dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

komputer a zdrowie
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-08-07, 14:04 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-08-07, 13:19
Posty:1
Witam, w dzisiejszym temacie, chciałbym poruszyć kwestie wychowywania dzieci przez rodziców XXI w. W wielu przypadkach zauważyłem ze niektórzy rodzice zamiast wychowywania swoich dzieci, po prostu je odchowuje, a wygląda to tak, ze dziecko zamiast spędzić swoje dzieciństwo - najlepszy okres w swoim życiu, wśród przyjaciół na podwórku, grając w piłkę lub biegać za dziewczynami ciągnąc je za włosy, to wiele dzieci, niestety większość czasu spędza przy komputerze, wiele rodziców nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa czyhają na ich dzieci w sieci, lub chociażby w samych grach w których nasze pociechy uczą się przemocy, bardzo często zwykle przesiadywanie przed komputerem staje się uzależnieniem i wtedy pojawia się problem: dzieci często przejawiają agresje, nie wspominając już o zaniedbaniu nauki. Skrajne przypadki mają nawet trudności z odróżnieniem wirtualnego świata od rzeczywistości, niestety statystyki wcale się nie poprawiają i nic nie wskazuje na ich poprawę, wręcz przeciwnie. Apeluje do wszystkich rodziców aby poświeciły swoim maluchom a także tym większym pociechom jak najwięcej uwagi, aby dzieci nie były wychowywane przez komputer. Pozdrawiam. "karol902"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-08-17, 15:23 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-17, 14:28
Posty:4
Każdy by chciał, ale nie ma czasu, praca, praca, praca. A jak nie ma pracy co za co żyć.
Najbardziej optymalny obraz rodziny w takim kraju jak Polska 2 + 0(czyli bez dzieci i zwierząt).
Smutne :cry:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-08-18, 10:11 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2010-09-10, 14:28
Posty:175
@karol902 masz rację, komputer, mtv i coraz głupsze bajki. Dzieciaki od początku mają przesrane.

_________________
działki pod inwestycje * darmowe ogłoszenia * coaching


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-09-10, 11:40 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-09-09, 22:32
Posty:12
karol902- popieram:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-09-18, 15:46 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-09-18, 15:42
Posty:3
Zajęcia poza szkolne trochę załatwiają sprawę, ale nie do końca.

_________________
Wiesz coś o wypozyczalnia samochodow dostawczych warszawa?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-09-26, 07:35 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Niestety to prawda. Mój 5-letnibratanek woli grać w PSP niż iść się pobawic do piaskownicy. Ja w jego wieku nawet nie wiedziałabym jak to włączyć, niby jest to postęp cywilizacyjny, ale jakim kosztem...kosztemutraconego dzieciństwa:/

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-11-22, 09:54 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-09-05, 12:36
Posty:23
No właśnie to jest smutne - mój chrześniak jak nie używa komputera to IPhona, a jak akurat mama używa IPhona to przesiada się na Xboxa. Masakra, ja w ich wieku robiłam wszystko, żeby mnie rodzice nie wywołali z podwórka do domu, bo już ciemno...
Najgorsze jest to, że ciężko z tym walczyć, bo w innym wypadku dziecku grozi lekkie 'wykluczenie społeczne' :P bo wszyscy dziś komunikują się za pomocą internetu - brak konta na fb eliminuje Cię z życia towarzyskiego niemalże...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-11-22, 12:15 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-13, 13:27
Posty:264
To wychodzi z tego, że rodzicom nie chce się zajmować dziećmi, to kupią im komputer i problem z głowy, a to akurat błąd, bo takiemu dziecku potem trudno odnaleźć się w nowym towarzystwie i realnym świecie... Niestety tak zaczyna być w coraz większej ilości polskich domów, dlatego starajmy się to zwalczać!

_________________
Ciekawe informacje, dla każdego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-11-23, 10:57 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-11-23, 10:29
Posty:1
Wszystko leży w rękach rodziców i na ich świadomości tego problemu. Bo może się okazać, że właśnie rośnie pokolenie nieszczęśliwych singli, dzieci którymi nikt się nie zajmuje i które kształtuje telewizja... Tylko rodzice mogą dzieciom wpoić pojęcia dobra i zła,miłości, piękna... Nie jest to proste zadanie, bo sama niedawno zostałam matką i wiem ile uwagi i poświęcenia wymaga zajmowanie się 2 letnim dzieckiem i łączenie tego z pracą zawodową...

_________________
kurier wrocław


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: komputer a zdrowie
PostNapisane: 2012-11-23, 13:05 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-09-03, 08:42
Posty:54
Rodzice najczęściej sami przyklaskują komputerom TV i całej reszcie. Dziecko nie zawraca głowy. Przychodzi jednak taki czas, gdzie nagle zauważamy, że kompletnie nie znamy naszego dziecka.

_________________
Organizujemy szkolenia handlowe, szkolenia typu coaching i perswazja oraz inne szkolenia biznesowe.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO