dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-06-07, 19:24 
dream* napisał(a):
Czy nie myślałeś, że to człowiek wymyślił sobie Boga? Nie Bóg człowieka? :)


Cytuję tylko to zdanie, bo chcę tylko Twoją uwagę zwrócić.
Trudno mi dyskutować z tym co napisałaś bo już w tych kwestiach się wypowiadałem. W zasadzie nie dotyczy to dyskusji, bo argumentacja zasadza się na błędnych założeniach .
1. Biedni byli zawsze, więc chrystianizm zawsze miał podatny grunt ? A nawiasem Chrystus nie uczył o życiu po śmierci tylko o zmartwychwstaniu. i w całej Biblii nie znajdziesz nic o duszy nieśmirtelnej - i to w sprawie wizji po śmierci klinicznej też dotyczy, to prawda że to wytwór umysłu i nie ma nic wspólnego z Bogiem.
2. Już pisałem , że bezbożne postępowanie wierzących nie dotyczy dyskusji. Przecież o ironio to wierzący zabili Jezusa. Ja wierzę nie dlatego, że ateiści to może są niemoralni i nie mają może hamulców i są może nieszczęśliwi i cośtamcośtam.
3. Nie wydaje mi się , że tylko życie wieczne uwzniaśla naszą doczesność. Uwzniośla je życie zgodne z wysokimi zasadami, ja je znajduję W Biblii . Znajduję w takim życiu spałnienie i daje mi ono szczęscie. A jeżeli dochodzi do tego nagroda w postaci życia wiecznego to właśnie na to samo je spożytkuję.
4. Co Ty masz z tą personifikacją Boga. Gdyby Bóg był (założmy ) to niby jak miałby się przedstawiś ludziom. To prawda że opisy z Biblii go uczłowieczają, mówią o jego Ręce, Palcu , Oczach, itd , no to niby jak miałby kazać się opisać żrebyśmy to zrozumieli. Za to Twoje opowieści o Bogu który uprawia jakieś gierki, naszym kosztem lub ku swej uciesze to dopiero mądrość.
5. Już pisałem, nie argumentuj wg katolickiego schematu bo mnie to bawi. Nie widzę Boga z podziałem na trzy. Nic O trójcy w Biblii nie ma nie wierzę w trójedynego. Podział ról jeżeli jest to jest , bo co będę z Nim o tym dyskutował (że ma być lepszy inny?). Mam go znać i respektować - no tym właśnie się róznimy.
6. A ten malarz to zwykłym idiotą by był i tyle. Tylko Ty potzrebujesz, argumentów by żyć z sensem bez głębszego celu.
7. Szczęśliwe życie i spokojną śmierć ? No to masz szvczęście, że w Afryce się nie urodziłaś, albo w Bangladeszu.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-07, 23:20 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123 napisał(a):
7. Szczęśliwe życie i spokojną śmierć ? No to masz szvczęście, że w Afryce się nie urodziłaś, albo w Bangladeszu.


Już udowodniono, że poczucie szczęścia statystycznie nie zależy od warunków życia, wręcz, w społeczeństwach bardziej postępowych i rozwiniętych jest ono znacznie zaniżone.
no tak, mam szczęście.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-08, 17:15 
dream* napisał(a):
Już udowodniono


Pitu pitu,, tam wogóle mogłabyś nie zdażyć pożyć


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-09, 16:47 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-05-23, 21:06
Posty:28
Ludzie wymyślili sobie Boga, żeby wyjaśnić powstanie świata, ludzi, bla bla bla...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-11, 17:46 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123 napisał(a):
dream* napisał(a):
Już udowodniono


Pitu pitu,, tam wogóle mogłabyś nie zdażyć pożyć


i co w związku z tym? Gdybym zdążyła to i tak nie czułabym się nieszczęśliwa bo nie miałabym świadomości istnienia czy poczucia straty :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-13, 22:46 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
i co w związku z tym? Gdybym zdążyła to i tak nie czułabym się nieszczęśliwa bo nie miałabym świadomości istnienia czy poczucia straty :)


No to ja pytam co w związku z tym. Pytam o sens życia , o cel.
A nie tam jakieś blabla, o szcześciu , jego braku czy coś tam. Szczęśliwy możre być każdy jeżeli osiąga cele które sobie postawi i nie łamie zasad których się trzyma. Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy. Ty jak już mówiłem skupiasz się na rozbieraniu słow, i na słowach tylko się kończy.

Zastanawia mnie tylko jedno - jak tak inteliogentna osoba jak Ty , nie zauważa właśnie sedna. Jeżeli chodzi tylko o " roztropne" spędzenie życia i śmierć w spokoju to gratuluję podejścia. Aha , zapomniałem o przedłużeniu gatunku - ale to i tak tylko do wygaśnięcia naszego słońca.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-13, 22:53 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
123 napisał(a):
dream* napisał(a):
i co w związku z tym? Gdybym zdążyła to i tak nie czułabym się nieszczęśliwa bo nie miałabym świadomości istnienia czy poczucia straty :)


No to ja pytam co w związku z tym. Pytam o sens życia , o cel.
A nie tam jakieś blabla, o szcześciu , jego braku czy coś tam. Szczęśliwy możre być każdy jeżeli osiąga cele które sobie postawi i nie łamie zasad których się trzyma. Światopogląd nie ma tu nic do rzeczy. Ty jak już mówiłem skupiasz się na rozbieraniu słow, i na słowach tylko się kończy.

Mój drogi, sam zadryfowałeś na temat szczęścia :)



Cytuj:
Zastanawia mnie tylko jedno - jak tak inteliogentna osoba jak Ty , nie zauważa właśnie sedna. Jeżeli chodzi tylko o " roztropne" spędzenie życia i śmierć w spokoju to gratuluję podejścia. Aha , zapomniałem o przedłużeniu gatunku - ale to i tak tylko do wygaśnięcia naszego słońca.

och :) to ja Tobie gratuluje spłycania wszystkiego :) rozumiem, że dla Ciebie sednem, sensem zycia i w ogóle celem jest życie wieczne, tak? no cóż, jeśli jesteś katolikiem to droga do tego celu takze bedzie sie zawierała w "roztropnym spędzaniu zycia" - dla mnie sensem jest pozostawienie jak najwiecej pozytywów po sobie. chyba juz to pisalam i omawialam szerzej więc nie bede sie powtarzać :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-13, 23:20 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
Mój drogi, sam zadryfowałeś na temat szczęścia :)
dream* napisał(a):
zej, dryfujĘ a , dryfyjesz Ty i każdy jeden tu na forum.

dream* napisał(a):
rozumiem, że dla Ciebie sednem, sensem zycia i w ogóle celem jest życie wieczne, tak?


No co TY. Chodzi o cel i sens istnienia WSZYSTKIEGO. Jak wieczność ma byś celem i sensem? Ona jest tylko potrzebna do poznawania tego sensu. A roztropne życie jest celem do ośiągnięcia wieczności.

Pięknie, wyszło na to że, twoje cele to moje narzędzia. A ty celu wogóle nie dostrzegasz

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-13, 23:28 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
"Pięknie, wyszło na to że, twoje cele to moje narzędzia. A ty celu wogóle nie dostrzegasz"
absolutnie tak nie wyszło. Wyszło, że narzędzia mamy takie same, ale cele inne.
cel to postęp :) w globalnym a nie jednostkowym rozumieniu.

" Jak wieczność ma byś celem i sensem?"
wg nauczania katolickiego jest celem życia i zarazem sensem istnienia.
nie pytaj mnie jak.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-06-14, 00:04 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
wg nauczania katolickiego jest celem życia i zarazem sensem istnienia.
nie pytaj mnie jak.


Nie za bardzo mnie interesuje nauczanie katolickie. Chyba po łebkach czytasz co piszę. Powtarzam, katolikiem nie jestem i nigdy nie byłem i katolickich celó nie chcę osiągać.

Postep celem ? Wybacz. Marne to. Co jest postępem? Lodówki i dezodoranty z freonem? Wycinanie lasów ? Spalanie węgla i ropy? Topienie się lodowców ? Wymierające bezpowrotnie gatunki roślin i zwierząt ? Wielomilionowe miasta w Azji i Ameryce południowej . A może rozwody, przerywanie ciąży na żądanie, amerykańskie wojny ratujące demokrację. Przekupna policja i politycy? A może geje i lesbijki adoptujący dzieci. Coś przeoczyłem ?

JAk tak dalej pójdzie to nie będzie gdzie tego postępu dokończyć

To jakby cele ślepców

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO