dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

KSIĘGA POWTÓRZONEGO PRAWA.
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-03-21, 21:09 
Adept
Offline

Dołączył(a):2008-03-12, 18:50
Posty:32
Poniewaz całe życie poświęciłam czemuś co bardzo sobie cenie i z swego życia poswięciłam kilka lat na naukę w tymże kierunku to chcę załozyc temat który będzie z tym się tyczył.
W temacie PYTANIE w dziale RELIGIA zarzucono mi że nie czytałam Bibli i pól łebkakami rzucam coś z sciągi.Może i to FAKT że dużo sprawdzam i cytując biblie sciagam z materiałow jakie posiadam.Aczkolwiek w tamtym temacie mój spór z dream* zaczoł schodzić z tematu i z stad też ten temat.
to prawda że w swoim kompie posiadam kilka wydań PISMA ŚWIETEGO dlatego pozwole sobie na cytowanie tu fragmentów jakich bedziecie chcieli. Jesli bedziecie mieli jakieś pytania odnośnie czegoś bardzo prosze PYTAJCIE !!
Na poczatek wkleje tu pierwszy rozdzial POWTORZONEGO PRAWA.
nie chce wykładać wam tu całego PS bo zapewne kazdy z was je posiada w własnym domu ale drażni mnie kiedy ktoś do czegoś podchodzi iracionalnie.
dlatego prosze dream o wybieranie cytatów i o zadawanie pytania do danego problemu.

Powtórzonego Prawa 1:1-46


1 Oto słowa, które Mojżesz wypowiedział do całego Izraela w regionie nadjordańskim na pustkowiu, na pustynnych równinach naprzeciw Sufu, między Paranem i Tofelem, i Labanem, i Chacerot, i Di-Zahab; 2 od Horebu jedenaście dni drogą przez górę Seir do Kadesz-Barnea. 3 A w czterdziestym roku, w miesiącu jedenastym, pierwszego dnia tego miesiąca, przemówił Mojżesz do synów Izraela zgodnie ze wszystkim, co mu Bóg nakazał w związku z nimi, 4 gdy on rozgromił Sychona, króla Amorytów, który mieszkał w Cheszbonie, i Oga, króla Baszanu, który mieszkał w Asztarocie, w Edrei. 5 W regionie nadjordańskim w ziemi moabskiej Mojżesz począł objaśniać to prawo, mówiąc:

6 „Nasz Bóg, powiedział do nas na Horebie, mówiąc: ‚Wystarczająco długo mieszkaliście w tym górzystym regionie. 7 Zawróćcie i wyruszcie, i udajcie się w górzysty region Amorytów i do wszystkich ich sąsiadów w Arabie, w górzysty region i do Szefeli, i Negebu, i na wybrzeże morskie, do ziemi Kananejczyków, i do Libanu, i aż do wielkiej rzeki, rzeki Eufrat. 8 Oto ja kładę tę ziemię przed wami. Wejdźcie i posiądźcie ziemię, co do której Jehowa przysiągł waszym ojcom, Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, że da ją im oraz ich potomstwu po nich’.

9 „I w tymże czasie tak do was przemówiłem: ‚Nie jestem w stanie sam was nosić. 10 Wasz Bóg, pomnożył was i oto jesteście dzisiaj jak gwiazdy niebios, tak liczni. 11 Oby Bóg waszych praojców, pomnożył was tysiąckrotnie i oby wam błogosławił, tak jak wam obiecał. 12 Jak mogę sam nieść wasze brzemię i wasz ciężar, i waszą kłótliwość? 13 Wybierzcie spośród swych plemion mężów mądrych i roztropnych oraz doświadczonych, żebym mógł ich ustanowić zwierzchnikami nad wami’. 14 Wtedy odrzekliście mi, mówiąc: ‚Rzecz, o której powiedziałeś, że ją dla nas uczynisz, jest dobra’. 15 Wziąłem więc zwierzchników waszych plemion, mężów mądrych i doświadczonych, i ustanowiłem ich zwierzchnikami nad wami, przełożonymi nad tysiącami i przełożonymi nad setkami, i przełożonymi nad pięćdziesiątkami, i przełożonymi nad dziesiątkami, i urzędnikami wśród waszych plemion.

16 „I w tymże czasie zacząłem nakazywać waszym sędziom, mówiąc: ‚Kiedy wysłuchujecie sprawy między swymi braćmi, macie rozsądzać w prawości między człowiekiem a jego bratem lub jego osiadłym przybyszem. 17 Nie wolno wam być stronniczymi w sądzie. Macie wysłuchać zarówno małego, jak i wielkiego. Nie wolno wam się ulęknąć człowieka, gdyż sąd należy do Boga; a sprawę, która jest dla was za trudna, macie przedłożyć mnie i ja jej wysłucham’. 18 I w tymże czasie nakazałem wam wszystko, co macie czynić.

19 „Potem wyruszyliśmy od Horebu i maszerowaliśmy przez całe to wielkie i straszliwe pustkowie, które widzieliście, idąc drogą górzystego regionu Amorytów, tak jak nam nakazał, nasz Bóg; i w końcu przybyliśmy do Kadesz-Barnea. 20 Wtedy rzekłem wam: ‚Przybyliście w górzysty region Amorytów, który daje nam, nasz Bóg. 21 Oto twój Bóg, wydał ci tę ziemię. Wyrusz, weź ją w posiadanie, tak jak ci powiedział Bóg twoich praojców. Nie bój się ani się nie przerażaj’.

22 „Jednakże wy wszyscy podeszliście do mnie i powiedzieliście: ‚Pozwól nam wysłać przed nami mężów, żeby nam zbadali tę ziemię i przynieśli nam wiadomość o drodze, którą mamy pójść, i o miastach, do których przyjdziemy’. 23 I było to czymś dobrym w moich oczach, tak iż wziąłem spośród was dwunastu mężów, po jednym z każdego plemienia. 24 Potem skręcili i udali się w górzysty region, i dotarli aż do doliny Eszkol, i zaczęli w niej przeszpiegi. 25 I wzięli w rękę nieco owocu tej ziemi, i przynieśli go nam, przynieśli nam też wiadomość, mówiąc: ‚Ziemia, którą nam daje, nasz Bóg, jest dobra’. 26 Lecz wy nie chcieliście tam pójść i zaczęliście się buntować przeciwko rozkazowi, swego Boga. 27 I utyskiwaliście w swoich namiotach, mówiąc: ‚Jehowa nas znienawidził i dlatego wyprowadził nas z ziemi egipskiej, by nas wydać w rękę Amorytów, aby nas unicestwić. 28 Dokąd idziemy? Nasi bracia sprawili, że nasze serce stopniało, gdy powiedzieli: „Lud to większy i roślejszy od nas, miasta wielkie i obwarowane pod niebiosa, a ponadto widzieliśmy tam synów Anakitów” ’.

29 „Powiedziałem więc do was: ‚Nie drżyjcie ani się nie lękajcie z ich powodu. 30 Wasz Bóg, idzie przed wami. Będzie walczył za was stosownie do wszystkiego, co wam uczynił w Egipcie na waszych oczach 31 oraz na pustkowiu, gdzie zobaczyłeś, jak, twój Bóg, niósł cię — tak jak mężczyzna niesie swego syna — przez całą drogę, którą szliście aż do przybycia na to miejsce’. 32 Ale pomimo tego słowa nie wierzyliście, swemu Bogu, 33 który szedł drogą przed wami, by wyszukać dla was miejsce, żebyście mogli rozbić obóz — nocą w ogniu, byście widzieli, jaką drogą macie iść, a za dnia w obłoku.

34 „Przez cały ten czas Bóg słyszał głos waszych słów. Oburzył się więc i przysiągł, mówiąc: 35 ‚Żaden spośród owych mężów z tego nikczemnego pokolenia nie zobaczy tej dobrej ziemi, którą przysiągłem dać waszym ojcom, 36 z wyjątkiem Kaleba, syna Jefunnego. On ją zobaczy i jemu oraz jego synom dam ziemię, po której stąpał, dlatego że całkowicie podążał za Bogiem. 37 (Nawet na mnie Bóg się rozsierdził z waszego powodu, mówiąc: ‚Ty też tam nie wejdziesz. 38 Jozue, syn Nuna, który stoi przed tobą, on tam wejdzie’. Jego umocnił, gdyż on sprawi, że Izrael ją odziedziczy). 39 A wasze maleństwa, o których powiedzieliście: „Staną się łupem!”, i wasi synowie, którzy dzisiaj nie znają dobra ani zła — oni tam wejdą i właśnie im ją dam, i wezmą ją w posiadanie. 40 Wy zaś zmieńcie kierunek i wyruszcie na pustkowie drogą Morza Czerwonego’.

41 „Wtedy odrzekliście i powiedzieliście do mnie: ‚Zgrzeszyliśmy przeciwko Bogu. My zatem wyruszymy i będziemy walczyć zgodnie ze wszystkim, co nam nakazał, nasz Bóg!’ Przypasaliście więc każdy swój oręż wojenny i uważaliście, że z łatwością wejdziecie na tę górę. 42 Lecz Bóg rzekł do mnie: ‚Powiedz im: „Nie wolno wam wyruszyć i walczyć — gdyż nie jestem pośród was — żebyście nie zostali pokonani przez waszych nieprzyjaciół” ’. 43 Mówiłem więc do was, a wy nie słuchaliście, lecz zaczęliście się buntować przeciwko rozkazowi Boga i gorączkować się, i usiłowaliście wejść na tę górę. 44 Wtedy Amoryci, którzy mieszkali na owej górze, wyszli naprzeciw was i ścigali was, jak to czynią pszczoły, i rozproszyli was w Seirze aż po Chormę. 45 Potem wróciliście i zaczęliście płakać przed obliczem Boga, ale Bóg nie wysłuchał waszego głosu ani nie nadstawił ku wam ucha. 46 Mieszkaliście zatem w Kadesz wiele dni — tyle dni, ile tam mieszkaliście.

To jest pierwszy rozdział tej ksiegi.
jesli bada pytania pociągnę teamt dalej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-21, 21:54 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
emi, daj sobie siana, spór nie jest o to czy czytałas biblię tylko o to, czemu główny grzech to pycha a Bóg sam jest pyszny ;)

moje stwierdzenie zaś, że gdybym chciała przeczytać biblię 'po lepkach' to bym poszukala na sciądze nie odnosi się do tego, że TY posiłkujesz się sciągą.pl i nie czytałaś Biblii ;)
nie musisz nikomu udowadniać cytatami, że jest inaczej i nie nazywaj tego sporem. ;)

ponad to nie wiem co mają dać te cytaty? Każdy ma [lub powinien miec] biblię w domu, a i nie sądzę by forum służyło przepisywaniu książek - co by to było gdyby każdy tak zaczął? ;)
poza tym mniemam, że temat założyłaś po to aby pokazać 'patrzcie, czytałam biblię' - ale w takim wypadku też mija się z celem bo równie dobrze ja mogę przepisać książkę kucharską której nigdy nie czytałam ;)

dlatego nie rozumiem po co ten temat? :O

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-03-22, 00:59 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-03-16, 18:55
Posty:49
Lokalizacja: Białystok
Popieram dream*. Wybacz emi, ale twój post brzmi jakbyś za wszelką cenę chciał udowodnić że się na tym znasz. Jestem świeżym użytkownikiem forum i może nie znam wszystkich panujących tu zasad ale wydawało mi się że chodzi tu po prostu o rozmowę - tak zwaną wymianę poglądów - anie o to kto więcej wie. Nie sądzę żebyś musiała coś udowadniać bo i czemu miałoby to służyć... A cytowanie biblii...? Hm... Po co to, dziewczyno po co?

_________________
Uważaj na wypowiadane słowa, te częstokroć są groźniejsze, niż uderzenie pięścią... rana na duszy może się nigdy nie zagoić...

http://www.sppah.org.pl/index.php?kam=Woda%20Pitna


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-14, 18:40 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
dream* napisał(a):
ponad to nie wiem co mają dać te cytaty? Każdy ma [lub powinien miec] biblię w domu, a i nie sądzę by forum służyło przepisywaniu książek - co by to było gdyby każdy tak zaczął? ;)
poza tym mniemam, że temat założyłaś po to aby pokazać 'patrzcie, czytałam biblię' -


Właśnie. Sam cytuję czasem ale krótko , zdanie albo dwa, tak dla przypomnienia. Inaczej mija się to z celem.
Ale nie o tym chciałem - samo cytowanie niczego nie dowodzi- bo niestety można wykorzystać Biblię do swoich celów ( oczywiście nic nie sugeruję w związku z cytatem emi ) . przykładem jest kuszenie Jezusa - Szatan zacytował w jednym z pokuszeń fragment z Psalmów, chyba nie po to by mu zasugerować co jest właściwe.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO