dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Wada postawy – jak zaradzić?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-11-17, 16:54 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-10-28, 11:30
Posty:32
Szukam porad. Mój syn ma coraz bardziej zaokrąglone plecy. Siedzi cały dzień w szkole, wołami go nie mogę zmusić, żeby później wyszedł na podwórko. Lekarza mamy zaklepanego dopiero w przyszłym miesiącu. Co mogę sama zrobić, żeby wada się nie powiększała?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2013-11-18, 12:27 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-09-21, 16:00
Posty:13
zapisz go na jakieś ciekawe treningi. jak lubi pływać, to basen. może wschodnie sztuki walki? albo piłka nożna? wysonduj jakie ma zainteresowania, co by chciał robić i przegadaj z nim temat. chłopcy z reguły lubią się wyszaleć :] ewentualnie w drugą stronę. jeżeli dużo siedzi, to może odpowiednie krzesło, piłka, czy co tam jest dobre dla kręgosłupa. no i cierpliwie czekać na wizytę u lekarza. podpowie pewnie bardziej profesjonalne zestawy ćwiczeń ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2013-11-18, 22:00 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1127
Więcej ruchu, ale nie zmuszaj, tylko zachęcaj, chodźcie na rower, rolki, basen, razem raźniej :)
Co do siedzenia, to zobacz np. to krzesło: http://kontakt24.tvn24.pl/print/artykul ... 85047.html
U nas dzieciaki mają takie w szkole, wygląda solidnie i faktycznie jakoś inaczej dzieciaki na nich siedzą :)

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2013-11-19, 14:02 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-11, 09:45
Posty:18
Lokalizacja: Poznań
popieram nemi i DorotaK, ruch to podstawa ;] acz faktem jest, że jeżeli dużo siedzi, to może rzeczywiście warto zainwestować w porządne krzesło, o którym pisze Dorota? wyprofilowane oparcie, dzieciak złapie pion i będzie siedzieć prosto. do tego odpowiednie biurko i gra gitara :) pozdrawiam!!

_________________
Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie.
— Jan Twardowski


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2013-11-27, 21:02 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1127
Znalazłam artykuł o zaletach dobrego krzesła, więc podrzucam lekturę: http://www.meble.pl/inspiracje/poradnik ... ,8116.html

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2013-12-05, 11:09 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2012-02-03, 16:13
Posty:205
Dobre krzesło to jedna z podstaw, u mojej koleżanki sprawdził się tzw. "pajączek". Można znaleźć jeszcze na allegro albo w supermarketach, chociaz tam chyba mniej profesjonalne.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2014-01-25, 00:36 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-01-13, 15:43
Posty:145
Wydaje mi się, że podczas chodzenia pajączek OK, ale do siedzenia to się kompletnie nie nadaje. Bo będzie się wrzynać, a takie krzesło co pomorze utrzymać prawidłową postawę kręgosłupa dużo lepiej zda egzamin.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2014-01-25, 13:44 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
kręgosłup, gdyby nie mięśnie, powykręcałby się jak sznur korali. dla dobra Twego dziecka, zacznij zachowywać się jak świadomy Rodzic. Nie wystarczy "zapisać gdzieś tam" ale musisz razem z nim gimnastykować się w domu, chodzić na przechadzki, co drugi dzień grać np piłką, MUSISZ DAWAĆ MU PRZYKŁAD!!!. Małe dziecko mały kłopot!!!

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2014-01-28, 18:27 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1127
próbowałam pajączka, młody celowo się garbił, żeby sprawdzić czy działa, więc to niestety rozwiązanie nie dla nas ;) ale za to dobre krzesło sprawdza się świetnie :) jeśli ktoś planuje kupić to mają nowe niższe ceny na stronie.

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Wada postawy – jak zaradzić?
PostNapisane: 2014-02-23, 13:14 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2014-02-23, 13:01
Posty:7
dlatego tak ważne jest aby dzieci od najmniejszych przyzwyczajać do ruchu i sportu. Czytałam ostatnio na damaztorebka.pl ze już od 3 roku życia możemy zaczynać przygodę ze sportem :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO