dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

teorie niedoborowe
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-12-10, 14:27 
z moich informacji wiem, że na temat chorób układu sercowo-naczyniowego, szczególnie miażdżycy (blaszka miażdżycowa) sformułowano 2 hipotezy. Obie mają podłoże niedoborowe.
Pierwsza zakłada przyczynę powstawania złogów miażdżycowych w niedoborze witaminy C ( i aminokwasu lizyna i prolina), odpowiedzialnej za jakość tkanki łącznej w jej podstawowym składniku, kolagenie. Niedobór wit. C ogranicza regenerację tkanki łącznej. W takiej sytuacji organizm uruchamia mechanizmy obronne wzbudzając wytwarzanie cholesterolu LDLa dla “zatkania” powstałych mikrouszkodzeń tętnic. Długotrwały niedobór C powoduje ciągły napływ LDLa i innych do mikrouszkodzeń. Sytuację obrazuje film:
http://www.youtube.com/watch?v=hIuQNIYXp-I

Zaleca się suplementowanie witaminy C w ilości –minimum 3 – 6 gramów dziennie w częstych, małych dawkach. Jeśli będzie nadmiar wit C objawia się to rozwolnieniem( usuwanie nadmiaru). Są osoby używające nawet 50 gramów dziennie, bez problemów.

Druga upatruje przyczynę miażdżycy w niedoborze witamin B6, B9, B12. Niedobór wymienionych witamin z grupy B sprzyja wzrostowi w organizmie aminokwasu homocysteiny. Jest to substancja powodująca powstawanie w organizmie stanów zapalnych, sprzyjających także uszkodzeniom tętnic. Zachęcam do wykonania badania poziomu homocysteiny, nie powinna przekraczać 5. pozdrawiam


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: teorie niedoborowe
PostNapisane: 2018-01-15, 14:22 
Być może coś w tym jest, ale to też ze względu na zanieczyszczenie powietrza, wydaje mi się, że jest aż nadto z tym zanieczyszczeniem, dlatego ja sobie kupiłam taką specjalną maskę z tej serii: ozonemask.pl/maski-casual/ i jestem bardzo zadowolona.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: teorie niedoborowe
PostNapisane: 2018-01-17, 13:09 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:36
Posty:288
sprawdziłem, potwierdzam istnienie wspomnianych teorii niedoborowych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: teorie niedoborowe
PostNapisane: 2018-11-18, 18:25 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:36
Posty:288
http://www4pl.dr-rath-foundation.org/aktualnosci/jak-naturalnie-bez-lekow-zapobiegac-chorobom-ukladu-krazenia.html


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO