dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-24, 12:12 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
Wg mnie nie powinno sie wykorzystywac symboli zadnej religii w grach itp...

Ostatnio dosc zszokowalo mnie, jak brat wlaczyl na necie jakis odcinek tej kreskowki o Czesiu. I bylo tam "Matka bosa"... Nie bylo to nacechowane negatywnie do "Matki Boskiej" ale jednak cos mnie tknelo... Uwazam, ze ludzie, ktorzy uzywaja takich symboli, ktore w jakims stopniu szokuja ludzi jesli sa w grach czy jakichs glupawkach typu w/w kreskowki tak naprawde wypalili sie artystycznie i nie maja ambitnego pomyslu na zrobienie biznesu... Czy jakkolwiek by tego nie nazwac...

Mnie osobiscie sie ten pomysl nie podoba.

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-24, 17:35 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Jeżeli kogoś nie tyczy się krzyż, a wykorzystuje go do celów innych niż należy, to jest to zwyczajna kradzież. To tak jakbym ja wszedł do czyjegoś domu bez pytania i wziął sobie telewizor, mimo iż nie mam do niego żadnych praw.


Krzyż nie jest niczyją własnością. Nie został przez nikogo zastrzeżony, jako jego dzieło. Zatem Twoje myślenie jest pozbawione sensu.

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-24, 20:04 
Davis napisał(a):
Jeżeli kogoś nie tyczy się krzyż, a wykorzystuje go do celów innych niż należy, to jest to zwyczajna kradzież


Ale tu nie chodzi o to - tak myślę.
Świat ześwietczał. Religia i religijność są już niemodne. Człowiek jest ugodzony tym , że religijny symbol wisi w klasie, trybunały wielkie to uznają za zasadne i symbole maja być zdjęte. Nikogo nie obchodzi twoja wrażliwość.
W Szwecji geje na paradzie , na golasa oczywiście , pokazali wieczeże Pańska. Skrytykował to jakiś duchowny to go skazali, jak sędzia prZy odwołaniu do wyroku uznał że jest jednak niewinny to stracił urząd.
Ale nazwij geja pedałem lub zboczeńcem to na pewno szykuuj portfel.
Albo napisz tu na forum co se myślisz o ateiżmie lub o tych co krytykują Biblie albo wręcz piszą jaki to Bog jest potworny , to usłyszysz , że robisz " osobiste wycieczki " i obrażasz ludzi.

Przecież Boga nie mozna obrazić bo go nie ma - tak tu kiedyś przeczytałem.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-24, 20:31 
Cytuj:
Krzyż nie jest niczyją własnością. Nie został przez nikogo zastrzeżony, jako jego dzieło. Zatem Twoje myślenie jest pozbawione sensu.


Ok, napiszę do episkopatu list, żeby przy krzyżach stawiali znaczek "R" w kółeczku, lub TM -.-
Czcigodny, gdyby przeszłość Twojego bliskiego ktoś zdeptał z błotem, to pewnie czułbyś się zrelaksowany... ;-)

Cytuj:
Dla mnie nie budzi to żadnych konsekwencji. Mimo iż ja sam, nie zrobiłbym czegoś takiego, ot chociażby dla samopoczucia wierzących, to nie zamierzam zabraniać tego innym.


Miło z Twojej strony, jednak jako osoba neutralna, raczej powinieneś być za uszanowaniem symbolu i powinieneś zwracać na to uwagę innym. Kiedyś też się do niego modliłeś, prawda? ;]


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 16:00 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Cytuj:
Krzyż nie jest niczyją własnością. Nie został przez nikogo zastrzeżony, jako jego dzieło. Zatem Twoje myślenie jest pozbawione sensu.


Ok, napiszę do episkopatu list, żeby przy krzyżach stawiali znaczek "R" w kółeczku, lub TM -.-
Czcigodny, gdyby przeszłość Twojego bliskiego ktoś zdeptał z błotem, to pewnie czułbyś się zrelaksowany... ;-)


Krzyż nie jest istotą żywą, ani nawet nie był nigdy taką. Do krzyża przybijano w czasach początku naszej ery tak wielu ludzi, że idąc Twoim tropem rozumowania, zawłaszczenie go tylko dla Jezusa, jest dla nich krzywdzące.

Cytuj:
Cytuj:
Dla mnie nie budzi to żadnych konsekwencji. Mimo iż ja sam, nie zrobiłbym czegoś takiego, ot chociażby dla samopoczucia wierzących, to nie zamierzam zabraniać tego innym.


Miło z Twojej strony, jednak jako osoba neutralna, raczej powinieneś być za uszanowaniem symbolu i powinieneś zwracać na to uwagę innym. Kiedyś też się do niego modliłeś, prawda? ;]


Zwróć na coś uwagę. Plucie w miejscu publicznym nie jest niczym przyjemnym, niemniej nie jest to zabronione w żaden sposób. Ludzie, którzy to czynią, są uważani za niewychowanych, ale nikt nie wyciąga wobec nich żadnych sankcji. Dlatego też uważam, że nie można zabronić używania symbolu krzyża w innym kontekście niż chrześcijańskim, chociażby z tego powodu, że byłoby to po prostu śmieszne. Wówczas nauczyciele musieliby zaznaczać poprawne odpowiedzi ptaszkiem. Z przejazdów kolejowych zniknęłyby krzyże św. Andrzeja. Doszlibyśmy do sytuacji absurdalnej!

Nigdy nie modliłem się do krzyża. W okresie, gdy byłem członkiem kościoła katolickiego, modliłem się do Boga, którego wizerunek na krzyżu miał mi pomóc w wyobrażeniu go sobie. Przecież dla chrześcijan, modlitwa do krzyża jest bałwochwalstwem, prawda?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 17:33 
No i co z tego, że to nie jest żywa osoba? Z jakiegoś wewnętrznego samopoczucia i poszanowania zdania i wiary innych ludzi powinno się zostawić symbol krzyża takim, jakim jest. Twoje porównanie z chodnikiem jest całkowicie nie na miejscu, chodnika nikt nie czci i nie został on poświęcony. Nie przywłaszczam krzyża wyłącznie dla Jezusa, ale krzyż z Nim się kojarzy. Na reklamie, jaką mogliśmy obejrzeć wyraźnie widać, że chodzi o krzyż Jezusa, bo inny we Mszy nie występuje.

Co do nauczycieli, mogą sobie stawiać swoje plusiki, oni nie machają nimi przed tv bawiąc się w odprawianie Mszy Św.

Modlitwa do krzyża nie jest żadnym bałwochwalstwem, jest to przedmiot modlitwy, podobnie jak różaniec.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 17:44 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
No i co z tego, że to nie jest żywa osoba? Z jakiegoś wewnętrznego samopoczucia i poszanowania zdania i wiary innych ludzi powinno się zostawić symbol krzyża takim, jakim jest. Twoje porównanie z chodnikiem jest całkowicie nie na miejscu, chodnika nikt nie czci i nie został on poświęcony. Nie przywłaszczam krzyża wyłącznie dla Jezusa, ale krzyż z Nim się kojarzy. Na reklamie, jaką mogliśmy obejrzeć wyraźnie widać, że chodzi o krzyż Jezusa, bo inny we Mszy nie występuje.


Ale wielu ludzi nie uważa krzyża za święty i poświęcony. Tak jak wielu (bo i pewnie takich którzy czynią inaczej znajdziesz) nie uważa chodnik za mający przymioty właściwe rzeczom świętym i poświęconym. Mi osobiście krzyż się bardziej z cmentarzem, albo przejazdem kolejowym, niż Jezusem kojarzy.

Cytuj:
Modlitwa do krzyża nie jest żadnym bałwochwalstwem, jest to przedmiot modlitwy, podobnie jak różaniec.


Jest. Bo zgodnie z doktryną chrześcijańską, modlisz się do Boga występującego w trójcy. Krzyż, ani różaniec nie są jej elementami. Krzyż i różaniec mają Ci pomóc w modlitwie. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę pouczał chrześcijan, co jest chrześcijańskie ;-)

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 18:41 
Cytuj:
Ale wielu ludzi nie uważa krzyża za święty i poświęcony.


No właśnie, ale ta gromadka nie czczących krzyża powinna uszanować uczucia tej gromadki, która krzyż czci, bo wiara jest bardzo intymną i delikatną sprawą. O to mi kaman.

Cytuj:
Jest. Bo zgodnie z doktryną chrześcijańską, modlisz się do Boga występującego w trójcy. Krzyż, ani różaniec nie są jej elementami. Krzyż i różaniec mają Ci pomóc w modlitwie. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę pouczał chrześcijan, co jest chrześcijańskie ;-)


W poprzednim poście też napisałem, że krzyż podobnie jak różaniec, jest przedmiotem/narzędziem modlitwy. Modlimy się do Boga, ale możemy przy tym patrzeć na krzyż, bo np. pomaga nam się lepiej skupić. Nie widzę w tym nic bałwochwalczego;]


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 19:13 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-29, 15:39
Posty:910
Lokalizacja: Polska/Francja
Davis napisał(a):
Cytuj:
Ale wielu ludzi nie uważa krzyża za święty i poświęcony.


No właśnie, ale ta gromadka nie czczących krzyża powinna uszanować uczucia tej gromadki, która krzyż czci, bo wiara jest bardzo intymną i delikatną sprawą. O to mi kaman.


Powinna, ale jeżeli tego nie czyni, to nie łamie innych norm niż obyczajowe. Tak samo jak już przywołane plucie na chodnik je łamie.

Cytuj:
Cytuj:
Jest. Bo zgodnie z doktryną chrześcijańską, modlisz się do Boga występującego w trójcy. Krzyż, ani różaniec nie są jej elementami. Krzyż i różaniec mają Ci pomóc w modlitwie. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę pouczał chrześcijan, co jest chrześcijańskie ;-)


W poprzednim poście też napisałem, że krzyż podobnie jak różaniec, jest przedmiotem/narzędziem modlitwy. Modlimy się do Boga, ale możemy przy tym patrzeć na krzyż, bo np. pomaga nam się lepiej skupić. Nie widzę w tym nic bałwochwalczego;]


Dokładnie to samo napisałem :-?

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-25, 20:38 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-09-23, 10:52
Posty:149
Lokalizacja: silesia
Davis:

Nie modlisz sie do krzyza. Krzyz jest symbolem meczenskiej smierci Jezusa- i o tym ma nam przypominac.

Tak samo jak czesto jest mylone, ze modlic sie nalezy do Matki Boskiej- modlic sie mozna aby wypraszala laski u Boga, prosic o jej wsparcie przed Bogiem itp...

To dosc jasno jest powiedziane w naszej religii.




Cytuj:
Mi osobiście krzyż się bardziej z cmentarzem, albo przejazdem kolejowym, niż Jezusem kojarzy.

Ja osobiscie nosze krzyzyk na lancuszku na szyi. Dla mnie tez przedmiot jest wazny. Po prostu tak jest. :-)

_________________
Każdy z nas jest indywidualnością. To sprawia, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. I wyjątkowi. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO