motoryzacja Forum o Szynszylach dietetyk wrocław

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Tomek długo nie wracał z lekcji religii
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-05-14, 17:22 
Z relacji rodziców (siedmioletniego) Tomka: Tomek długo nie wracał z lekcji religii więc Ojciec poszedł do kaplicy (ul Grecka). Zapytane, będące tam dzieci, o Tomasza, powiedziały że jest z księdzem w pomieszczeniu. Ojciec otworzył drzwi wskazanego pomieszczenia gdzie Tomasz stał z opuszczonymi spodniami w obecności księdza. To był 1981 rok.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-14, 23:08 
W tamtym czasie probostwo znajdowało sie na Muchoborze Wielkim. Sytuacja dotyczyła 2 chłopców. Był czas strajkowy i rodzice chłopców nie zawiadomili (błąd) milicji. Sprawa jednak znalazła rozdźwięk wśród wiernych i rozpętało się "piekło" oskarżeń rodziców chłopców o "niszczenie kościoła".


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-14, 23:21 
25 czerwca do parafii p. w. św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim został (decyzją metropolity) delegowany ks. Franciszek Skorusa z przeznaczeniem na przyszłego proboszcza nowej parafii. Zamieszkał w budynku kaplicy na Muchoborze Małym. Ks. Franciszek kontynuował starania o utworzenie na naszym osiedlu oddzielnej parafii. W tym czasie w kaplicy przy ul. Greckiej pomagali w pracy duszpasterskiej i katechetycznej księża wikariusze z Muchoboru Wielkiego: ks. Zygmunt Jaroszek, ks. Antoni Akińcza, ks. Józef Gołębiowski. Natomiast organistką była pani Alicja, późniejsza siostra zakonna


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-19, 13:17 
Nienawiść do homoseksualistów pod przykrywką wiary
Od dawna trapi mnie i męczy stosunek ogromnej liczby katolików (a przynajmniej osób, które za takich się uważają) do osób homoseksualnych. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego nienawiść do osób o innej orientacji uważają za dobrą postawę katolika.

Temat jest bardzo obszerny, więc siłą rzeczy mój wpis będzie trochę chaotyczny. Często też będą w nim powtarzać się słowa "nie potrafię zrozumieć", bo wiele kwestii jest dla mnie niepojętych:

Zasadnicze pytanie - czemu osoby uznające się za katolików nienawidzą czy w najlepszym wypadku są niechętni wobec osób o innej orientacji? Bo część z nich grzeszy? A czemu seks między dwoma mężczyznami czy kobietami (siłą rzeczy bez ślubu) tak wiele osób bulwersuje, a wiele innych grzechów już nie? Czemu nie obchodzi ich złe postępowanie o znacznie gorszych skutkach popełniane przez siebie samego czy członków rodziny/znajomych?
Jasna sprawa, że trzeba potępiać grzech, że trzeba próbować zmienić co do niego nastawienie i pomagać w nawróceniu. Ale dlaczego złe uczynki popełniane przez homoseksualistów wykorzystywane są jako zwykły pretekst, dzięki któremu wiele osób z czystym sumieniem (a nawet poczuciem, że robi się coś dobrego) potępia tych ludzi?

Idźmy dalej - czemu ci ludzie są przez "katolików" zaszczuwani? Czemu wmawia się im, że homoseksualizm jest chorobą? Przecież te osoby odkrywają to, że są inni w wieku np. 10 lat. Przecież jest to dla nich cholernie ciężka sprawa, a zamiast pomagać im w oswojeniu się ze swoją orientacją, wmawia się im, że są chorzy! Nie ma co się dziwić, że kiedy takim osobom wyrządza się zwykłą krzywdę pod pretekstem wiary, to robią się wobec niej niechętni i nie chcą się starać żyć w czystości.

Kolejna kwestia - rodziny takich osób. Nie da się ukryć, że wcale nie jestem taki tolerancyjny i czuję się bardzo niezręcznie, gdy widzę np. homoseksualną parę. Kiedyś jeszcze gorzej czułem się na myśl o wychowywaniu przez nich dzieci, ale... Takie rodziny wcale nie muszą być patologiczne. Zastanówcie się - wielu "normalnych", heteroseksualnych rodziców wcale nie tworzy przykładnej rodziny. Już nie chodzi mi nawet o jakieś skrajne przypadki typu alkoholizm. Jest jednak mnóstwo rodziców, którzy nie kochają swojego dziecka, którzy go nie chcą, mają wobec niego zarzuty (bo np. przeszkodziło w rozwoju kariery), są wobec niego kompletnie nieodpowiedzialni czy po prostu nim się nie przejmują. Dlaczego taka rodzina ma być według katolika normalna? Dlaczego rodzina kochająca i dbająca o swoje dziecko, ale będąca parą homoseksualną ma być patologiczną?

Jedźmy dalej - dlaczego osoby homoseksualne najczęściej są przedstawiane np. na zdjęciach z najgorszej możliwej strony? Czemu np. na Paradach Równości nie pokazuje się w stu procentach zwyczajnych ludzi, a jedynie kilku zachowujących się nienormalnie świrów?

Ostatnia kwestia - czemu katolicy chcą swoje dzieci izolować od osób homoseksualnych i wychowywać je w niewiedzy, że w ogóle istnieją? Wystarczy, że jakiś gej na moment pojawi się w filmie typu "Piękna i Bestia", by uznać Disneya za masońską organizację, która deprawuje młodych katolików (?). Zresztą - do mojego liceum chodzi chłopak, który już dawno zrobił coming out i przyznał, że jest gejem. Był nim przecież już w gimnazjum, był nim w podstawówce. I co z takim gagatkiem zrobić? Odizolować? Wysłać do szkoły specjalnej? A może po prostu wychować swoje dziecko tak, by nienawidziło swojego kolegę?

Powiedzcie mi - czy mój pogląd jest błędny? Nie wiem, niezgodny z Bożym miłosierdziem? Czy jednak to ja mam rację, a inne osoby się mylą?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-19, 13:20 
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Witam,
Tak się zastanawiałem, czy dziś w przeddzień matur, w obliczu nieudanego strajku nauczycieli i związanymi z tym obawami młodzieży, młodzież i nauczyciele chętnie jak niegdyś zwracają się do Boga o powodzenie w egzaminach, przez wstawiennictwo m.in. świętych np. św. Katarzyny Aleksandryjskiej- szczególnej Patronki uczącej się młodzieży i chrześcijańskiej nauki oraz św. Jana Apostoła i Ewangelisty - Patrona pomocnego przy pisaniu egzaminów. Osobiście jestem zafascynowany postacią św. Katarzyny tej młodej osiemnastoletnie Dziewicy, która wygrała dysputę teologiczną z pięćdziesięcioma najwybitniejszymi uczonymi pogańskimi. Można oczywiście powiedzieć że była napełniona darami Ducha Świętego i że to sam Chrystus „Jest” źródłem i sprawcą Jej mądrości, ale Ona sama była przecież pilną w studiowaniu nauk zgodnie z zasadą „pracuj tak jak gdyby wszystko zależało od Ciebie, a módl się tak jak gdyby wszystko zależało od Boga”.
Maturzysto warto prosić za Jej przyczyną o powodzenie w pisaniu egzaminów dojrzałości ale również o pomoc w dobrym przygotowaniu uczniów do matury przez nauczycieli. Jeśli dziś ktoś rozpocznie nowennę do św. Katarzyny to zakończy ją w przeddzień egzaminów.
Życzę powodzenia wszystkim Maturzystom!!!

Więcej o życiu św. Katarzyny Aleksandryjskiej w poniższym linku:
http://mosciska.eu/wp-content/uploads/2 ... jskiej.pdf

NOWENNA DO ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ
Również do odmawiania przed egzaminami np. maturą
http://mosciska.eu/wp-content/uploads/2 ... jskiej.pdf

LITANIA DO ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ
Szczególnej Patronki chrześcijańskiej nauki i uczącej się młodzieży

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, módl się za nami.
Święta Katarzyno, módl się za nami.
Święta Katarzyno, dziewico i męczenniczko, módl się za nami.
Święta Katarzyno, oblubienico Chrystusa, módl się za nami.
Święta Katarzyno, napełniona darami Ducha Świętego, módl się za nami.
Święta Katarzyno, wzorze cnoty czystości, módl się za nami.
Święta Katarzyno, pałająca gorliwością w nawracaniu niewierzących do świętej wiary, módl się za nami.
Święta Katarzyno, ucieczko pozostających w ciemnościach, módl się za nami.
Święta Katarzyno, szczególna patronka uczącej się młodzieży, módl się za nami.
Święta Katarzyno, przewodniczko oślepionych błędami, módl się za nami.
Święta Katarzyno, wskazująca drogę do prawdy, módl się za nami.
Święta Katarzyno, nawracająca do Chrystusa możnych tego świata, módl się za nami.
Święta Katarzyno, dyskutująca z uczonymi, módl się za nami.
Święta Katarzyno, nieustraszona okrutnymi mękami, módl się za nami.
Święta Katarzyno, pogrzebana na Górze Synaj, módl się za nami.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Módl się za nami święta Katarzyno, Dziewico i Męczenniczko.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, Ty ukazujesz swoją moc w ludzkiej słabości, od Ciebie święta Katarzyna otrzymała siłę zniesienia męczeństwa, niech wszystkim, którzy radują się jej chwałą zawsze uprasza łaskę do przezwyciężenia pokus. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Amen.

LITANIA DO ŚW. JANA APOSTOŁA
Patrona pomocnego przy pisaniu egzaminów

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu Świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Królowo Apostołów, módl się za nami.
Święty Janie, synu Zebedeusza, módl się za nami.
Święty Janie, synu Gromu, módl się za nami.
Święty Janie, Rybaku z Galilei, módl się za nami.
Święty Janie, Bracie Jakubowy, módl się za nami.
Święty Janie, Uczniu św. Jana Chrzciciela, módl się za nami.
Święty Janie, powołany przez Chrystusa Pana do Grona Dwunastu, módl się za nami.
Święty Janie, Umiłowany Uczniu Mistrza z Nazaretu, módl się za nami.
Święty Janie, wiernie słuchający Dobrej Nowiny, módl się za nami.
Święty Janie, wspaniały Apostole, módl się za nami.
Święty Janie, świadku wskrzeszenia córki Jaira, módl się za nami.
Święty Janie, oglądający jaśniejące Oblicze Pana przemienienia na górze Tabor, módl się za nami.
Święty Janie, spoczywający na piersi Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy, módl się za nami.
Święty Janie, przyjmujący Ciało i Krew z Rąk Chrystusa, módl się za nami.
Święty Janie, wybrany do czuwania w Getsemani, módl się za nami.
Święty Janie, trwający z Matką Bolesną przy konającym Zbawicielu na Golgocie, módl się za nami.
Święty Janie, słuchający ostatnich słów Boga – Człowieka, módl się za nami.
Święty Janie, Opiekunie Matki Chrystusa, módl się za nami.
Święty Janie, biegnący do Grobu w poranek wielkanocny, módl się za nami.
Święty Janie, trwający na modlitwie w Wieczerniku przed Zesłaniem Ducha Świętego, módl się za nami.
Święty Janie, autorze natchniony Ewangelii, módl się za nami.
Święty Janie, piszący listy i Apokalipsę, módl się za nami.
Święty Janie, Sługo Zbawiciela, módl się za nami.
Święty Janie, Patronie Emerytów i Rencistów, módl się za nami.
Święty Janie, Orędowniku nasz u Tronu Bożego, módl się za nami.
Święty Janie, Wzorze życia świętego, módl się za nami.
Święty Janie, Patronie nasz, módl się za nami.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

P. Wspomóż nas, możny Patronie.
W. Bo w Tobie pokładamy ufność.

Módlmy się: Boże, nasz Ojcze, który dałeś ludziom Swego Jedynego Syna, w Jego Imię i za wstawiennictwem Świętego Jana Apostoła, prosimy pokornie, abyś raczył wysłuchać modlitwy Kościoła Chrystusowego, naszej parafii i każdego, kto się Twej woli poddaje. Amen.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-21, 11:47 
Dobre zakończenie . Trzeba się modlić. Proponuję posłuchać utworu "Modlitwa" Jacka Kaczmarskiego.

"Jeśli nas Matka Boska nie obroni
To co się stanie z tym narodem
Codziennie modły więc zanoszę do Niej
By ocaliła nas przed głodem."

"Jeśli nas Matka Boska nie obroni
To co się stanie z Polakami
Codziennie modły więc zanoszę do Niej
By ocaliła nas - przed nami."


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-31, 12:06 
https://gazetawroclawska.pl/setki-ofiar-ksiedza-pedofila-z-wroclawia-mial-przygotowac-do-komunii-tymczasem-seksualnie-wykorzystywal/ar/c1-14171301


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-31, 12:09 
Pierwsza Komunia na Nowym Dworze. Ksiądz rozbierał dzieci do naga
https://gazetawroclawska.pl/pierwsza-komunia-na-nowym-dworze-ksiadz-rozbieral-dzieci-do-naga/ar/c1-14170051


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-05-31, 12:11 
KANALIE I PRZEBIERAŃCY, SZYDZĄ ŻE CHCĄ SŁUŻYĆ BOGU A SŁUŻĄ SZATANOWI BEZ OBAWY KARY JAKĄ JEST ŚMIERĆ WIECZNA !


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Tomek długo nie wracał z lekcji religii
PostNapisane: 2019-06-03, 12:16 
Proszę Państwa,
Proszę pamiętać, że zdecydowana większość mediów w Polsce jest w rękach niemieckich i niekoniecznie muszą działać w naszym interesie. Socjotechnika w połączeniu z techniką cyfrową w mediach stanowią straszne narzędzie. Proszę o bardziej krytyczne podejście do tego co widzimy i słyszymy w mediach i większe panowanie nad emocjami. Nasz kraj nie jest takim złym krajem jak go niektórzy przedstawiają.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO