dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pogarszająca się pamięć u naszych bliskich
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-11, 16:45 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-06-03, 23:05
Posty:52
Witam.

Każdy z nas ma dziadków i pradziadków oraz związane z nim wspomnienia oraz emocje.
Bywa jednak też tak iż nasi najbliżsi mają problemy z pamięcią. Zdarza się, że zapominają o różnych czynnościach.

Jak sobie z tym radzicie. Wspominacie o lekarzu, pomagacie jakoś, pytacie się innych?


Czekam na wasze opinie .

dzięki


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

pogarszająca się pamięć u naszych Bliskich...
PostNapisane: 2009-06-17, 11:13 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 10:00
Posty:6
Lokalizacja: mazowieckie
hm , to temat morze...
Gdy człowieka boli serce biegnie do lekarza ale gdy zaczyna zapominać no to radzi się "sąsiadeczek" słucha różnego rodzaju banialuków związanych z mitami o schorzeniach -lekarz to ostatnia rzecz którą Starsi Bliscy robią .

Żeby zapobiegać gromu z jasnego nieba w postaci -diagnoza:Alzheimer, otępienie z Ciałem Lewy'ego i tym podobne wystarczyłoby zwyczajnie wpadać od czasu do czasu do Rodziców czy Dziadków .
Takie schorzenia jak cukrzyca od lekowa (typ B ) to nic innego jak łykanie przez dłuższy czas leków wszystkich na raz na hura o jednej porze dnia (bo się zapomniało , bo lekarz swoje a Dziadek, Babcia itd. swoje ).
Miażdżyca - to przecież wina złego odżywiania i złego trybu życia ( gdy się w ciągu życia zjada byle co byle jak, nie zachowując systematyczności ) nie można potem dziwić się że na stare lata to się mści podwójnie .

Tak naprawdę to wystarczy od czasu do czasu odwiedzać swoich bliskich żeby wiedzieli że nie są zamknięci w czterech ścianach i że ktoś interesuje się nimi (przy okazji można kontrolować sytuację ze zdrowiem)

Wiem niestety coś o tym bo osoba którą na co dzień zajmuje się nie jest ani matką ani moją teściową , poznałam Ją gdy już była chora . W jej przypadku niestety te podstawowe zainteresowanie zawiodło , dlaczego nie wnikam .


Wiem natomiast że to nic nie kosztuje -odwiedzić bliskich, okazać odrobinę zainteresowania ,ale w dzisiejszych czasach nie szanuje się później Rodziców , Dziadków -są potrzebni do czasu , później to ....a co mi tam ,......zdziczałą na stare lata...., zmienił się charakter....

Kiedyś Oni poświęcali czas i własne życie dla nas a teraz w drugą stronę to nie działą a szkoda

_________________
Pozdrawiam serdecznie Joanna


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-19, 15:15 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-06-03, 23:05
Posty:52
ja podrzucę coś ze strony o pamięci www.memo.pl co będzie współgrało z powyższym


„Wczesne rozpoznanie zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych jest niezmiernie istotne, gdyż pociąga za sobą następstwa terapeutyczne. Ich przyczyną mogą być bowiem nie tylko łagodne zaburzenia poznawcze uwarunkowane wiekiem, ale także depresja, czy też choroby mózgu prowadzące do otępienia m.in. zaburzenia krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie z ciałami Lewy'ego. Dokładne rozpoznanie i zróżnicowanie występujących zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych może wykonać jedynie wyspecjalizowany neuropsycholog przy współpracy z neurologiem.”


oraz 2 wypowiedzi z youtube


http://www.youtube.com/watch?v=9OhD_QIU ... annel_page Brzezińska

http://www.youtube.com/watch?v=IEJiPSka ... annel_page Stępień



Zapraszam do dyskusji i pisania porad jak ktoś ma doświadczenie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-23, 08:19 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
u bliskich jak u bliskich :)

ja niestety ostatnio mam naprawde objawy początków Alzheimera.
rozpoznawanie ludzi na ulicy sprawia mi już realną trudność, zazwyczaj ich zwyczajnie nie poznaje :P nie zapamiętuję twarzy. Jestem zupełnie rozkojarzona i nie wiążę faktów, nie zapamiętuję miejsc, straciłam pamięć przestrzenną i orientacje w terenie.

Joanna pisze o zmianie charakteru i mam wrażenie, że i mnie to dotyka.

miałam depresję, to fakt, ale już ładnych pare miesięcy temu się z nią uporałam, więc to chyba nie to.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-23, 08:50 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2009-06-17, 10:00
Posty:6
Lokalizacja: mazowieckie
Dream
Idż do neurologa !
Dla własnego spokoju Sprawdź co jest grane
Co do Alzheimera to jest przypadek u dzieciaka 18l stwierdzony (czytałam na INT,)
W zakładce "medycyna " jest adres mojego Blogu tam są objawy jakie występowały u Mamy .
Ale przede wszystkim Neurolog - o specjalności Alzheimer
Trzymam Kciuki aby to nie było to!!!!

_________________
Pozdrawiam serdecznie Joanna


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-26, 09:06 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-06-03, 23:05
Posty:52
:arrow: Powinnaś iść do lekarza i może zmienić też dietę. To może być również przemęczenie.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-26, 20:06 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-06-25, 18:46
Posty:8
Lokalizacja: Lublin
Moja rada - pij zieloną herbatę, ale tą oryginalną. Dobra, jest działa nawet na szare komórki dlatego polecam.

Co do cukrzycy, jeśli masz takie obawy, to czym prędzej do lekarza. Przez cukrzyce można nawet wzrok i słuch stracić, a nawet cofnąć się w rozwoju. Oczywiście leczona, nie przyniesie żadnego złego wpływu.

_________________
"Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-27, 22:53 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
Hmm, nikt z Was nie pisze o tym że są przecież nowoczesne leki przeciwdziałające pogarszaniu się pamięci, np. Memotropil. Tylko takie leki musi przepisać specjalista, więc zgadza się że przede wszystkim wizyta u lekarza.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-28, 16:41 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2009-06-03, 23:05
Posty:52
Owszem ale brać już leki w młodym wieku to może nie koniecznie, lepiej naturalnie. Memotropil to już dla osób starszych raczej, ale lepiej to już od lekarza zależy. Memotropil jest na receptę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-29, 16:21 
Adept
Offline

Dołączył(a):2009-05-15, 16:37
Posty:19
Lokalizacja: Poznań
W zasadzie z tego co piszą na ulotce, Memotropil stosuje się też u młodych ludzi, np. wspomagająco w leczeniu dysleksji u starszych dzieci. Tak jak piszesz, to czy brać czy nie zależy już od lekarza.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO