dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-10-18, 23:45 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-18, 22:31
Posty:63
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Tam gdzie się zaczyna instytucja tam kończy się religia.

Ładne, choć imho nieprawdziwe. Co z ludźmi, którzy wierzą, a nie korzystają z instytucji?

Temat rzeka generalnie... ale nie utożsamiałbym religii z kościołem, duchownymi. Prawdą jest, że coraz mniej ludzi jawnie deklaruje wiarę, czy zaangażowanie w życie religijne, nie oznacza to, że ludzie totalnie odcinają się od wiary. Każdy wierzy na swój sposób - dla jednego to cotygodniowe wizyty w kościele, dla drugiego po prostu modlitwa.


pzdr.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii ch
PostNapisane: 2008-11-27, 21:53 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-05-18, 19:15
Posty:15
nie napisał(a):
Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii chrz.?
Mam taka wielką nadzieje :)

_________________
„Każdy, kto kiedykolwiek zbudował gdzieś ‘nowe niebo’, najpierw znalazł siłę do tego w swym własnym piekle”
Fryderyk Nietzsche
http://taruto.neostrada.pl/shinjiru.jpg


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii ch
PostNapisane: 2008-11-28, 15:08 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
Wulf napisał(a):
nie napisał(a):
Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii chrz.?
Mam taka wielką nadzieje :)


Nawet jeśli dobrze,ok. Tylko co dalej?

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-29, 12:44 
Cytuj:
Cytuj:
Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii chrz.?

Mam taka wielką nadzieje :)

A ja mam nadzieje ze upadną cynicy, którzy są na "nie" bo im przeszkadza wiara ludzi, ich dążenie do czegoś więcej, tobie przeszkadzają Katolicy, nie mam pojęcia czemu, ale to olewanie tych ludzi. Osobiście czuje się obrażony, nie za to ze krytykuje się kościół Katolicki bo ten samemu krytykuję i widzę błędy, czuje się urażony bo obrażasz wiarę, (akurat moją, ale to już tylko dodatek). Chcesz upadku kościoła? Super, ale spójrz na kraje gdzie Chrześcijaństwo się dopiero rozwija, ot Indie wcześniej tak tolerancyjne teraz zaś walczące z chrześcijaństwem, ludzie wierzą ty zaś, poniżasz się gnojąc czyjaś wiarę...

[ Dodano: 2008-11-29, 11:51 ]
Cytuj:
Cytuj:
Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii chrz.?

Mam taka wielką nadzieje :)

A ja mam nadzieje ze upadną cynicy, którzy są na "nie" bo im przeszkadza wiara ludzi, ich dążenie do czegoś więcej, tobie przeszkadzają Katolicy, nie mam pojęcia czemu, ale to olewanie tych ludzi. Osobiście czuje się obrażony, nie za to ze krytykuje się kościół Katolicki bo ten samemu krytykuję i widzę błędy, czuje się urażony bo obrażasz wiarę, (akurat moją, ale to już tylko dodatek). Chcesz upadku kościoła? Super, ale spójrz na kraje gdzie Chrześcijaństwo się dopiero rozwija, ot Indie wcześniej tak tolerancyjne teraz zaś walczące z chrześcijaństwem, ludzie wierzą ty zaś, poniżasz się gnojąc czyjaś wiarę...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-29, 15:18 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-15, 15:10
Posty:116
Różowy Satanista napisał(a):
Cytuj:
(...) Chcesz upadku kościoła? Super, ale spójrz na kraje gdzie Chrześcijaństwo się dopiero rozwija, ot Indie wcześniej tak tolerancyjne teraz zaś walczące z chrześcijaństwem, ludzie wierzą ty zaś, poniżasz się gnojąc czyjaś wiarę...


Mądrze powiedziane. a ja jeszcze tylko dopowiem - spójrz na kraje gdzie chrześcijaństwo już upadło.(np. Francja)

_________________
Nie znać historii to być zawsze dzieckiem
- Cyceron

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. -J.Piłsudski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-11-30, 12:59 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
dokładnie, to jak w teorii o rozwoju społeczenstwa, najpierw się rozwija, później upada ;) raczej sądzę, że chrześcijanstwo powieli analogiczny schemat, choć napewno nie prędko. Tyle, że człowiek to taka istota która czuje wewnętrzną potrzebę wiary w coś, więc religia jako taka napewno nie upadnie.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-12-22, 19:44 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Cytuję tu Behemota :" Że większość faktów, które czynił Jezus jest zapożyczone z wierzeń starożytnych cywilizacji"

Behemot no ciekawy jestem choć jednego przykładu . Czekam

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii ch
PostNapisane: 2011-11-14, 04:19 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-25, 08:40
Posty:30
Lokalizacja: Perth, WA
Nie bierzecie pod uwage tego co najwazniejsze. Kosciol rzymski tak jak judaizm czy muzulmanizm to instystucje polityczne zalozone na potrzeby wladzy w danym okresie czasu. Zaden z wymienionych "kosciolow" z duchowoscia ma bardzo malo wspolnego. W najgorszym polozeniu jest kosciol rzymski i pochodne bo rdzen NT to kompletna fikcja. Jezusow czyl nauczajacych Jaskow w owym czasie bylo na peczki. Ludzie spisujacy poglady nazarenczyka kilkadzisiat czy sto lat pozniej nie byli w stanie odroznic ktory co glosil. Co wiecej my nie mamy zadnego z tych dziel tylko kopie kopii kopi powstalych nieraz pare set lat pozniej.

Najwczesni chrzescijanie doskonale wiedzieli, ze zadnego zmartwychwstania nie bylo i istota ich wiary bylo cos zupelnie innego a mianowicie miedzy innymi mieli nadzieje zbudowac sprawiedliwe i egalitarne spoleczenstwo/wa na ziemi. Z tego co nauka wie o Jezusie Nazarenczyku to zadnym zbawieniem czy niebem to on sie wcale nie interesowal. On wyczekiwal nedejscia krolestwa bozego na ziemie za jego zycia. Syn czlowieczy mial przez boga byc zeslany, wyrznac wszelkich zlych ludzi, zlikwidowac cesarstwo rzymskie a wladze nad dobrymi w Judzie przejazac wlasnie nazarenczykowi. Niestety tak sie nie stalo.

Problem KK i pochodnych kosciolow to, ze w swej istocie opieraja sie na zbawieniu poprzez ukrzyzowanie Jezusa i obiecuja zmartwychwstanie w ciele tak jak on zmartwychwstal i jeszcze dokladaja wniebowziecie i kupe innych bzdur. A to predzej czy pozniej podwazy wierygodnosc kosciola w ludzkich umyslach i sercach.

Co do postaci Chrystusa zyjacej w podswiadomosci wielu ludzi to z Jezusem nic wspolnego nie ma, tylko tyle ze ten aramejczyk zmarl na krzyzu i stal sie ikona Chrystusa. A Chrustus (starozytny symbol krzyza) z podswiadomosci to wersja ewolucyjna tego co w niej zawsze bylo. To tak w wielkim uproszczeniu. Ale kto chce znac prawde mimo, ze wiele bardziej pozyteczna?

Co do przyszlosci KK i pokrewnych to najwazniejsze, ze wspolczesna wladza chrzescijanstwa nie potrzebuje wiec bedzie zwalczala szczegolnie to co w nim jeszcze ma jakis sens.

pozdrawiam,


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2011-11-25, 21:54 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-11-25, 21:38
Posty:3
123 napisał(a):
Cytuję tu Behemota :" Że większość faktów, które czynił Jezus jest zapożyczone z wierzeń starożytnych cywilizacji"

Behemot no ciekawy jestem choć jednego przykładu . Czekam


Film Zeitgest dobitnie podaje odp na Twoje pytanie, dostępny np na youtube.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Czy współcześnie mamy do czynienia z upadkiem religii ch
PostNapisane: 2012-01-18, 10:16 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-01-11, 11:20
Posty:89
Temat ciekawy więc trochę odgrzebię i podam moje zdanie na ten temat.

A więc moim zdaniem:
Kościół (katolicyzm) za czasów swojej świetności (nie wiem kiedy to było) bazował tak naprawdę na głupocie i bojaźliwości swoich wyznawców. Obecnie z tym ma problem, bo ludzie są po prostu mądrzejsi z pokolenia na pokolenie. Nie da się jednak ukryć, że zaczyna o wyznawców walczyć. Chociażby ostatnie zagranie papieża, który "zezwolił" na używanie kondomów, niby to z powodów zdrowotnych, itp. Ale jednak jeżeli zdrowotnych to czy nie jest to jednocześnie przyzwolenie na cudzołożenie i seks przedmałżeński? W ten sposób kościół stara się, a właściwie gonić świat. Moim zdaniem nie uda mu się, chyba, że drastycznie się zmieni. Bóg przedstawiany przez kościół na przestrzeni wieków był w różnoraki sposób i moim zdaniem były to właśnie zabiegi o utrzymanie wiernych.

_________________
PWSZ Nysa Forum


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO