortowanie, tworzenie części pancerza lub broni,
zbieranie ziół, metali lub skór zwierzęcych, obrona ważnych postaci przed atakami
przeciwników.
Profesje
Każda z postaci może nauczyć się dwóch profesji głównych (ang. primary) oraz wszystkich
profesji pobocznych (ang. secondary).
Profesje główne
Profesje główne dzielą się na dwa rodzaje - produkcyjne (ang. production) oraz zbierania
(ang. gathering). Profesje zbierania dają możliwość gromadzenia różnych materiałów takich
jak rudy metalu, kamienie szlachetne itd., które są wykorzystywane przez profesje
produkcyjne do wytwarzania przedmiotów - np. zbroi, broni i mikstur. Aby stworzyć przedmiot
trzeba wcześniej zdobyć jego plany (ang. blueprints). Plany znajdują się w zdobytych łupach
lub można je uzyskać od trenera. Niektóre magiczne przedmioty są tak potężne, że wiedza
potrzebna do ich wykonania znajduje się tylko w starożytnych grobowcach lub świątyniach.
Profesje zbierania

* Górnictwo (ang. Mining),
* Zielarstwo (ang. Herbalism),
* Oprawianie skór (ang. Skinning).

Profesje produkcyjne

* Alchemia (ang. Alchemy),
* Kowalstwo (ang. Blacksmithing),
* Garbarstwo (ang. Leatherworking),
* Tkactwo/krawiectwo (ang. Tailoring),
* Inżynieria (ang. Engineering),
* Zaklinanie (ang. Enchanting),
* Jubilerstwo (ang. Jewelcrafting)

Wiele postaci wybiera konkretne zestawy profesji - np. aby być kowalem potrzebne są głównie
metale, które pochodzą z górnictwa. Wyjątkiem jest zaklinanie, które polega na uzyskiwaniu
magicznych materiałów z już zaklętych przedmiotów oraz tkactwo, które wymaga tkanin
uzyskiwanych z zabitych potworów.

zrodlo.pl.wikipedia.org

Jeżeli jakaś osoba będzie chetna do gry zapraszam na Polski serwer, możemy tam razem stworzyć guild forumowiczów :)
Tutaj macie strone do serweru: KLIKNIJ

Ps: Może ogolnie ktoś gra w tą gre stąd?


Ostatnio edytowano 2008-02-28, 10:55 przez chossa, łącznie edytowano 1 raz

Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-17, 17:19 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
ja grałam, ale to, że za granie trzeba płacic to przeginka :(

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-01-20, 15:58 
Aloha, no co wy tak malo osob gralo w najbardziej popularna gre MMROPG?

No co wy sprobujcie chociaz z raz http://gamefreedom.net odezwijcie sie w grze to pomoge wam troche.

Ten serwer jest darmowy wiec wbijaj.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-02, 19:37 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-01-17, 16:17
Posty:3
Serwer jest darmowy wiec zapraszam do gry, wezcie znajomych trzeba im serwer zaludnic, ogolnie spoko klimat duzo nowosci dziala, sporo osob online, chodz przydalo by sie wiecej, gm team mily, jak cos to wlazcie i piszcie wrescie moze guild zrobimy razem.Pozdro.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-09, 15:05 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-02-09, 12:55
Posty:25
Bardzo ciekawe by to było, ale za bardzo nie mam czasu na takie gry ;) A Warcraft jest taki sobie :] Zbyt duzo w tym magii... :):)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-02-15, 16:49 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-01-17, 16:17
Posty:3
Nie my Warcraft z World Of Warcraft

[ Dodano: 2008-02-28, 09:55 ]
Czesc zapraszam, gra sie miodzik, teraz maja nowy sprzet dedykowany z 8gb ram wie zaro laga przy 400-500 online

To ich nowy adres: http://gamefreedom.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-02, 14:28 
wow jest niezły ja gram na avalonie i nie narzekam mam 33 level a gre uważam ze średnio jeżeli chodzi o sposób grania. :-P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: World Of Warcraft Dreams Of Freedom
PostNapisane: 2010-05-11, 23:51 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-11, 23:43
Posty:2
Hmmm ja gram na Hg,70 lvl i gra sie bardzo fajnie.
Polecam ; D


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: World Of Warcraft Dreams Of Freedom
PostNapisane: 2012-02-13, 10:28 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Ludziki, szukam graczy z sunwella, do wspólnej gry ;)
Gra ktoś?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: World Of Warcraft Dreams Of Freedom
PostNapisane: 2012-03-01, 15:19 
Adept
Offline

Dołączył(a):2012-03-01, 15:00
Posty:11
grałem kiedyś na tym privie, potem zagrałem na globalu i kopara mi opadła ile rzeczy mnie omijało. Jednak po 2 miesiącach gra mi się znudziła.

_________________
Mój ulubiony sklep narciarski :) - www.snowshop.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO