dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-10-16, 20:12 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
dream* napisał(a):
poza tym, dlaczego później dzieciaki w szkole mają mieć religię wścibioną między inne lekcje? Bo mamy 98% społeczeństwa 'Katolickiego'?! ;)


nie ;) dlatego że jesli ktos nie chodzi na religię musi chodzic na etykę ;))
Tak czy tak będzie miał w tym czasie zajęcia, więc jaki jest sens robienia religii na ostatnich bądź pierwszych godzinach? ;))

ps. a nawiasem mówiąc ja mam zawsze na pierwszej :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-10-16, 22:47 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
ema, my mielismy etyka etatowego, ale nie dla mnie, ja miałam okienko... bo byłam jedyna w klasie i uznali, że nie opłaca im się lekcji indywidualnych, zaloze sie, ze w mniejszych szkołach to nawet nikogo od etyki nie ma poza tym obowiazek etyki wszedl dopiero kiedy giertych ustalil, ze ocena z religii ma sie wliczac do sredniej - wczesniej była samowolka, zreszta nadal jest j/w

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-10-17, 16:07 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
A no właśnie, u mnie w szkole okienko jest, bo nikogo od etyki nie ma.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-10-21, 12:33 
Cytuj:
ema, my mielismy etyka etatowego, ale nie dla mnie, ja miałam okienko... bo byłam jedyna w klasie i uznali, że nie opłaca im się lekcji indywidualnych, zaloze sie, ze w mniejszych szkołach to nawet nikogo od etyki nie ma poza tym obowiazek etyki wszedl dopiero kiedy giertych ustalil, ze ocena z religii ma sie wliczac do sredniej - wczesniej była samowolka, zreszta nadal jest j/w

U mnie w klasie w tym momencie jest jedna osoba która nie chodzi na religię, czemu? Nie wiem, nie pytam nie moja sprawa, wiem za to ze nie ma w tym czasie Etyki bo nie opłaca się dla jednej osoby.
Cytuj:
wkurza mnie gnojenie KK przez pseudo-ateistów którzy świadomie nalezą do wspolnoty chrzescijanskiej bo to zupełnie tak jakbym należała do jakiejś organizacji formalnie z której ideami się zupełnie nie zgadzam, gnoję gdzie się da przy czym nie zrobię nic zeby się wypisać. hipokryzja.

Mnie również, to złości skoro twierdzą ze są ateistami to czemu chodzą na religię do szkoły? Odpowiedź prosta by mieć lepszą średnią... Uznają się za ateistów, neopogan czy kupę szatana, (bez obrazy dla ateistów chodzi mi o ateistów tylko z nazw) a jednak idą jak jeden mąż na Religię i raz mówią tak wierzę i bardzo ładnie powiedzą księdzu paciorek by po chwili wyjść i gromić na Boga itd.
Mnie osobiście Średnia nie interesuje chodzę głównie na religię by móc podejmować dyskusje na niej, chociaż w LO zdarza się to dużo rzadziej niż w Gimnazjum bo mam stosunkowo Inteligentnego Księdza Katechetę, więc religia straciła smak kłótni dogmatyczno-filozoficznych z księdzem, jednak dalej chodzę bo wierzę i chce poznać co mogę za pomocą wiary i dyskusji.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-14, 18:27 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
i tu, pytanie do osób które okreslily się jako agnostycy czy ateiści.
czemu wciaż tkwicie w bądź co bądź kłamstwie jakim jest chrzest? ;)


Nie jestem ateista ani agnostykiem , ale pozwolę sobie na wypowiedż.
Nie myślę, że chodzi tu o życie w kłamstwie. Gdyby sprawa polegała na wypisaniu się ( nawet na piśmie ) to myslę , żebyłoby łatwiej. Ale to nie takie proste : czasem wierzy współmałżonek, wierzy rodzina małżonka i samego zainteresowanego, są dzieci. Pwenie,że dla chcącego to żadne przeszkody by były, ale ludzie chcą mieć święty spokój, a może nawet nie chcą mieć wojny w domu - bo przecież nie chodzi tylko o ten świstek papieru, ale też o uczestniczenie w chcinach, komuniach, świętach, łamaniach opłatkiem, dzieleniach się jajem, choinkach i całąlistę można sobie dopisać. Taki uczciwy wobec siebie ateista ( tak myślę, ale mogę się mylić ) powinien na to wszystko machnąć ręką i odmówić uczestnictwa w tych " zabobonach " :) . I tu jest problem myslę - niewielu stać na to.
Podobnie jest ze zmianą wyznania w Polsce. Spróbuj zmienić religię na dowolną inna niż katolicka, to w większości przypadków będziesz odtrącony.

Tak więc nie chodzi tu raczej o uczciwość ile o odwagę szczególnego rodzaju

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO