dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Skąd ludzie na ziemi?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-01-16, 15:07 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-13, 16:40
Posty:20
Moja córeczka w tym roku przystępuję do Pierwszej Komunii i uczy się katechizmu i odpowiedzi na pytania jakie maja być na egzaminie . w Związku z tym zaczyna zadawać wiele pytań , wiadomo dziecko myśli i jest głodne wiedzy .
Zadała mi dziś pytanie na które ja sama kiedyś szukałam odpowiedzi ale zadając je księdzu kiedyś nie mogłam zrozumieć odpowiedzi i po prostu odłożyłam to pytanie na bliżej nieokreśloną przyszłość .Może ktoś umie na nie odpowiedzieć , brzmi tak : Jeśli Bóg stworzył Adama i Ewę i oni mieli później synów Kaina i Abla to skąd potem oni mieli dzieci itd? Czyli skąd są ludzie na ziemi - niby proste? Mi ksiądz odpowiedział ,że Abel został wypędzony po zabiciu brata i jak wędrował to spotkał innych ludzi i stąd jesteśmy na ziemi ? Jakich innych ludzi sie pytam , przecież Adam i Ewa byli jedynymi i pierwszymi na ziemi jak mówi Biblia ???


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-16, 21:39 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Adam i Ewa mieli chy6ba jeszcze jakieś dzieci, z tym że ich historie nie są aż tak popularne jak Kaina i Abla, dlatego nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu ;) Kiedyś ktoś mi to tak wytłumaczył, bo miałam takie same wątpliwości ;p


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-16, 22:16 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-07-09, 22:47
Posty:2006
U nas to się tłumaczy że pisarze natchnieni czy jak ich zwał podali jedynie przykład, ale takich par Bóg stworzył wiele...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-17, 00:13 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-02-13, 16:40
Posty:20
ema napisał(a):
Adam i Ewa mieli chy6ba jeszcze jakieś dzieci, z tym że ich historie nie są aż tak popularne jak Kaina i Abla, dlatego nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu ;) Kiedyś ktoś mi to tak wytłumaczył, bo miałam takie same wątpliwości ;p


Właśnie to samo słyszałam , ale również to iż kiedyś ludzie żyli bardzo długo i mieszali sie ze sobą do momentu kiedy Bóg im tego zabronił . To już spokojnie wystarczyło by drzewo genealogiczne rozrosło się . Nie wiem czy to właściwie tak było ale gdzieś mi sie to osłyszało.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-01-30, 19:42 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2008-09-13, 14:53
Posty:243
Wg Biblii para była jedna. A dzieci rzeczywiście wiele polecam fragment z Księgi Rodzaju 5 rozdział :" 3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. "

Kain pewnie wziął, gdy był wygnany jedna z sióstr :" Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

Potomkowie Kaina

17 Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha " . To 4 rozdział

_________________
123


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO