dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-12-27, 10:58 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
Jasne ze nie ;] Dlatego zadajemy pytania... Szukamy innych pogladow...;]

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 12:34 
g7odny napisał(a):
Hmm...chyba nie maja...skoro nawet nie widza ze istnieja... ;/ Ale kto wie...:D Podobno ludzkie cialo zaraz po smierci traci 21 gram...Czy jakos tak...I nikt nie wie dlaczego... Dusza? hehe kto wie...;]



haha,pewnie tylewazy woda która odparowuje w krótkim czasie w skotek za3mania procesu osmoregulacji xD""
zartuje, nie wiem.

gdyby zwierzęta nie wiedziały, że istnieją to nie czułyby bólu :D a wierz mi, mój kot czuje i nawet potrafi się odplacić ;P

zresztą, że niby co? :) w procesie ewolucji ze zwierząt właśnie, wykształciła się w nas dusza? Czy Bóg nam ją dał? :)

a może dusza to tylko zdolność apstrakcyjnego myślenia, marzenia,poglądy, przekonania, uczucia, sumienie, wierzenia i zbiór wszystkiego tego co nie materialne vel duchowe {ale zaleciało romantyzmem}? :)

życie wieczne już z samej idei jest przerazające i brzmi jak kara :P dobrze, że mnie to nie czeka :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 12:43 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
Cytuj:
gdyby zwierzęta nie wiedziały, że istnieją to nie czułyby bólu :D a wierz mi, mój kot czuje i nawet potrafi się odplacić ;P


Zwierzeta nie maja poczucia bytu...To jest naukowo udowodnione...Czuja bol i radosc (w jakis prosty sposob) znaja swoje zadanie, ale nie maja pojecia ze sa czescia istnienia... Sam nie wiem...Ciekawe jak to sprawdzili...

Cytuj:
a może dusza to tylko zdolność apstrakcyjnego myślenia, marzenia,poglądy, przekonania, uczucia, sumienie, wierzenia i zbiór wszystkiego tego co nie materialne vel duchowe {ale zaleciało romantyzmem}? :)


Ja mysle ze to wlasnie dusza...No bo co innego? Jakies cialo astralne czy cos? :D

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 12:50 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
Ja mysle ze to wlasnie dusza...No bo co innego? Jakies cialo astralne czy cos? :D


hmmm... Może to po prostu pewien rodzaj energi, która w nas siedzi?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 12:56 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
Hmm...ano mozliwe...swoja droga ciekawe czy ktos kiedys odpowie konkretnie na to pytanie...:D czy w jakis sposob to sprawdza...;]

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 13:05 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Dusza – coś ulotnego w człowieku lub zwierzęciu, dech nadający mu cechy ludzkie i sprawiający, że jest żywy/e. W istnienie duszy wierzą wyznawcy wielu religii świata. Większość z tych religii (lecz nie wszystkie) uważa duszę ludzką za nieśmiertelną i niematerialną. Różne są też poglądy poszczególnych religii na temat istnienia i świadomości duszy bez ciała oraz tego czy każdy ma osobną duszę, czy też jest ona wspólna. Etymologia tego słowa w wielu językach nawiązuje do oddechu. Wydaje się więc, że to ten ulotny, niewidzialny symptom życia stał się źródłem wiary w duszę.

http://pl.wikipedia.org

czyli wychodzi na to że zwierzęta tez mogą mieć jednak duszę... :mrgreen:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 13:08 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
A mowilem Ci zebys zostawila ten slownik :D:P hehe

No dobra...Niech maja ;] Dla mnie to nic nie zmienia... ;]

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 13:11 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
g7odny napisał(a):
A mowilem Ci zebys zostawila ten slownik :D:P hehe


upierdliwa ze mnie baba :mrgreen:

a ja powracajać do słów - ehh teraz nie wiem kogo, o to zmniejseznie masy człowikea po śmierci jakoby dusza miała by nas opuszcać...
mery_blue napisał(a):
uważa duszę ludzką za nieśmiertelną i niematerialną


skoro jest niematerialna jak moze cos wazyc?? :mrgreen:

a własciwie dlaczego sie uwaza że dusza ludzka jest nieśmiertelna??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 13:20 
Cichy podróżnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-08-30, 19:53
Posty:1248
Lokalizacja: Strzelece Op.
Co do tej masy to gdzies jakis film o tym byl... ;] Ktos mi to kiedys opowiaal z taka zacietoscia i wiara ze napisalem ;] czy to prawda czy bujda...? pewnie bujda... ;]

_________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2006-12-27, 13:37 
religia chrześcijańska mówi, że zwierzęta nie mają duszy :) - tylko my ludzie powstaliśmy na podobieństwo Boże, więc jeśli jesteście katolikami to niestety, popełniacie herezje :D

generalnie słownikowa definicja duszy nie może rozwiązać całego problemu. Dusza jest przecież niezbadana i tak naprawde nikt nie wie o niej całej prawdy, tak samo jak nikt nie wie co jest po śmierci. :)

hm, moja babcia przezylasmierc kliniczną i zrobiła się bardzo religijna :P

hm, rzeczy niematerialne, idee zazwyczaj są nieśmiertelne :P
ale wydaje mi się,że to kwestia historii chrześcijaństwa. ;P
poprostu idea z życiem wiecznym po śmierci była chwytliwa w środ niewolników i ludzi biednych. :))) {dla przykładu Kalwinizm z całą swoja predestynacją wyznawali w większości ludzie bogaci} no więc zeby Chrześcijaństwo w ogóle się rozprzestrzeniło w umysłach ludzi 3ba było obiecać im coś kuszącego. :) zresztą, gdyby nie życie wieczne nie przestrzegaliby dekalogu :P {system kar i nagród}

ale ja uważam, że samo w sobie życie wiecznejest jak kara, nawet jeśli bez smutków, biedy, chorób i starości ;) mam nadzieje, że mnie to nie spotka :P


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO