dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-02-05, 01:55 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-04, 23:30
Posty:214
Lokalizacja: ja to znam ?
o dobry temacik - altruizm vs egoizm -


w pierwszej rundzie egoizm , zwycięża przez KO .

a tak serio -altruizm , odszedł wraz z Franciszkiem .

jakoś nam ludzikom -to zupełnie nie przeszkadza -nie plączemy zbyt , z tego powodu .

bo na tym nie da sie zarobić -to po co to reaktywować?


Załączniki:
Komentarz: neil
nnnbutterfly2.gif
nnnbutterfly2.gif [ 7.29 KiB | Przeglądane 2567 razy ]

_________________
nudy
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-04-27, 13:29 
Czy kotoś jest w stanie podać mi nazwę testu spsychologicznego badającego egoizm i altruizm?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-06, 21:45 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-05-06, 21:00
Posty:7
Nie mogę powiedzieć, że dana postawa jest mi bliższa, musiałabym to za bardzo uogólnić a tego nie lubię.
Zresztą nie uważam się ani za egoistkę ani za altruistkę, czasem mam zachowania popadające w egoizm, a czasem wręcz odwrotnie w altruizm. Nigdy nie utożsamiałam się z niczym i nie mam zamiaru, to jakby ograniczenie samego siebie.

Wydaje mi się, że nikt w społeczności ludzkiej w 100% nie może utożsamić się z daną postawą. Człowiek jest istota jak najbardziej zmienną i w swoim zachowaniu ukazuje różne oblicza. Mam takie wrażenie, że czasem największy egoista posiada zachowania, które wręcz sprzeciwiają sie z jego poglądami.

Konsekwencje?
Nie mam bladego pojęcia.
Egoista zapewne może czuć się odrzucony przez społeczność za swoje zachowanie, bo jednak ludzie lubią tych miłych, grzecznych i niesamolubnych ludzi. Może mają problemy z nawiązywaniem kontaktów..
Altruista często może popadać w sytuacje niekorzystne dla siebie, które potrafią zaboleć, czasem coś zniszczyć i to kosztem 2 osoby.
Ale to są tylko przypuszczenia bo wydaje mi sie, że w swoim życiu jeszcze nigdy nie spotkałam prawdziwego egoisty bądź altruisty i chyba go nie spotkam.
To są tylko definicje i ciężko je `wyrzeźbić` w życiu codziennym.

_________________
`Jesteś mały jak iskra i gaśniesz do taktu.`


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-08, 23:27 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-08, 20:45
Posty:248
Lokalizacja: SzczyŻółw
Dziula napisał(a):
Konsekwencje?
Nie mam bladego pojęcia.
Egoista zapewne może czuć się odrzucony przez społeczność za swoje zachowanie, bo jednak ludzie lubią tych miłych, grzecznych i niesamolubnych ludzi. Może mają problemy z nawiązywaniem kontaktów..


Nie prawda! Jestem stu procentowym egoista. Wszystko zalezy od czlowieka, ale na 1 miejscu stawiam siebie i daze do swojego wlasnego zaspokojenia. Szanuje ludzi ktorzy zasluguja na szacunek, a reszta mnie malo obchodzi. :diabel: Klopotow z nawiazywaniem kontaktow rowniez nie mam. :-D

_________________
join #care


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-12, 21:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-05-06, 21:00
Posty:7
matelka napisał(a):
Nie prawda! Jestem stu procentowym egoista. Wszystko zalezy od czlowieka, ale na 1 miejscu stawiam siebie i daze do swojego wlasnego zaspokojenia. Szanuje ludzi ktorzy zasluguja na szacunek, a reszta mnie malo obchodzi. :diabel: Klopotow z nawiazywaniem kontaktow rowniez nie mam. :-D


a wydaje mi się, że prawdziwy egoista nie obnosiłby się z tym kim jest
prawdziwa osoba nie musi udowadniać, że jest kimś bo ona to wie i to wystarcza
zresztą nie lubie dyskutować na tematy, które opierają sie na tematyce danego pojecia
pojecia sa wzgeldne i kazdy odbiera je inaczej
l

_________________
`Jesteś mały jak iskra i gaśniesz do taktu.`


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-12, 22:13 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 09:50
Posty:75
Trudny temat. No bo przeciez byc egoistą jest super, robisz co chcesz, nie liczysz sie z innymi, zaspokajasz swoje potrzeby jak pisze Matelka. Ale to nie do końca prawda. Przychodzi taki czas, ze ktos takiego egoiste zlapie za serducho i nie ma bata, zaczyna robic, myslec tak by temu komus bylo dobrze. Jego wlasne dobro zaczyna byc mniej wazne. Ale to nie altrulizm. Bo to by znaczylo ze cala reszta swiata tez jest wazna.
Jestem egoistką kiedy mi wygodnie, kilka osob z mojego zycia jest dla mnie tak waznych ze jestem w stanie zrobic dla nich wszystko, niekoniecznie tak by mi bylo z tym dobrze.
ale dla odmiany zawodowo "pomagam" ludziom. Taki miszmasz :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-13, 11:49 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-08, 20:45
Posty:248
Lokalizacja: SzczyŻółw
Dziula napisał(a):
matelka napisał(a):
Nie prawda! Jestem stu procentowym egoista. Wszystko zalezy od czlowieka, ale na 1 miejscu stawiam siebie i daze do swojego wlasnego zaspokojenia. Szanuje ludzi ktorzy zasluguja na szacunek, a reszta mnie malo obchodzi. :diabel: Klopotow z nawiazywaniem kontaktow rowniez nie mam. :-D


a wydaje mi się, że prawdziwy egoista nie obnosiłby się z tym kim jest
prawdziwa osoba nie musi udowadniać, że jest kimś bo ona to wie i to wystarcza
zresztą nie lubie dyskutować na tematy, które opierają sie na tematyce danego pojecia
pojecia sa wzgeldne i kazdy odbiera je inaczej
l


To zle Ci sie wydaje, nie wiesz na czym opiera sie satanizm LaVey'owski widoczne. Skromnosc, uleglosc jest zla. A ja zaspokajam swoje potrzeby wiec pisze co chce i jak chce. To tez dowod mojego egoistycznego myslenia. :diabel:

Zelka dla Ciebie nie jestem egoista. :-P Buziaki Kochanie. :* :* :*

_________________
join #care


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-13, 15:18 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-05-06, 21:00
Posty:7
matelka napisał(a):
To zle Ci sie wydaje, nie wiesz na czym opiera sie satanizm LaVey'owski widoczne. Skromnosc, uleglosc jest zla. A ja zaspokajam swoje potrzeby wiec pisze co chce i jak chce. To tez dowod mojego egoistycznego myslenia. :diabel:


I tu, to Ty sie mylisz
Kazdy satanista Laveyowski jak i innego podgrupowania, a nawet Ci pseudo sataniści kochaja rywalizacje, indywidualność, walkę z innymi a zasada "ząb za ząb, oko za oko" jest przewodnia. Kazda jednostka ma wlasny sposob postepowania podobnie jak egoista ale o tym rozmawiać nie chce bo satanistka nie jestem i niewiem dokladnie o czym tak naprawde to jest a tego nie dowiem sie z ksiazek gdzie autor obarczony etykieta satanisty powie mi co robic, tego nie dowiem sie z filmu czy z innego zrodla. To indywidualnosc i brak wiary w Boga i szatana pozwala zrozumieć na czym polega ich filozofia.

Dla mnie nie jestes zadna egoistka a slowa
matelka napisał(a):
Zelka dla Ciebie nie jestem egoista. :-P Buziaki Kochanie. :* :* :*
w zupelnosci to podkreslaja. Naszemu spoleczenstwu brakuje wydarzenia przełomowego, nikt nie przezyl wojny, walki dlatego jest ono jakie jest ; /
Dla mnie chcesz być egoistka bo to modne, modne jest mowienie o swojej wielkiej indywidualnosc i o zaspokajaniu wlasnego EGO, powstaja pseudo ludzie, którzy nnie sa warci nawet butelki po Kubusiu.

Zelka tak więc nie jestes egoistka ; ]
masz zachowania, ktore popadaja w strone egoizmu ale tak zostal stworzony kazdy czlowiek.

_________________
`Jesteś mały jak iskra i gaśniesz do taktu.`


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-13, 15:46 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-08, 20:45
Posty:248
Lokalizacja: SzczyŻółw
Dziula napisał(a):
matelka napisał(a):
To zle Ci sie wydaje, nie wiesz na czym opiera sie satanizm LaVey'owski widoczne. Skromnosc, uleglosc jest zla. A ja zaspokajam swoje potrzeby wiec pisze co chce i jak chce. To tez dowod mojego egoistycznego myslenia. :diabel:


I tu, to Ty sie mylisz
Kazdy satanista Laveyowski jak i innego podgrupowania, a nawet Ci pseudo sataniści kochaja rywalizacje, indywidualność, walkę z innymi a zasada "ząb za ząb, oko za oko" jest przewodnia. Kazda jednostka ma wlasny sposob postepowania podobnie jak egoista ale o tym rozmawiać nie chce bo satanistka nie jestem i niewiem dokladnie o czym tak naprawde to jest a tego nie dowiem sie z ksiazek gdzie autor obarczony etykieta satanisty powie mi co robic, tego nie dowiem sie z filmu czy z innego zrodla. To indywidualnosc i brak wiary w Boga i szatana pozwala zrozumieć na czym polega ich filozofia.


W takim razie nie wiem w czym sie myle bo zgadzam sie w zupelnosci z tym co napisalas. :diabel:

Dziula napisał(a):
Dla mnie nie jestes zadna egoistka a slowa
matelka napisał(a):
Zelka dla Ciebie nie jestem egoista. :-P Buziaki Kochanie. :* :* :*
w zupelnosci to podkreslaja. Naszemu spoleczenstwu brakuje wydarzenia przełomowego, nikt nie przezyl wojny, walki dlatego jest ono jakie jest ; /
Dla mnie chcesz być egoistka bo to modne, modne jest mowienie o swojej wielkiej indywidualnosc i o zaspokajaniu wlasnego EGO, powstaja pseudo ludzie, którzy nnie sa warci nawet butelki po Kubusiu.

Zelka tak więc nie jestes egoistka ; ]
masz zachowania, ktore popadaja w strone egoizmu ale tak zostal stworzony kazdy czlowiek.
Ale Zelka nie chce byc egoistka. :cry: Czemu tak piszesz? Jednymi sie przejmuje, a innymi nie, nie jest matka Teresa przeciez. :lol:

_________________
join #care


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-13, 17:19 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-10, 09:50
Posty:75
Zelka jest niewierna :-P nie wierzy w boga i szatana, raz jest egoistką raz poswieca cos komus. To tak jak chyba 99% ludzi na ziemi i nie zalezy to od wiary tylko naszych instynktow, od prymitywnego : przezycie, do dawania siebie komus lub czemus. No i najwazniejsze. Bycie tylko altruistą czy tylko egoistą jest fizycznie nie mozliwe.

Nie ma czarno-bialego świata.Jest tylko cała masa odcieni szarości. :-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO