dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-06-09, 12:31 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-05-09, 11:46
Posty:184
polamajka napisał(a):
te mace mają często np lakier uv do identyfikacji napastnika w świetle uv. DO tego jeszcze mają większą zawartość środka drażniącego

Barwnik UV * :P I szybciej działa taki gaz przy spotkaniu z napastnikiem. DO tego na pewno wiemy ze zadziala, bo do tych tanich nie mam zaufania
polamajka napisał(a):
Psa to gazem najlepiej ale chyba specjalnym

Tylko i wyłącznie specjalnym takim jak ten https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_muzzle_canine_deterrent_-_15_ml_strumien_80146_p73299.xml
polamajka napisał(a):
No i to jest dobre pytanie. Dla ludzi pewnie będzie za słaby

Co do mocy to popatrz na link powyżej. Gaz dla zwierząt ma 0.35%MC w wyrzucanej mieszance. Ten dla ludzi do 1.5%MC


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-07-16, 10:45 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2017-06-03, 08:35
Posty:188
Mikus napisał(a):
Barwnik UV * :P I szybciej działa taki gaz przy spotkaniu z napastnikiem. DO tego na pewno wiemy ze zadziala, bo do tych tanich nie mam zaufania

No ale też co jakiś czas trzeba patrzeć na datę ważności, bo jak będzie nieważny to już chyba nam nie zadziała :lol:

Mikus napisał(a):
Tylko i wyłącznie specjalnym takim jak ten https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_muzzle_canine_deterrent_-_15_ml_strumien_80146_p73299.xml

no tak bo taki normalny to sporą krzywdę moze wyrządzić psu

Mikus napisał(a):
Co do mocy to popatrz na link powyżej. Gaz dla zwierząt ma 0.35%MC w wyrzucanej mieszance. Ten dla ludzi do 1.5%MC

W sumie dlatego pewnie ma napisane że zastosowane dla zwierząt. A co myślicie o połączeniu paralizatora z gazem oczywiście do samoobrony przed człowiekiem :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-07-30, 22:43 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2016-06-02, 15:13
Posty:79
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Barwnik UV * :P I szybciej działa taki gaz przy spotkaniu z napastnikiem. DO tego na pewno wiemy ze zadziala, bo do tych tanich nie mam zaufania

No ale też co jakiś czas trzeba patrzeć na datę ważności, bo jak będzie nieważny to już chyba nam nie zadziała :lol:

Tak na prawdę trzeba sprawdzać mechanizm gazu co parę miesięcy a więc sprawdzając go zużyjemy go szybciej niż straci termin ważności
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Tylko i wyłącznie specjalnym takim jak ten https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_muzzle_canine_deterrent_-_15_ml_strumien_80146_p73299.xml

no tak bo taki normalny to sporą krzywdę moze wyrządzić psu

szczerze mówiąc gdyby chodziło o moje życie lub zdrowie to bym nie myślała o tym
Aria napisał(a):
Mikus napisał(a):
Co do mocy to popatrz na link powyżej. Gaz dla zwierząt ma 0.35%MC w wyrzucanej mieszance. Ten dla ludzi do 1.5%MC

W sumie dlatego pewnie ma napisane że zastosowane dla zwierząt. A co myślicie o połączeniu paralizatora z gazem oczywiście do samoobrony przed człowiekiem :)

ja myślę, że lepiej mieć osobno wszystko ;) Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-07-31, 14:06 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-05-09, 11:46
Posty:184
polamajka napisał(a):
Tak na prawdę trzeba sprawdzać mechanizm gazu co parę miesięcy a więc sprawdzając go zużyjemy go szybciej niż straci termin ważności

To tez racja, ja tak właśnie swój pierwszy gaz spożytkowałem. Właśnie na te próby działania
polamajka napisał(a):
szczerze mówiąc gdyby chodziło o moje życie lub zdrowie to bym nie myślała o tym

A potem właściciel psa wytoczyłby Ci powództwo cywilne i wygrałby proces. Także lepiej mysleć wcześniej o każdej opcji i byc przygotowanym
polamajka napisał(a):
ja myślę, że lepiej mieć osobno wszystko ;) Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Niby tak, ale połączenie bardzo ciekawe, bo masz mozliwosc oborny na kazdym dystansie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-09-04, 15:50 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-15, 15:49
Posty:21
Ja biegam z moim psem więc żadne inne mi nie straszne. Dla polepszenia kondycji stawów daję mu arthrovet collagen. Mój ochroniarz nie zwraca uwagi na intruzów, biegnie na luźnej smyczy, ale bez kagańca, więc dajemy radę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2017-10-11, 21:59 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-03-15, 15:49
Posty:21
Żaden gaz nam nie potrzebny.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2018-05-13, 13:26 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2017-06-03, 08:35
Posty:188
Może i żaden gaz niepotrzebny, ale w razie czego warto mieć przy sobie. Psy to tylko zwierzęta i nie wiadomo kiedy coś moze się przydarzyć


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2018-05-13, 17:11 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2016-06-02, 15:13
Posty:79
dobre są gazy na psy antidog. Skuteczne ale i dużo słabsze niż te normalne więc nie zrobią psiakowi krzywdy


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2018-05-14, 16:35 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2017-05-09, 11:46
Posty:184
Piech napisał(a):
Żaden gaz nam nie potrzebny.

Gorzej jak napadnie cię ktoś z większym psem. No i też kiepsko patrzeć jak własny pupil jest gryziony przez innego psa, a potem cierpi na skutek dotkliwych pogryzień. Ja wolę wydać te kilkanaście złotych na takich gaz do samooborny w militaria.pl i oszczędzić sobie kłopotów. Weterynarz też kosztuje i to nie mało ;)

polamajka napisał(a):
dobre są gazy na psy antidog. Skuteczne ale i dużo słabsze niż te normalne więc nie zrobią psiakowi krzywdy

Jest również bardzo dobry gaz znanego MACE www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_muzzle_canine_deterrent_-_15_ml_strumien_80146_p73299.xml również na agresywne psy :)
Aria napisał(a):
Może i żaden gaz niepotrzebny, ale w razie czego warto mieć przy sobie. Psy to tylko zwierzęta i nie wiadomo kiedy coś moze się przydarzyć

Dokładnie, poza tym może się napatoczyć jakiś napastnik z psem i wtedy gaz zadziała i na człowieka i na psa. Wiadomo, że na człowieka słabiej ale da nam sporą przewagę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Samoobrona przed agresywnymi psami podczas biegania
PostNapisane: 2018-05-20, 22:25 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2016-06-02, 15:13
Posty:79
Mikus napisał(a):
Piech napisał(a):
Żaden gaz nam nie potrzebny.

Gorzej jak napadnie cię ktoś z większym psem. No i też kiepsko patrzeć jak własny pupil jest gryziony przez innego psa, a potem cierpi na skutek dotkliwych pogryzień. Ja wolę wydać te kilkanaście złotych na takich gaz do samooborny w militaria.pl i oszczędzić sobie kłopotów. Weterynarz też kosztuje i to nie mało ;)

no dobra ale psikając obcego psa, który gryzie naszego to i nasz dostanie takim gazem... Ale też mam gaz antidog

Mikus napisał(a):
polamajka napisał(a):
dobre są gazy na psy antidog. Skuteczne ale i dużo słabsze niż te normalne więc nie zrobią psiakowi krzywdy

Jest również bardzo dobry gaz znanego MACE www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_muzzle_canine_deterrent_-_15_ml_strumien_80146_p73299.xml również na agresywne psy :)

o... pierwsze słyszę o gazie mace na psy. Ja mam tego antidoga o którym pisałam. Myślisz, że ten mace jest lepszy?

Mikus napisał(a):
Aria napisał(a):
Może i żaden gaz niepotrzebny, ale w razie czego warto mieć przy sobie. Psy to tylko zwierzęta i nie wiadomo kiedy coś moze się przydarzyć

Dokładnie, poza tym może się napatoczyć jakiś napastnik z psem i wtedy gaz zadziała i na człowieka i na psa. Wiadomo, że na człowieka słabiej ale da nam sporą przewagę.

ale te gazy do samoobrony przed psami są słabsze więc napastnika możesz tym wkurzyć tylko tak mi się wydaje. Z kolei jak użyjesz normalnego gazu na psa to możesz go zabić chyba


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO