dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Trudny temat - rozwód kościelny
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-11-10, 13:10 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-11-10, 12:53
Posty:16
Witajcie. Jak w temacie - mamy taki problem. Jesteśmy po ślubie cywilnym, mąż ma za sobą jedno nieudane małżeństwo, niestety - kościelne. Według prawa kościelnego żyjemy w grzechu, na szczęście bywają życiowi "urzędnicy Pana Boga", dzięki temu nie było problemu z chrztem dzieci czy posłaniem ich do przedszkola prowadzonego przez zakonnice. Ale lata mijają i zastanawiamy się, czy nie ruszyć tej sprawy w sądzie diecezjalnym. Małżeństwo męża rozpadło się bez dzieci (tzn. dziecko, ale nie męża było w drodze podczas rozwodu), bez orzekania winy - "niezgodność charakterów", jak zwykle pisze się w rozwodowych papierach. Była żona chyba zmieniła wyznanie, ale nie wiem czy ma to coś do rzeczy. A problem się odnowił, bowiem dalsza rodzina chciałaby mojego chłopa uczynić ojcem chrzestnym swojej córeczki i zupełnie im nie przeszkadza nasze "grzeszne" życie.
Czy macie jakieś doświadczenia z sądem kościelnym? Chętnie posłucham, czy warto próbować, bo dla męża to trudny temat i wiem, że ciężko odchoruje ponowne ruszanie przeszłości.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2011-12-15, 21:16 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-06-04, 16:32
Posty:21
Lolita napisał(a):
Czy macie jakieś doświadczenia z sądem kościelnym?
Z sądem to nie ale z biurem parafialnym. Szczerze powiem, że bardzo dużo zależy od duchownego. I pewnie tak samo będzie w Waszej sprawie. Życzę Wam powodzenia! :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2011-12-23, 10:01 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-20, 22:00
Posty:26
Lokalizacja: Warszawa
Moja znajoma ma podobny problem jak Lolita. Jej małżeństwo trwało rok i również rozpadło się "bez dzieci". Uzyskanie rozwodu kościelnego nie jest prostą sprawą.
W tym temacie najwięcej zależy od zasobności portfela. Jeśli jest on odpowiednio gruby, to i rozwód kościelny uda się uzyskać.

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, moim zdaniem nie warto się w tym grzebać. Szkoda nerwów i pieniędzy na załatwianie tak mało istotnej kwestii. Tak na dobrą sprawę, czy ważny jest jakiś papierek?
Formalizacja związku (kościelna, czy świecka) nie gwarantuje szczęścia i powodzenia tegoż związku. Ważniejsze są zupełnie inne aspekty łączące dwoje żyjących ze sobą ludzi.

_________________
Bezpłatne ogłoszenia samochodowe
katalog firm motoryzacyjnych

http://www.globalauto.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2011-12-23, 16:43 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-20, 23:21
Posty:48
Lokalizacja: Warszawa
Również uważam, że nie ma się co spinać o rozwód kościelny.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2011-12-25, 13:56 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-12-20, 22:00
Posty:26
Lokalizacja: Warszawa
Zainteresowałem się bardziej tematem i znalazłem informację, że rozwodu kościelnego nie da się uzyskać. Jedyna możliwość to tak zwane anulowanie małżeństwa.
Trochę inna nazwa, ale chodzi prawdopodobnie o to samo. To tak gwoli ścisłości.

_________________
Bezpłatne ogłoszenia samochodowe
katalog firm motoryzacyjnych

http://www.globalauto.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2012-03-09, 00:31 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Nie anulowanie tylko unieważnienie małżeństwa to już tak dla pełnej ścisłości :)
W świetle religii Bóg łączy i człowiek nie może rozłączyć czyli dać rozwód.
Ustala się czy ślub był aby na pewno ważny kiedy składaliście przysięgę Bogu przed kapłanem. Przyczyn nie ważności może być kilka, przeważnie chodzi o kłamstwa czy zatajenia na temat np: stanu zdrowia lub brak miłości pomiędzy narzeczonymi w dniu Ślubu

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2012-03-14, 11:42 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-10, 21:07
Posty:80
Brave ma rację, że to unieważnienie.
To unieważnienie jest do osiągnięcia, ale jak ktoś napisał słusznie-po co się spinać?, kiedy i tak figurujesz jako małżonek i katolik Krk.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2012-03-14, 14:43 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-11-10, 12:53
Posty:16
Niestety mąż nie był w młodości ministrantem, jak na przykład Cezary Pazura, który dzięki (chyba) temu każdy kolejny ślub bierze w kościele (a poprzedni unieważnia)...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2012-03-15, 12:47 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-05-31, 12:03
Posty:28
Grzegorz Szymański napisał(a):
Zainteresowałem się bardziej tematem i znalazłem informację, że rozwodu kościelnego nie da się uzyskać. Jedyna możliwość to tak zwane anulowanie małżeństwa.
Trochę inna nazwa, ale chodzi prawdopodobnie o to samo. To tak gwoli ścisłości.


Wydaje się, ze brzmi tak samo, a może znaczyć coś innego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Trudny temat - rozwód kościelny
PostNapisane: 2012-03-15, 16:57 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-26, 14:06
Posty:291
Fakt - Sąd Diecezjalny powinien problem rozwiązać,jeśli będą ku temu twarde podstawy i niezbite dowody na rozpad małżeństwa,a jeszcze jak była żona zmieniła wiarę,pewnie to też może być pomocne.Próboważ trzeba.W dzisiejszych czasach niemożliwe często staje się możliwe.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO