dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Jaką szkołę wybrać?
Publiczną
Prywatną
Możesz wybrać tylko jedną opcję

Pokaż wyniki

Szkoła publiczna czy prywatna?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-04-20, 13:41 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-20, 13:34
Posty:2
Mój synek skończył w tym roku 5 lat i wraz z mężem zaczęliśmy się zastanawiać nad wyborem szkoły. Jaka wg Was placówka byłaby lepsza: publiczna czy prywatna? Ustaliliśmy, że jesteśmy w stanie się pogodzić z kosztami, jeśli będzie to dobre dla Młodego.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-04-27, 13:49 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-20, 13:34
Posty:2
mocne słowa, czemu tak uważasz?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-04-27, 13:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-27, 13:45
Posty:1
Ja posłałam moje dziecię do prywatnej podstawówki i jestem zadowolona. Najbardziej odpowiada mi to, że klasy nie są tak przepełnione tak, jak w szkołach publicznych. Poza tym w placówce jest szeroka oferta zajęć dodatkowych, na które mogę zapisać Antka zaraz po lekcjach - nie muszę go nigdzie wozić i wiem, że jest w dobrych rękach.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-04-27, 14:17 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-04-27, 14:00
Posty:1
Moja córka jest teraz w pierwszej gimnazjum, ale chodziła do prywatnej podstawówki Meridian w Warszawie. Zgadzam się z Barbarą33 - w szkole prywatnej można liczyć na więcej. Przy wyborze bardzo duże znaczenie miał dla mnie poziom nauczania języka angielskiego. Od znajomych wiem, że w rejonówkach pozostawia on wiele do życzenia. Nie wiem jak w innych szkołach prywatnych, ale w Meridian kładzie się duży nacisk naukę angielskiego i moja Kaśka mówi teraz zupełnie płynnie. Dodatkowo nie da się ukryć, że do szkół prywatnych chodzi dość specyficzna grupa dzieci: ich rodzice inwestują w ich edukację, więc na pewno poziom klasy jako całości jest relatywnie wysoki. Już pomijając fakt, że nie muszę się obawiać o różne ekscesy z rówieśnikami mającymi problemy wychowawcze.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-04-28, 20:52 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Daria pytanie było wyraźne „jaką placówkę polecacie”
Po za krytyką, drwiną nic nie wniosłaś, nie byłaś pomocna. Przykro mi to stwierdzić, ale wygląda, że jesteś bezużyteczna. Najlepiej zabierać głos w sprawach, o których ma się pojęcie.
Nie wiem, co za uraz masz do ludzi tzw. bogatych widzisz w nich tylko zło. Akurat przeważnie to bogaci tworzą nowe miejsca pracy. Czyli po co się ich czepiać.
Pierwsze szkoły prywatne były dość kiepskie, ale to było na początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie w większości są to bardzo dobrze wyposażone placówki. Każda ma monitoring i dba o bezpieczeństwo ucznia. Jeżeli chodzi o narkotyki to tylko można nabyć poza terenem szkoły. Do budynku po prostu nie wejdą, a dzieci w podstawówce jeszcze nie są „dilerami” więc spoko :-)
Wiele lat mieszkałem na warszawskiej Pradze w większości zamieszkałej przez ludzi biednych lub bardzo biednych. Nigdzie nie było tyle patologii wśród dzieci typu pijaństwo, narkotyki kradzieże, prostytucja jak tam. Biedny jak nie ma na narkotyki, a chce je kupić to kogoś okradnie lub sprzeda swoje ciało :-( Oczywiście mówię tu o marginesie, a nie o całości jako ogół. Narkotyki czy pijaństwo dotyczy tych, którzy po to sięgają, bez większego znaczenia biedny czy bogaty.

Malami najlepiej popytaj sąsiadów znajomych, która szkoła w okolicy ma dobra renomę. Może się okazać, że akurat to będzie szkoła publiczna. I najlepiej aby była jak najbliżej. Najgorzej dla dziecka jest wozić go przez dwie godziny do jakiej super szkoły na końcu miasta. Nie dość, że strata czasu dla Ciebie i dziecka to jeszcze się umęczycie. A do szkoły przecież dojeżdża się pięć dni w tygodniu
Powodzenia :-)

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-04-28, 22:18 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-06, 21:03
Posty:621
Lokalizacja: w-wa
Daria1984 napisał(a):
Brave, dziecko drogie, w d*pie byłeś i g*wno widziałeś.

Masz rację byłem w wielu miejscach tam pewnie też. Zawsze jednak wynoszę z tego naukę Ty niestety nie.

_________________
Jeżeli myślisz, że mnie znasz to znaczy, że nie znasz jeszcze siebie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-08-20, 09:32 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-08-20, 09:18
Posty:4
Uważam, że publiczne szkoły są świetne i niczym nie różnią się od prywatnych. Wolałabym pieniądze na czesne w szkole wydać na zajęcia dodatkowe. Na wyszukiwarce zajęć pozalekcyjnych Pozaszkolne.pl znalazłam zajęcia judo. Nasz synek jest z nich bardzo zadowolony. Dodatkowo chodzi jeszcze na kurs języka angielskiego.

_________________
Niebieskie Migdały


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Szkoła publiczna czy prywatna?
PostNapisane: 2012-08-20, 15:40 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2012-07-24, 16:01
Posty:89
z doswiadczenia, ale na podstawie studiow, wiem, ze prywatne są lepsze w porownaniu z panstwowymi. inne podjscie, inne traktowanie, bardziej warsztatowo niz sucho i teoretycznie. mozliwe ze w przypadku podstawowki bedzie tak samo


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO