dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

pierwsze zwierzątko
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-04-29, 09:23 
jak myślicie jakie zwierzątko jest najlepsze dla dziecka, któe jeszcze nigdy wcześniej nie miało zwierzaka?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-04-30, 00:06 
miś pluszowy! Jak nie masz czasu zająć się dzieckiem to jak znajdziesz czas na opiekę nad zwierzątkiem?. Zwierzątko to żywy organizm i łatwo zrobić mu krzywdę. Dziecko nie zapewni mu opieki to będzie należeć do Ciebie. Może podam przykład z życia autentyczny jak się przekonać, czy dziecku naprawdę zależy na psie i nie ściemnia Ci czasem. Znajomego syn zapragnął mieć psa. Oczywiście jak rodzice powiedzieli, że na pewno zaraz mu się znudzi i to na nich spadnie obowiązek zajmowania się czworonogiem dzieciak zapierał się i zaprzysięgał że nie ma takiej opcji. Męczył ich przez jakiś czas i ojciec widząc, że nie odpuszcza zaproponował taki oto test. Aby dowiedzieć się, czy jesteś w stanie podołać nowym obowiązkom zrobimy przez jakiś czas próbę udając, że jest z nami psiak. Będziesz musiał go karmić, wyprowadzać i sprzątać po nim. Pasuje? Dzieciak ochoczo i uśmiechem - zgadzam się!
Na drugi dzień po pracy ojciec kupił smycz i miskę dla psa. Przyszedł do domu dał dziecku i mówi nalej wody i wyprowadź psa na spacer. Dzieciak bez żadnego ale! to wykonał i po nalaniu wody do miski poszedł ze smyczą na spacer po osiedlu. Na drugi dzień szósta rano ojciec budzi młodego, wstawaj musisz wyjść z psem umyć mu miskę i zmyć podłogę w kuchni i na przedpokoju bo pies zasikał. Dzieciak wstał trochę się ociągał, ale zrobił. Po południu powtórka plus wieczór to samo i tak przez kilka kolejnych dni. Przyszła sobota Tata o siódmej budzi dzieciaka wstawaj trzeba wyjść z psem, dać mu jeść i posprzątać po nim. Na dworze akurat przymroziło z -10, a łóżeczko ciepłe. Wiesz co Tato ja już nie chcę tego psa.
Dowiedz się czego tak naprawdę pragnie Twoje dziecko, a na początek kup mu misia przytulankę


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-04-30, 18:12 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2014-07-25, 12:14
Posty:269
Racja, nie obarczajmy dzieci obowiązkami ,które wynikają z trzymania psa. Do tego trzeba być odpowiedzialnym. a dzieci niech jak najdłużej cieszą się beztroską. Oczywiście jest dużo dzieci ,które od najmłodszych lat są mega dorosłe ,bo muszą. Myślicie że to jest dobre, ja jestem za tym że dziecko ma być dzieckiem ,bawić się nawet z psem ale tym psem nie musi się tak zajmować że o 6 rano wstawać w mróz.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-05-04, 16:29 
jak decydujesz się kupić zwierzątko dziecku niestety będziesz musiałą sama o nie zadbać po jakimś czasie, bo dziecko po pierwszym zachwycie przestaje sie nim ineresować niestety..... u nas było podobnie, kupiliśmy synowi psa, ale po kilku miesiącach musieliśmy sami z nim wychodzić na spacery, karmić itp, itd. nie mówię że to źle, bo fajnie się stało, uwielbiam naszego pieszczocha :D często kupuję mu jakieś przysmaki ostatatnio to ciastka akurat http://zoofood.pl/99-ciastka-keksy i szaleje na ich punkcie ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-08-08, 13:49 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2015-08-07, 15:39
Posty:39
małe dzieci szybko się nudzą zwierzątkami domowymi nie nie wypełniają swoich obowiązków względem nich, ale można spróbować np. z jakimś gryzoniem i systematycznie nauczać dziecko odpowiedzialności :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-08-13, 09:22 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1130
My kupiliśmy chomika, nie ma przy nim tylu obowiązków, co przy psie. Problem był tylko taki, że chomiczki krótko żyją, a młody się bardzo przywiązywał. Teraz mamy już trzeciego, zainteresowanie póki co nie słabnie.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pierwsze zwierzątko
PostNapisane: 2015-11-16, 09:57 
Bohater
Offline

Dołączył(a):2013-12-30, 12:50
Posty:565
Wiem, że to trochę odważny pomysł ale jak dla mnie nawet dla malucha najlepszy jest szczurek tylko odpowiednio dobrany dla dziecka. Żaden inny zwierzak nie był tak przywiązany do mojego dziecka jak szczury które mieliśmy. Niestety także krótko żyją bo max 3,5 roku ale jednak wart. Moje szczuraki spały z moim synkiem , wtulały się w ramie albo właziły do kieszeni.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO