dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-04-29, 21:17 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-11-12, 16:05
Posty:108
Lokalizacja: Warszawa
Ja swojej chrześnicy sprezentowałam zegarek i książki oczywiści - (z tym że wiedziałam ze się ucieszy-do dziś uwielbia czytać ) no i jak ona miała komunię to ja jeszcze byłam w liceum - więc ciągnięcie od rodziców na prezent było troszkę nierozsądne.
No ale uważam - dobra pamiątka - łańcuszek z krzyżykiem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-16, 14:30 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-05-16, 14:24
Posty:18
Ja kupiłem bratankowi świecące rolki, poza kopertą oczywiście, w której nie powiem ile było ;-)

Strasznie się zajarał tymi rolkami, na początku trudno było mu utrzymać równowagę, ale potem rozkminiliśmy, że trzeba jeździć trzymając jedną nogę z przodu w linii prostej jak na ślizgawce, potem śmigał jak zły, nawet dał pojeździć bo rolki pasują na każdy but

Mieliśmy z tego niezły ubaw :lol: :lol:

Polecam wszystkim:
http://www.allegro.pl/flashing_rollers_auctions.php?uid=77267


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-05-18, 23:26 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
My wczoraj bylismy na komuni

Kupilismy pamiatke w postaci ostatniej wieczerzy w srebrze - koszt ok 70 zł

Sam chrzestny kupił złoty łancuszek z krzyzykiem..

reszta dała kase....


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-04-08, 17:30 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-04-08, 17:28
Posty:1
"Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II"
Małgorzata Skowrońska, Robert Nęcki


Szukając odpowiedniego prezentu z okazji I komunii córki przyjaciółki, moją uwagę przyciągnęła książka, a właściwie album poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.
Pomyślałam sobie, że będzie to prezent oryginalny i doskonale współgrający z tak ważnym duchowym przeżyciem. Oryginalny - bo po raz pierwszy zetknęłam się z tak całościowym i wyczerpującym ujęciem biografii naszego papieża w formie pięknego albumu przeznaczonego dla dzieci. Wyjątkowo bogata i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach szata graficzna wzbogacona starannie dobraną kolekcją zdjęć z dzieciństwa papieża, jego pielgrzymek i pontyfikatu, przybliżą dziecku postać tego niezwykłego Człowieka i zachęcą do przestudiowania innych atrakcji, jakie oferuje ta publikacja.
A jest ich co niemiara, gdyż wszystko w tym albumie zostało stworzone z myślą o najmłodszych odbiorcach. Autorami kierowało pragnienie, by młodemu pokoleniu, które z racji wieku nie miało styczności z wielką osobowością i charyzmą papieża, maksymalnie przybliżyć jego postać.
A dokonali tego za pomocą przemawiających do wyobraźni opowieści o jego życiu. Biograficzne fakty z życia papieża ubarwili całymi garściami zabawnych, wzruszających anegdot i wspomnień nie tylko jego przyjaciół. Dzięki temu dzieci mają szansę dostrzec w dostojnej, pomnikowej i trochę przez to nierealnej postaci człowieka o wielkim poczuciu humoru, pogodzie ducha i otwartym sercu. Człowieka, który podobnie jak one psocił w dzieciństwie, miał swoje marzenia i problemy, który pomimo przeciwności losu wyrósł na wielkiego humanistę słynącego z tolerancji, samodyscypliny, pracowitości i życzliwości.
Z niniejszego albumu dzieci dowiedzą się wielu interesujących rzeczy, które łatwo zapadną im w pamięć: jak najczęściej papież spędzał wolny czas? Kto był jego najlepszym przyjacielem? Skąd wziął się przydomek "Wujek"? W jakich okolicznościach papież palił fajkę pokoju? Dlaczego w czasie zgromadzenia kardynałów jego uwagę zaprzątało coś tak prozaicznego jak skarpetki? Od jakiej europejskiej drużyny piłkarskiej papież co roku dostawał karnety na mecze? Czy łatwo uczył się języków? Czy pisał wiersze?
Nie sposób wymienić wszystkich informacji i ciekawostek, jakie autorzy zawarli w tej książce. Informacji, które sprawiają, że dziecko jest w stanie wyobrazić sobie papieża jako prawdziwą postać z krwi i kości, a nie jako tę na wpół już legendarną, odległą, obcą.
Innym istotnym elementem albumu są swego rodzaju kazania dla dzieci - króciutkie nauki i rozważania napisane przystępnym językiem, pozbawione nazbyt dydaktycznego tonu, za to zawarte w prostej, ciepłej, trafiającej do serca formie.Zachęcają one do życia zgodnego z naukami Jana Pawła II, dają cenne, mądre i nienachalne wskazówki co do właściwego postępowania.
Książka zawiera ponadto kalendarium życia papieża oraz "papieskie ABC" - małe, ale interesujące kompendium wiedzy na temat konklawe, oficjalnych strojów czy tytułów papieża. Jako że zbliża się msza beatyfikacyjna Jana Pawła II, młody czytelnik znajdzie tu również ciekawe informacje na temat przygotowań do procesu beatyfikacyjnego.
Najbardziej w tym albumie ujęło mnie potraktowanie tematu. Autorzy o rzeczach wielkich i ważnych potrafili napisać bez patosu, w sposób humorystyczny, wzruszający i interesujący. Moim zdaniem to wielka sztuka, by mądra książka o podobnej zawartości nie zniechęciła, ale zaintrygowała czytelnika.
Nie zastanawiałam się długo nad wyborem. Jestem przekonana, że tegoroczna komunikantka będzie ogromnie zadowolona z prezentu. Z tego też względu polecam ten wyjątkowy album nie tylko jako wybitnie trafiony prezent komunijny, lecz również każdemu rodzicowi, który chciałby zapoznać swoje dziecko z nadzwyczajną osobowością i dorobkiem Jana Pawła II. Żadna inna publikacja nie zrobi tego lepiej.
Gorąco polecam!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-04-24, 12:25 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Bez sensu
Jak to napisałaś ? : " Autorami kierowało pragnienie, by młodemu pokoleniu, które z racji wieku nie miało styczności z wielką osobowością i charyzmą papieża, maksymalnie przybliżyć jego postać. "

Znam innych lepszych autorów - Mateusz ,Marek Łukasz i Jan - i pisali o kimś kto na bank miał większa osobowośc i charyzmę .
I na bank mały wie mniej o tym ważniejszym, o od którego ponoś zależy wasze zbawienie.

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-04-28, 20:54 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-16, 17:18
Posty:359
Ludzie już zupełnie pogłupieli z tymi komunijnymi prezentami. Luknijcie np. na gazetki reklamowe marketów. Szok.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-05-19, 19:05 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-04-09, 13:25
Posty:65
Moda, w imię zasady "postaw się a zastaw się". Szkoda tylko, że cierpią na tym dzieci - bo robią później zawody w szkole, kto dostał lepszy bajer.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-06-05, 17:35 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-31, 12:03
Posty:28
Niedługo będzie w modzie np jacht


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-06-06, 11:47 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-30, 13:49
Posty:77
Też uważam że to jest masakra. Dzieci tylko się zastanawiają co dostaną po komunii, a teoretycznie ma być to przecież jakieś przeżycie duchowe - o tym już chyba nikt nie pamięta XD


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: prezenty komunijne
PostNapisane: 2011-06-28, 13:13 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-22, 15:38
Posty:429
My w tym roku znajomemu dziecku na którego komunie byliśmy zaproszeni w porozumieniu z rodzicami oprócz oczywiscie mp4 dalismy jego zdjecie wykonane na płótnie www.decomania.pl/
wygladało to naprawde super i na pewno bedzie on miał duza pamiątkę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO