dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Jesteś za czy przeciw?
za
przeciw
nie mam zdania
Możesz wybrać tylko jedną opcję

Pokaż wyniki

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-09, 15:39 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-04-11, 16:23
Posty:553
Lokalizacja: warszawa
dla mnie religia ma zerowy wpływ na życie czy z bogiem czy bez jak mam trafić do piachu to trafie wtedy podumam w co tak naprawdę wierzyć jak już w piachu będę


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-09, 17:32 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
dj bosman napisał(a):
dla mnie religia ma zerowy wpływ na życie czy z bogiem czy bez jak mam trafić do piachu to trafie wtedy podumam w co tak naprawdę wierzyć jak już w piachu będę


Tylko, że wtedy może być za późno.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-09, 22:04 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-04-11, 16:23
Posty:553
Lokalizacja: warszawa
jak to mówią "nigdy nie jest za późno..." :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-09, 23:34 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
Zależy na co, bo zazwyczaj jest końcówka, na miłość, lub naukę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 00:23 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2007-08-08, 19:30
Posty:5
The Beauty of Tradition
http://pl.youtube.com/watch?v=SCot5L54-dE


Tridentine Missa Cantata (Sung Latin Mass)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3680800365


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 00:56 
Hmm... Sam nie wiem mnie łacina pociąga, jako język sam w sobie i dzięki całej tej historycznej otoczce. Ale czy Msza Święta po łacinie była by dla mnie?! No nie wiem... Osobiście chętnie bym zobaczył taką Msze (wybacz Ja, ale te pliki są dla mnie za długie) ja był by za eksperymentem, w dni powszechne msza zawsze w rodzimym języku, w ważne święta po Łacinie, a w Niedziele, chociaż jedna po Łacinie, niestety domyślam się, że kościół nie zrobiłby czegoś takiego, ale cóż wtedy można było by się przekonać czy warto robić tą reformę...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 08:29 
Ja akurat uczylam sie laciny w szkole wiec jest mi to obojetne bo i tak zrozumiem i tak natomiast jezeli chodzi o innych ludzi to hm zalezy poniewaz niektorzy kazda czesc mszy znaja niemal na pamiec wiec taka sama sytuacja bylaby z msza po lacinie wystarczy podstawic pewne sekwencje i juz by bylo z czasem staloby sie to naturalne.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:11 
No tak, ale weź pod uwagę dzieci które dopiero wkraczają do kościoła... Właśnie, dlatego nie potrafię się zdecydować...
Z jednej strony ciekawa sprawa z drugiej może być trudna na dalszą metę. Hmm... Naprawdę powinni, chociaż zrobić ankietę w kościołach tak jak czasem liczą wiernych.
Ale zwrócimy jeszcze uwagę na to, iż Muzułmanie czytają Koran w oryginale tj. po arabsku(chyba) i nie widać u nich żadnych protestów by był w języku kraju, w którym mieszkają.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:12 
Msze dla dzieci to specjalna uroczystosc np. w mojm kosciele o 11:30 te powinny byc po polsku na 100%


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-08-28, 13:46 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Jak dla mnie wprowadzenia z powrotem mszy po Łacinie spowoduje to, że księża znowu będą uważali się za lepszych.
Nauczenie się formułek to nie problem - w ciągu pół roku powinnam dać radę się ich nauczyć bez pośpiechu. Powiedzcie tylko po co? Po to żeby kościół coraz bardziej oddalał się od ludzi? Po to, żeby byli 'wybrani' rozmawiający z Bogiem i 'szary lud' powtarzający regułki których nawet nie rozumie? Ja dziękuję :roll:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO