dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-11-23, 23:33 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Co o tym myślicie? Ja też wole humanistyczne przedmioty ale jakoś się tak utarło że to dziewczyny są humanistkami a faceci ścisłowcami. Czy my jesteśmy w tym lepsi czy tak nas wychowano?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-24, 13:44 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Hehe... tak sie zastanawiam. Rzeczywiście jest taki sereotyp, ale wszystkie moje nauczycilki fizyki był jednak n a u c z y c i e l k a m i, czyli kobietami ;)
Może faceci bardziej potrafią się skupić na czymś konkretnym, a kobiety rozwodzę się nad szczegółami?
Choć w naukach ścisłych szczegóły przecież się liczą i to jak?!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-25, 06:38 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-11-09, 07:19
Posty:137
nie wszystkie bo są wyjątki (ja:) )
poza tym jestesmy tak zbudowane- nasze mózgi wyglądają inaczej

_________________
modne dodatki


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-25, 12:26 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
No własnie mam nadzieje, że nie jesteś wyjątkiem w tej kwestii. Gdzieś czytałem, że w Szwecji gdzie dzieci traktowano równo na lekcji nie ma różnic i dziewczynki są tam tak samo aktywne co chłopcy. Natomiast w Polsce miało być tak że przeważnie od dziewczynek takich umiejętności nawet nie oczekuje się. Nie zachęca się ich, nie chwali tak samo jak chłopaków na jęz polskim.

Ale wczoraj tak pomyślałem, że ci co utrzymują takie stereotypy zazwyczaj sami mają blade pojęcie na wszystko. Nie lubię jak moi koledzy mówią, że kobiety są mniej uzdolnione bo mniej jest noblistek. No nic dziwnego skoro jeszcze do niedawna w ogóle nie mogły studiować.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-25, 12:57 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2011-11-18, 13:34
Posty:54
Ja całą podstawówkę byłam dobra ze wszystkiego, w gimnazjum tez sobie radziłam, ale fizyka i chemia mnie nudziły, w liceum chemia była udręką, ale to z winy nauczyciela :P Za to w liceum z matmy zawsze miałam mocne 4. To chyba nie ma reguły, że dziewczyny sobie ogólnie nie radzą z przedmiotami ścisłymi. Za to taka historia? Najlepsi z niej są zwykle faceci, nawet w szkołach to głównie oni uczą tego przedmiotu ;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-28, 13:46 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-07-28, 15:32
Posty:75
Też mi się wydaje, że to raczej kwestia kultury. No i tego, że w szkołach przedmioty ścisłe są strasznie nudne. Przedmioty humanistyczne zawsze nadrabiają taką "otoczką", bo zawsze można nawiązać do jakiegoś filmu, albo do akcji, które się dzieją teraz i każdy może w nich uczestniczyć itp. itd.

_________________
"Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta."


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-11-30, 01:31 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-10-21, 00:12
Posty:17
Ja lubię! Studiuję nawet. Ale fakt, że dziewczyn na wydziale jest nie wiele, chociaż mam wrażenie, że coraz więcej ich przychodzi. I zdecydowanie bardziej wolę ścisłe przedmioty.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-12-29, 22:05 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Ja zaczynam je lubić od kilku dni... Odkąd jestem właścicielką nieco zdumiewającej książki pt. ODKRYJ SMAK FIZYKI.
Czyli jednak można...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-12-30, 00:04 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2011-10-01, 16:39
Posty:143
Paradygma- a odczuwasz jakoś, że jesteś inaczej traktowana? Zwłaszcza przez prowadzących?
Wydaje mi się, że to też może trochę odstraszać potencjalne fizyczki-matematyczki itd. Albo strażaczki czy policjantki:)
Misia- z tym nawiązywaniem to różnie bywa. Wierz mi, niektóre nauki humanistyczne potrafią być bardzo ścisłe, zwłaszcza niektóre gałęzie filozofii.
Kobieteczka- jesteś więc przykładem, że kobiety lubią nauki ścisłe:) Napisz co o niej bo mnie ciekawią popularnonaukowe. Co jest jednocześnie dowodem na to, że sam jestem nie zbyt dobry w tych dziedzinach. Ale nikt mi nie zabroni od czasu do czasu się zainteresować:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Dlaczego kobiety nie lubią fizyki?
PostNapisane: 2011-12-30, 13:46 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-29, 20:53
Posty:153
Na szczęście żyjemy w miarę wolnym kraju i możemy interesować się wszystkim ;)
Choć wczoraj koleżanka powiedziała mi, że na jakimś forum znalazła wątek "czym powinien interesować się mężczyzna" - ubawiłam się, podobno dla niektórych nie jest do zaakceptowania jak nie interesuje się muzyką albo sportem! Nie wytrzymam -zwłaszcza, że ten sport, to pewnie przed telewizorem?...

A książka jest czymś w rodzaju opowieści o fizyce dla humanistów, bo powstała na podstawie wykładów z fizyki dla studentów wydziałów humanistycznych na uniwerku wrocławskim(o tym jest we wstępie).


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO