dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

Dziwne duszności u młodego beagle'a
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-02-16, 09:48 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2010-02-15, 13:40
Posty:1
Mam dziewięciomiesięcznego Beagle'a. Pies ogólnie wygląda na zdrowego. Dużo się rusza, bawi się, ma apetyt. Od pewnego czasu ma dziwne napady duszności. Napady są nieregularne bo pojawiają się raz na miesiąc, a innym razem raz na tydzień lub raz na kilka dni. Pies bardzo mocno wciąga powietrze, wydając przy tym głośny odgłos, porównywalny do chrapania. Wydyma mocno klatkę piersiową i ugina nogi. Atak trwa do 30 sek., chociaż jeden atak, którego byłam świadkiem, trwał kilka minut. Pies jest potwornym panikarzem i boi się dotyku. Dlatego ociągam się z pójściem do weterynarza, tym bardziej, że miał przykre doświadczenia w lecznicy.
Chciałabym dowiedzieć się co dolega mojemu psu i jak mam postępować przy napadach duszności. Boję się że pies może się udusić.
Pozdrawiam Olivka


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-04, 14:33 
Szczypior
Offline

Dołączył(a):2010-02-12, 14:45
Posty:105
Co wolisz- żeby twój pies sie udusił i to prawdopodobnie na twoich oczach, czy żeby przeżył lekki stres u weterynarza? Zastanów się dobrze nad odpowiedzią:) Nie wiem czego oczekujesz od forumowiczów,że wyleczą twojego psa? Gdyby mój miał takie objawy juz dawno odwiedziłabym weterynarza


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2010-03-04, 15:42 
Mój pies nie przeżywa lekkiego stresu u weterynarza tylko traumę. Niestety został źle potraktowany przez pseudo lekarza, który dusił psa na stole, bo ten nie dawał sobie założyć bandaża na pysk. Jak myślisz, czy pies przy następnej wizycie przeżyje lekki stresik, czy będzie to dla niego traumatyczne przeżycie i zrobi wszystko, żeby uniknąć przykrych wrażeń. A od forumowiczów nie oczekuję, że wyleczą mojego psa, tylko że podzielą się ze mną swoimi doświadczeniami i obserwacjami w podobnej sytuacji.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dziwne duszności u młodego beagle'a
PostNapisane: 2013-01-11, 15:37 
Hej!
Moje dwa psy również mają takie napady, bardzo podobne do Twojego opisu. Co najgorsze weterynarz nie wie co to jest i mówi, że jak zdarzają sie sporadycznie to nic nie grozi psom, ponieważ może to być lekkie przeziębienie lub alergia na jakies pyłki ( co mnie zdziwiło). Zastanawiam się tylko dlaczego oba psy mają takie ataki, czy to wirus? W każdym razie również szukam podpowiedzi w internecie.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Dziwne duszności u młodego beagle'a
PostNapisane: 2015-10-10, 21:40 
Pożeracz niewiniątek
Offline

Dołączył(a):2006-04-25, 08:35
Posty:1073
Lokalizacja: Muchobór Mały
Nieszkodliwy dla zdrowych komórek wirus adeno-associated virus type 2 (AAV2) jest w stanie w ciągu 6 dni zabić laboratoryjne kultury kilku ludzkich nowotworów złośliwych, m.in. szyjki macicy, piersi, prostaty i raka skóry.
"Nasze wyniki wskazują, że AAV2, którym zakażona jest większość populacji ludzkiej, ale nie daje żadnych szkodliwych objawów, zabija wiele typów komórek rakowych, nie powodując negatywnych efektów z zdrowych komórkach" - zaznaczył Craig Mafers, kierownik badań naukowców z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. "Wierzymy, że AAV2 rozpoznaje komórki rakowe jako nienormalne i niszczy je. To sugeruje, że AAV2 ma wielki potencjał stać się skutecznym środkiem przeciwnowotworowym".

Wyniki badań zostały zaprezentowane na tegorocznym 24. spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Wirusologii w Hershey (Pensylwania).

Chociaż działanie wirusa nie jest jeszcze do końca jasne, we wcześniejszych badaniach zaobserwowano, że ludzie którzy są nosicielami AAV2 mają tendencję do nie rozwijania wirusa brodawczaka (HPV), związanego z rakiem szyjki macicy. Ogólnie, AAV2 do swojego działania wymaga obecności innego wirusa. Kiedy znajdzie 'wirusa-pomocnika' takiego jak HPV, AVV2 zakłóca cykl życiowy gospodarza i indukuje apoptozę, czyli śmierć komórki.

Teraz stwierdzono że nawet bez obecności innego wirusa, AAV2 wydaje się być w stanie do infekcji i aktywności w innych typach komórek rakowych, doprowadzając je do śmierci. Konieczne są dalsze badania aby stwierdzić czy mechanizm, poprzez który AAV2 niszczy komórki samodzielnie jest tan sam, co w obecności HPV.

Komórki rakowe są wyjęte spod kontroli organizmu, regulacja ich działania, komunikacja z innymi komórkami jest zaburzona. Wydaje się, że AAV2 jest w stanie rozpoznawać komórki, których regulacja została zniesiona, infekować je i poprzez ekspresją własnych genów, zaburzać cykl życia komórki rakowej doprowadzając ją do śmierci.

Naukowcy podejrzewali, że AAV2 ma przeciwrakowe właściwości. W poprzednich badaniach, Mayers i jego zespół wskazał że AAV2 przeciwdziała powstawaniu raka, poprzez hamowanie replikacji DNA ludzkiego wirusa brodawczaka (HPV), związanego z rakiem szyjki macicy. Druga droga przeciwnowotworowego działania AVV2 jest związana ze jego zdolnością do spowalniania cyklu komórkowego, co powoduje zmniejszenie szybkości podziałów komórek i zatrzymanie wzrostu raka.

W swoim doświadczeniu, zespół użył zainfekowane wirusem HPV komórki nabłonkowe i normalne, zdrowe komórki nabłonkowe, które są naturalnym gospodarzem dla obu wirusów AAV2 i HPV. W hodowlach zakażonych przez dwa wirusy wszystkie komórki z zainfekowane przez HPV w ciągu 6 dni zginęły.
Naukowcy z ten sam sposób przeprowadzili doświadczenia jeszcze z 4 innymi typami komórek rakowych: raka szyjki macicy, piersi, prostaty i raka skóry - ze wszystkimi nowotworami komórek nabłonkowych.
Komórki nabłonkowe są komórkami pokrywającymi wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne części ciała. Obojętnie jaki typ nowotworu komórek nabłonka potraktowany AAV2 ginął w ciągu 6 dni. Chociaż badania nad potencjałem antyrakowym AAV2 były wcześniej znane, nie udawało się do tej pory utrzymać wirusa w kulturach na tyle długo aby zaobserwować efekty jakie zauważył Mayers z zespołem.

"Jednym z najważniejszych odkryć jest to, że AAV2 nie wpływa negatywnie na zdrowe komórki" - powiedział Mayers. "Obecne terapie przeciwnowotworowe są równie toksyczne dla zdrowych komórek jak i rakowych. Terapia, która jest w stanie odróżnić komórki zdrowe od rakowych będzie mniej szkodliwa dla pacjenta."

Obecnie badania były prowadzone z wirusem w naturalnej formie. W przyszłości zespół chce wskazać dokładne mechanizmy, dzięki którym AAV2 powoduje śmierć komórek rakowych, oraz próbować zmodyfikować wirusa tak, aby skuteczniej rozpoznawał i niszczył komórki rakowe.

Źródło: News-Medical.net, Penn State College of Medicine

_________________
wolność to świadomość ograniczeń


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO