dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pesymizm
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-07-03, 21:58 
Pesymizm... nic nie bierze się z niczego. Pesymiści to ludzie, którzy przez dłuższy czas napotykają na same trudności w życiu. Można robić "dobrą minę do złej gry", można myśleć - będzie dobrze..., ale niestety przychodzi moment, gdy przestajemy wierzyć... Ponieważ, mimo naszych usilnych pragnień i przede wszystkim - działań - stoimy w tym samym punkcie. Nic nie zmienia się na lepsze. I jeśli trwa to już dłuższy czas, trudno o pozytywne nastawienie...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Odrzuć pesymizm
PostNapisane: 2009-08-18, 18:32 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-08-09, 21:20
Posty:21
Osobiście uważam, że nie warto być pesymistą, bo ... pesymizm nic nie daje. Po prostu.
Można narzekać na wszystko, ale po co? Taka postawą tylko zrazisz ludzi do siebie, i tyle.

Sztuka jest właśnie dostrzegać korzyści w rzeczach pozornie złych:
- jeśli pada deszcz mówisz, że jest OK, bo juz była duchota nie do wytrzymania
- jeśli jest ogromny upał, mówisz OK, bo wreszcie możesz wyskoczyć na rzekę i się wykąpać
Chodzi o to żeby nie dać sie sytuacji, wyciągnąc z niej dobra stronę.

Znalazłem kiedyś takie fajne powiedzonko:
"Kto chce - szuka sposobu. Kto nie chce - szuka powodu."

I staram sie tym kierować w życiu. Zamiast narzekać, że "sie nie da", po prostu szukam sposobu. A jaka jest potem satysfakcja, z tego , że się coś zrobiło, wymyśliło, pokonało słabość.
O wiele większa niż z biadolenia. :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Piotr Krzyworączka
http://senio.pl/ - telefony dla osób starszych


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-08-29, 15:36 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-08-07, 01:40
Posty:71
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Znajomi mówią mi często że jestem pesymistą nie jest to jednak prawdą gdyż często ludzie mylą realizm z pesymizmem.To że nienapalam się na wszystko działam(przynajmniej się staram) rozważnie nie musi wcale znaczyc że nie potrafie cieszyc sie życiem dodajmy do tego troche sceptytyzmu i już mówi każdy:ty pesymisto!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO