dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

pościel czy śpiór
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-10, 20:28 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-11-13, 12:16
Posty:115
Zastanawiam się czy kupić dziecku pościel czy śpiwór?Wcześniej miało pościel, ale chciałabym mu kupić nową i zastanawiam się czy nie lepszy śpiworek byłby teraz,macie jakieś doświadczenia?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-07-12, 12:43 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 12:18
Posty:20
W jakim wieku jest dziecko?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-07-13, 12:24 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-11-13, 12:16
Posty:115
Mój synek ma 4 miesiące, nie wiem czy nie powinnam poczekać ze śpiworkiem?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-07-15, 13:34 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2013-06-18, 12:18
Posty:20
Teraz właśnie jest w odpowiednim wieku na śpiworek. Tylko najlepszy taki, który ma zamek odpinany od spodu w górę. Gdy zamkniesz zamek, to metalowa klamerka znajduje się na samym dole. Jeśli zamek jest zapinany do góry, klamerka (mimo że malusieńka) może uwierać dziecko. Z kolei jeśli zapięcie jest z boku, klamerka może uwierać pod paszkę. Śpiworek u góry powinien wyglądać tak, jak koszulka na szerokich ramiączkach. Główka dziecka oraz ramiona nie powinny być skrępowane. Takie śpiworki to świetna sprawa. Dzidziuś nie rozkopuje się, a mama nie musi w nocy ciągle wstawać i przykrywać maleństwo. Przy zakupie śpiwora koniecznie zwróć uwagę, by można było do niego łatwo włożyć dziecko i łatwo wyciągnąć. Mnie się zdarzało, że dziecko zasypiało przy piersi i wtedy śpiące chowałam do śpiworka, ważne by się nie szarpać ze śpiworem w takim momencie i nie obudzić dzidziusia. Miałam dwa śpiworki: jeden cienki na lato i jeden grubszy na jesień/zimę.
Później, jak dziecko będzie starsze i będzie samo wstawać z łóżka, odstawiłabym śpiwór. Chociaż dzieci mojej koleżanki (4 i 7 lat) chyba do tej pory śpią w śpiworach (oczywiście większych) ;P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-07-17, 20:33 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-11-13, 12:16
Posty:115
Dzięki za super radę, podobają mi sie z feretti one chyba nie krępują dziecka, ale muszę zobaczyć jeszcze ten suwak jak piszesz


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-07-21, 16:20 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-11-13, 12:16
Posty:115
śpiworek ma dwustronny suwak także fajnie bo można z dowolnej strony odsuwać, poza tym mają spore podcięcie pod szyjką więc nie powinny też uwierać dziecka, jeszcze tylko muszę się zdecydować na jeden model:)nie ukrywam że jest ciężko


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-11-16, 21:45 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-10-09, 21:23
Posty:22
też jestem za śpiworkiem i dobrze wiedzieć z tym suwakiem, mnie też się podobają te śpiworki dreamer ale ma go któraś z Was?jak jakościowo?i jak się sprawdzają?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-11-18, 23:40 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2012-02-03, 16:13
Posty:205
monka, na jaki spiworek sie w koncu zdecydowalas? bo ogolnie to zalezy czy dziecko potrafi spac pod kolderka, niektore dzieci tak sie wierca ze klada sie nspac pryzkryte a budza na koldrze:) wtedy zdecydowanie spiworek lepsyz


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-11-23, 19:24 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-11-23, 19:16
Posty:10
polecam stanowczo śpiworek u nas maluch ciągle się odkopywał więc kupiłam śpiworek i jest już ok, ma suwak jak piszecie w dwie strony co jest bardzo praktyczne,no i jakościowo też jest bardzo dobry bo piorę i nic się nie dzieje, mam dreamer chyba ten o którym coś monka wspominała


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: pościel czy śpiór
PostNapisane: 2013-11-24, 19:32 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-09-15, 21:19
Posty:4
ja też jestem za śpiworkiem dziecko się nie odkopie a słyszałam że teraz są też takie w których dziecko się nie przegrzeje,ale też nie będzie mu zimno więc tym bardziej śpiworek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO