dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Pomoc w ciąży
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-29, 23:32 
Jak w ciąży lub w czasie starań o dziecko możemy wspomagać swój organizm? Jakie środki brać, żeby jak najlepiej o siebie zadbać?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-04-30, 08:39 
po mojemu to wszystkie środki to chemia a to nie jest przecież takie super. Trzeba dużo odpoczywać, nie denerwować się, a wszystko będzie dobrze :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-04-30, 20:38 
No ok, te naturalne warunki są bardzo ważne, ale przecież samą dietą nie zapewnimy sobie odpowiednich dawek witamin. To chyba jednak trzeba coś brać ;-)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-04-30, 22:05 
jestem 100% przeciwniczką zażywaniu jakichkolwiek tabletek na cokolwiek, uważam że jeśli kobieta nigdy nic nie przyjmowała to nie musi ,urodzi piękne, zdrowe bobo :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-05-02, 19:01 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Irygga, pomijając takie oczywistości jak zdrowa dieta, odstawienie używek i papierosów, na etapie starań o ciążę bardzo ważna jest suplementacja kwasem foliowym. Kwas foliowy zapobiega uszkodzeniom tzw. cewy nerwowej u płodu, ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków, bierze udział w zachowaniu materiału genetycznego, ale również zmniejsza ryzyko nawracających poronień. Niestety - niezależnie od zdrowego odżywiania, bogatego w foliany, co druga kobieta ma problemy (nieświadomie!) z ich przyswajaniem. Tym bardziej zatem należy zadbać o opowiednią suplementację nimi tak podczas starań, jak i w pierwszym trymestrze ciąży. Znam temat od podszewki, więc gdybyś miała jakieś pytania - chętnie podpowiem. Sama rozważam drugie dziecko, choć nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji. :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-05-11, 22:18 
Jaką dawkę kwasu powinnam zażywać?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-06-30, 22:42 
Zalecana dawka kwasu foliowego to 0,4 mg. Ja zażywam właśnie taką biorąc folik.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-07-31, 21:26 
Folik jest dobry, korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Biorę go od dwóch miesięcy, jestem już w ciąży i na pewno jeszcze przez jakiś czas będę go przyjmowała.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-08-11, 15:05 
Przyjaciel
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2010-05-17, 20:32
Posty:382
U mnie rodzinnie zazwyczaj stosuje się prenalen, mają różne rodzaje w zależności d potrzeb, ale tak jak w temacie na czas ciąży to najbardziej sprawdza się ten Multivit +DHA


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Pomoc w ciąży
PostNapisane: 2014-08-12, 10:18 
Adept
Offline

Dołączył(a):2014-07-17, 21:02
Posty:10
Oprócz suplementacji warto również zrezygnować z nałogów: alkohol, papierosy - i to dotyczy obu rodziców. Ja osobiście bardzo również polecam popracowanie nad kondycją przed zajściem w ciąży ponieważ o wiele łatwiej będzie Ci w czasie samej ciąży i przy porodzie. Powodzenia!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO