dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Kocie problemy
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-08-17, 20:39 
Na Osiedlu, szczególnie na jego wysokiej części żyją "dzikie" koty. Zbliża się okres jesienno-zimowy. Jak zapewnić im przetrwanie?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-08-19, 22:56 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:32
Posty:272
Nieszczęściem tych stworzeń jest, w skutek dokarmiania nie wykształcenie w nich umiejętności zaspokojeniu głodu przez polowanie na gryzonie. Ta sytuacja powoduje, że zdane są one na łaskę dokarmiania, a w sytuacji zaniedbania zginą one z głodu. :oops:


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-11-03, 21:31 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Ostatnio, na przedłużeniu ul. Hiszpańskiej, na terenie stacji gazowej urodziły się małe kociaki. Jeśli można podrzucać tam jakieś jedzonko to byłoby fajnie. Codziennie donosimy puszkę z karmą dla kotów

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-11-05, 21:12 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-10-29, 12:03
Posty:134
Lokalizacja: Bywam w fajnych miejscach
teresa,
te koty same by sobie coś od jedzenia złapały, gdyby nie fakt, że człowiek zalał im betonem wszystkie dziury, w których mogły się chować myszy. Nie ma myszy, nie ma jedzenia. To nie wina kota.
Moim zdaniem powie Ci to nie tylko dobry weterynarz, który pewnie poleciłby litość i dokarmianie zwierzaków, ale i każdy właściciel czworonoga.
Dokarmiać jeśli się ma czym, a jak nie to wodę chociaż postawić od czasu do czasu.. moje zdanie


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-11-06, 22:12 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-11-06, 22:01
Posty:7
Myślę że naprawdę dobry weterynarz powinien ludziom dawać za darmo lub za symboliczne opłaty środki antykoncepcyjne dla zwierząt, by te bezpańskie nie mnożyły się tak bardzo. Z drugiej strony warto by znać ceny takich lekarstw i dowiedzieć się przynajmniej kto sprzedaje je najtaniej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-11-07, 13:04 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2012-09-26, 18:27
Posty:216
bogula ale jak Ty to widzisz, że weterynarz daje środki antykoncepcyjne, a ludzie biegają po śmietnikach i podają je kotom?
No coś Ty, ja w takie bajki raczej nie uwierzę...
Co do dobrych weterynarzy (np z bazy http://www.znanylekarz.pl/weterynarz - sama tam znalazłam weta dla swojego psa), to też jakoś nie wydaje mi się, żeby ktoś kto sie X lat uczył i szkolił, a teraz ma własną lecznicę - to żeby dokładał z ciężko zapracowanych pieniędzy na środki antykoncepcyjne dla bezpańskich kotów... Bo niby dlaczego?

Jeśli już to państwo powinno o coś takiego odgórnie zadbać (no nie wiem - wyłapywanie takich kotów czy coś), albo dokładanie się do dokarmiania.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-11-24, 16:54 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Dawid27 napisał(a):
teresa,
te koty same by sobie coś od jedzenia złapały, gdyby nie fakt, że człowiek zalał im betonem wszystkie dziury, w których mogły się chować myszy. Nie ma myszy, nie ma jedzenia. To nie wina kota.
Moim zdaniem powie Ci to nie tylko dobry weterynarz, który pewnie poleciłby litość i dokarmianie zwierzaków, ale i każdy właściciel czworonoga.
Dokarmiać jeśli się ma czym, a jak nie to wodę chociaż postawić od czasu do czasu.. moje zdanie

Dawidzie z moich wiadomości wynika, że jeśli kot jest drugim pokoleniem, karmionym to oczywiście umie złapać mysz, ptaka, itd ale nie umie (nawet w największym głodzie) zjeść. U moich znajomych kot łapie myszy, przynosi im już zabite (faktycznie zamęczone- taka kocia natura). Dokarmiam koty na osiedlu, ale dlatego, że same nie przeżyją. Próbujemy małe kotki odłowić dla przyjaciół, ale są na prywatnym terenie (stacja redukcyjna gazu z zamknięciem) i jest trudno, pozdrawiam

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-12-22, 11:36 
a moje zwierzęta tj. pies i koty mają problem, bo zakochali się w sobie, mało tego że inne gatunki to są to mężczyźni :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-12-22, 12:38 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1642
Też mam dwóch chłopaków :) Ale pies niestety boi się kota :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Kocie problemy
PostNapisane: 2013-12-22, 18:06 
a mój pies to i tak woli mnie od kobiet swoich, wychodzi po mnie gdy wracam z pracy, do starszych, większych psów startuje a jak za nim biegną psy panie to on i tak wraca do mnie:)
czasem mnie ugryzie jak go zdenerwuję, ale i tak go kocham:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO