dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-12, 17:25 
JAK IDZIE CALKIEM WYLECZYC NERKI U PSA RASY huski POMOZCIE


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-03-12, 17:39 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
Silver, ale co ma z tymi nerkami?
niewydolnosc? kamienie? uszkodzone sa na skutek leczenia? skąd wiesz, że źle funkcjonują?

bo takie pytanie jest zbyt ogolne zeby w ogole mozna bylo cos poradzic.
przede wszystkim niskobialkowa dieta, jesli kamienie to zakwasić mocz do ph 6, 6,5, i kupować karmy o odpowiednim bilansie wapna, magnezu, fosforu etc.

ale tak naprawde, to powinien zalecic weterynarz, po badaniu krwii i ew moczu, bo z każdą przypadłoscią nerek postępuje się inaczej...

tym bardziej jeśli samemu stawia sie diagnoze 'chore nerki' bo np wystąpił krwiomocz - i to pierwsze co nam przyszlo do głowy, co w efekcie moze byc latwa do wyleczenia infekcja. wtedy nie trzeba obnizac ilosci spozywanego bialka - co u psow aktywnych zreszta nie jest wskazane jesli nie ma zalecen medycznych ku temu, tak samo nie ma potrzeby stosowania karm o ograniczonej ilosci wapna, fosforu, magnezu etc bo te pierwiastki u psow aktywnych sa niezwykle wazne - wplywaja na kondycje miesni, kosci i stawow, tak samo zakwaszanie moczu bez wskazania u psow moim zdaniem mija sie z celem, i ciagle faszerowania psa np. DL-metionina nie jest jakims ekstra zdrowym rozwiązaniem.

wiec musisz napisac cos wiecej.

[ Dodano: 2009-03-12, 16:45 ]
Martyna9312 napisał(a):
Witam!
jestem tu pierwszy raz ale mam problem z moim małym 3miesięcznym Huski często dostaje ataku to znaczy lata dookoła podwórka przy czym chowa sie w różne małe zakamarki z taką prędkością że aż sie boje że w coś uderzy, a jak już sie schowa patrzy sie na mnie bokiem jak by sie bał ale potem znowy wychodzi i lata znowu tak jak opętany.
Czy to normalne u małęgo psa może ma za mało ruchu i sie tak bawi? Martwie się że to może być jakś choroba... ;(


moj pies ma takie zaburzenia, u niego są to zaburzenia na tle neurologicznym gdyz pies ma stwierdzoną padaczkę, jego mozg nie funkcjonuje poprawnie... poza tym, ze ma ataki padaczkowe co jakis czas, to czesto tez dostaje takiej "głupawki" jak ta opisana powyzej :)
oczywiscie, tak jak mowi ema, nie musi byc to chorobowe, w przypadku mojego psa ewidentnie jest bo ma pare szczegolnych znamion: wystepuje po wysilku fizycznym, szalenstwach z psami, towarzyszą temu silne emocje, np robi tak jak wraca do domu po spacerze i się strasznie cieszy na widok domowników, no i co najwazniejsze, caly swiat przestaje nagle istnieć a źrenice ma powiększone, nie reagujące na światło... dokładnie jak przy ataku padaczkowym, później też następuje ten przestraszony wzrok, bo zwierze na jakiś czas traci chyba kontakt ze światem, zresztą, po ataku padaczkowym też właśnie następuje to znamienne wystraszenie, bo zwierze traci swiadomosc.
wiec, po prostu musisz zaobserwować czy husky reaguje wtedy na bodzce zewnetrzne, jakie ma zrenice itp :)
mozliwe, ze po prostu w ten sposob rozladowuje nadmiar energii i się zwyczajnie bawi :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Niedrożność ślinianek u szczeniaka
PostNapisane: 2009-04-14, 11:27 
Witam! Mój Loluś jest miesięcznym szczeniakiem. Od niedawna miejsca koło uszu strasznie spuchły i bardzo go to boli, więc zawołaliśmy weterynarza. dał nam jakieś zastrzyki, które regularnie mu podawaliśmy. Niestety to nie pomogło :-( Gdy pan weterynarz ponownie przyjechał stwierdził, że trzeba mu to co jest w tamtych miejscach wyciągnąć strzykawką, bo powiedział, że Loluś ma niedrożne ślinianki. Wtedy piesek dostał znieczulenie i weterynarz zrobił to co miał. Niestety to znów nachodzi:-( może ktoś z was wie co jeszcze można by robić, bo mój piesek strasznie cierpi, a ja nie chce go stracić:-(


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-14, 15:42 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2008-10-19, 20:29
Posty:980
Lokalizacja: Kuj.-Pom./Wlkp.
To może znajdźcie innego weterynarza ? Temu pewnie na kasie bardziej zależało niż na zdrowiu zwierzaka. Warto czasami zaczerpnąć wiedzy od drugiego specjalisty i porównać, który bardziej pomógł.

_________________
' Droga- rządzi nami, raz wiedzie raz zwodzi
Diabelskie widły rozgałęzia się
I drzewo niewiedzy, gdzie dobre w złe przechodzi
Nieludzkie prawo, nieubłagane lewo..'


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-17, 23:52 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
misia24 napisał(a):
To może znajdźcie innego weterynarza ? Temu pewnie na kasie bardziej zależało niż na zdrowiu zwierzaka. Warto czasami zaczerpnąć wiedzy od drugiego specjalisty i porównać, który bardziej pomógł.


nie prawda, te zastrzyki to pewnie przeciwzapalne co raczej przy takich objawach bylo uzasadnione i pewnie standardowo dostal serie 5 zastrzykow trwajaca 5 dni, prawda?

pink-truska, czy to piesek dlugowlosy? powąchaj, czy z ucha nie wydostaje się nieprzyjemny zapach, mozliwe, ze to zapalenie ucha ktore nalezy leczyc od zewnątrz np masciami na bazie gentamycyny/neomycyny etc? [neomicin, dicortineff etc] u szczeniąt i pieskow dlugowlosych zapalenia ucha sa dosc czeste.

nie slyszalam o niedroznosci slinianek, ale mozliwe, ze jest to choroba lubiąca nawracać i stąd nawrot objawow.

z jakiego jestes miasta?

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

...
PostNapisane: 2009-04-25, 12:57 
Tak dream* to były zastrzyki na zapalenie niestety nie pomogły. Ja mieszkam w Rawiczu. Mój pies jest długowłosy. Niedawno zauważyliśmy że mojemu Lolusiowi zrobiły się takie guzki na całym ciele. Weterynarz powiedział że to może być ziarnica lub jakaś inna choroba ale nie zapamiętałam tak trudnej nazwy. Pozostało nam czekanie by stał się cud, ponieważ leczenie kosztowałoby bardzo dużo:( Po pewnym czasie te guzki zmniejszały się, a teraz już prawie ich nie ma. Może naprawdę jest szansa żeby wyzdrowiał:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-04-26, 21:26 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
w takim razie mysle, ze warto kupic produkty do czyszczenia uszu, bo niestety, przy dlugowlosych pieskach, jak sama widzisz, to niemalze standard :)
3mam kciuki za lolusia :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-21, 16:42 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-03-21, 16:35
Posty:2
Mój pies ma 10 lat i na pysku łysieje ma zmiany skórne i zranienia czy należy go uśpić ?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-24, 13:10 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Jeśli chodzi i nie ma problemów z załatwianiem swoich potrzeb to nie ma żadnych przesłanek by go uśpić. A dziadka czy babcie byś uśpił? Bo ja nie:) Tak jak kupuje się im Geriavit tak ty powinieneś kupić pieskowi jakiś specyfik- na krakvet.pl znajdziesz ich całkiem sporo


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-25, 00:02 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
didi3443 napisał(a):
Mój pies ma 10 lat i na pysku łysieje ma zmiany skórne i zranienia czy należy go uśpić ?


może ma alergie pokarmową + za mało kwasów tłuszczowych w diecie co szczególnie uwydatnia sie w okresie linienia (a wiec teraz) bo wzrasta zapotrzebowanie na te substancje.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO