dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Przejście dla pieszych Hiszpańska/Szkocka
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-05-11, 14:54 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
Codziennie przez te skrzyżowanie przechodzi kilkaset osób. Przez przejście prowadzi trakt pieszy do przystanków autobusowych na ul. Strzegomskiej.
Zgłoszono Radzie Osiedla "Muchobór Mały" propozycję podjęcia inicjatywy w tym zakresie. Załączniki fotki obrazujące sytuację.


Załączniki:
Zdjęcie-0035 (Copy).jpg
Zdjęcie-0035 (Copy).jpg [ 67.57 KiB | Przeglądane 1621 razy ]
Zdjęcie-0034 (Copy).jpg
Zdjęcie-0034 (Copy).jpg [ 65.17 KiB | Przeglądane 1621 razy ]

_________________
medicus curat, natura sanat.
Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Przejście dla pieszych Hiszpańska/Szkocka
PostNapisane: 2017-05-16, 00:22 
uważam konieczność oznakowania tego miejsca, bezwzględnie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Przejście dla pieszych Hiszpańska/Szkocka
PostNapisane: 2017-05-16, 00:30 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
dyskusja na stronie "Osiedle Muchobór Mały":
Maciej - Temat znany od wielu lat ale
1. Kolizja własności na przejściu.
2. Co do zasady w strefach ruchu uspokojonego nie wyznacza sie przejść. (Wyjątek szkoły)
3. Nie mniej czyniąc zadość wielu wnioskom mieszkańców pomysł zgłosiłem do WBO 2017

Agnieszka
- Super, a może odświeżyć pasy przy "rondzie" z latarią przecież tamtędy tez dzieci chodzą do szkoły! Może na osiedlu nie ma potrzeby pasów, ale rano lub w godzinach ok 15-16 kierowcy skracają sobie drogę przez nasze osiedle i nie ma jak przejść.

Wojciech Bru
na "rondzie" to niech lepiej udrożnią kanaly, ponieważ co deszcz to jezioro i silnik można zabić w aucie :/



Krystyna - Jestem za.


Jakub - Chciałbym zauważyć, ze obecna sytuacja bez namalowanej zebry i praktycznie bez znaków dla pojazdów jest najkorzystniejsza dla pieszych. Mianowicie przechodzą z jednej strony na druga gdzie chcą i kiedy chcą. Ponadto przy przechodzeniu w miejscu bez zebry automatycznie włącza im się potrzeba spojrzenia w obu kierunkach, czy przypadkiem nie nadjeżdża pojazd.

Janusz - Jakubie, jeśli przyjąć skrajne przypadki w takiej sytuacji : a- wszystkie skrzyżowania "opaskować" b- wszyskie skrzyżowania traktować według Pana propozycji , wówczas można zauważyć blaski i cienie problemów "skrzyżowaniowych". Zgłaszam niejako problem po zaobserwowaniu "kolizji" wózka z niemowlęciem i kierowcy (wyartykułował pod adresem Matki- "nie masz oczu wywłoko!"). Wielki procent przypadków "pieszy-pojazd" ma miejsce na przejściach dla pieszych.... pozdrawiam

Maciej - Panie Januszu, ale to o czym Pan pisze raczej świadczy o braku kultury a nie brakach w infrastrukturze.



Halina Panie Januszu,najprościej jest narysować,gdzie i co by się chciało.Sprawa była rozważana ,ale jest wiele argumentów przeciw.Po pierwsze bardzo blisko jest przejście,które spelnia określone warunki odpowiednia widoczność przez zachowane pasy zieleni/By zrobić następne przejście nalezałoby po jednej i drugiej stronie zlikwidować przynajmniej po dwa miejsca parkingowe których i tak ciągle jest za mało/chodzi o widoczność/Więc lepiej przejść tych parę metrów pozostawiając stan obecny.Pozdrawiam.

Karolina Tez jestem za :-) ale raczej nie wykonalne bo jest parking:-(

Maciej - Idea strefy ruchu uspokojonego - B-43/B-44 jest brak przejść dla pieszych, wówczas pieszy z zachowaniem szczególnej ostrożności przekracza jezdnie w dowolnym miejscu, Polecem przy okazji lekturę Rozdziału II Kodeksu Drogowego, nie mniej przypominam już teraz "Art. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu."

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Przejście dla pieszych Hiszpańska/Szkocka
PostNapisane: 2017-05-16, 00:34 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-13, 14:22
Posty:1156
z strony Muchobór Mały:
Romualda o tym przejściu pisałam już dawno ale mnie wyśmiano,to jest też droga do szkoły

Anna G Jestem za, jest to droga zarówno do szkoły jak i przedszkoli! Moim zdaniem wystarczający argument, żeby się kwalifikowało na przejście. Faktycznie to miejsce jest bardzo niebezpieczne.

Maciej Zgłosiłem projekt w ramach WBO2017, głosowanie pokaże ile osób naprawdę jest za (o ile UM dopuści do glosowania)

_________________
medicus curat, natura sanat.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO