dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Mimika zwierząt
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-06-30, 10:40 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Znacie jakieś sposoby za pomocą, których zwierzęta się porozumiewają z nami??
np. pies macha ogonem kiedy mu dobrze
kot - mruczy
Może jakieś inne sposoby wyrażania swoich uczuć?????? Hmmm... ja to chyba najwięcej wiem o mimice królików :)
Hmmm... tabelka ze strony, bo mi się pisać nie chce :P
Królik zgrzyta ząbkami podczas głaskania i czasami mruży oczy. - Oznacza to, że króliczkowi jest w tej chwili bardzo przyjemnie. Cieszy się z tych pieszczot.
Królik wydaje dźwięki przypominające fukanie - Najwyraźniej zwierzak jest czymś zaniepokojony. Nie podoba mu się sytuacja w której się znalazł, jakiś zapach lub osoba czy inne zwierzę.
Królik popiskuje - Piszczenie jest zazwyczaj reakcją na silny ból lub paniczny strach.
Królik tupie. Silnie uderza skokami o podłoże. - W ten sposób króliki w stadach ostrzegają się przed niebezpieczeństwem. Najwyraźniej coś przestraszyło Twojego pupila lub jest z czegoś niezadowolony.
Królik liże moje ręce, inną część ciała lub ubranie. - W ten sposób wyraża swoją sympatię lub prośbę np. o więcej pieszczot.
Królik nagle przewraca się na plecki lub na boczek i leży przez jakiś czas w takiej pozycji. - Jeżeli nie występują przy tym żadne drgawki, dziwne odgłosy, to królik po prostu wypoczywa sobie. Nic strasznego mu się nie dzieje. Jeśli pojawiają się ruchy typu padaczkowego, należy niezwłocznie udać się ze zwierzęciem do lekarza.
Królik kładąc się wyciąga tylne łapki. - To także forma wypoczynku. Takie zachowanie świadczy o tym, że króliczek czuje się bezpiecznie. Przestraszone zwierzę tylne skoki zawsze będzie miało pod sobą, w gotowości do ucieczki.
Hałasuje w nocy (szarpie kratę klatki, rzuca miseczką i kuwetą) - Króliki prowadzą nocny tryb życia. Taka jest ich natura. Jeżeli nie możesz wypuszczać królika na noc, to staraj się zapewnić mu jak najwięcej ruchu w ciągu dnia.
Kiedy trzymam królika np. na rękach, wyrywa się, trzęsie i oczy robią mu się "duże". - Króliczek boi się. Delikatnie odstaw go na podłogę. Uważaj, żeby się nie wyrwał, ponieważ może sobie wówczas np. złamać łapkę i Ciebie podrapać.
Królik biega wkoło moich nóg. Zatacza ósemki. - W ten sposób króliki okazują swoje zainteresowanie, często o podtekście seksualnym. To takie królicze zaloty i wyraz sympatii.
Królik napada na moją rękę lub nogę i wykonuje ruchy frykcyjne. Czasami też podgryza mnie. - Oznacza to, że króliczek dojrzał. Jego organizm jest teraz pod silnym wpływem hormonów. Aby nasz pupil się nie męczył najlepiej poddać go zabiegowi kastracji.
Królik zrobił się agresywny. Fuczy na mnie, czasami próbuje ugryźć. - Przyczyn może być kilka. Najczęstsza, to dojrzewanie. Takim zachowaniem królik próbuje pokazać Ci, że dominuje nad Tobą. Jeśli zwierzątko przejawia agresywne zachowanie np. kiedy wkładasz rękę do klatki, informuje Cię, że wkroczyłeś na jego terytorium. Królik broni swojego terenu.
Królik wyrywa sobie futerko i nosi w pyszczku sianko. Chowa je np. za kanapą. Jest bardziej pobudzony. - Takie zachowanie jest typowe dla samiczek podczas ciąży urojonej (lub prawdziwej jeśli miała kontakt z samcem). Buduje gniazdo.
Królik siedzi w kąciku, nie wychodzi, żeby pobiegać. Jest osowiały. - Prawdopodobnie jest chory. Należy poszukać dodatkowych, nietypowych zachowań. Sprawdzić czy załatwia się normalnie, czy pije i je. Czy nie ma wycieków z noska lub oczu, a następnie należy udać się z nim do lekarza weterynarii.

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Mimika zwierząt
PostNapisane: 2007-06-30, 10:57 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
olka080 napisał(a):

Królik biega wkoło moich nóg. Zatacza ósemki. - W ten sposób króliki okazują swoje zainteresowanie, często o podtekście seksualnym. To takie królicze zaloty i wyraz sympatii.


Jak królik zacznie mi robić ósemki to będę wiedziała co to znaczy ;P
A tak na serio to gratuluję wiedzy, najważniejsze to umieć zrozumieć pupila ;)

Ja na królikach się nie znam, znam za to kilka zachowań psów:
Gdy pies włazi na łózko, fotele, oddaje mocz na terenie mieszkania, a także wykonuje polecenia wcale o to nie proszony - zazwyczaj oznacza to, że chce pokazać swoją przewagę i 'górowanie' nad stadem, w tym przypadku rodziną. Chociaż to nie jest jednoznaczne zachowanie, bo wykonywanie sztuczek bez wyraźnej komendy może oznaczać, że psiak po prostu znalazł sobie sposób na wyciąganie od właściciela smakołyków ;)

Warczenie = oczywiście gotowość do ataku, bądź chęć odstraszenia przeciwnika

Gdy pies kuli się w sobie, staje się jakby 'mniejszy' oznacza to, że chce pokazać uległość silniejszemu osobnikowi np. właścicielowi, natomiast gdy prostuje się, 'puszy', stawia sierść, chce pokazać, że jest silny i pewny siebie - takie zachowanie charakteryzuje głównie agresywne psy, szczególnie gdy towarzyszy mu lekkie powarkiwanie
Jeżeli psiak próbuje polizać rękę właściciela, bądź kładzie się na grzbiecie przy czym czasami oddaje niewielkie ilości moczu, chce powiedzieć 'ty tu rządzisz'

Postawienie uszu = pies staje się czujny, nasłuchuje

Półprzymknięte, luźne powieki oznaczają, że pies jest zadowolony i jest mu przyjemnie, szeroko otwarte oczy - jest nastawiony agresywnie.

Gdy pies robi taki ukłon an przednich łapach, znaczy, że po prostu chce mu się bawić, może temu towarzyszyć szczekanie

Gdy suka zaczyna 'opiekować' się np. pluszakami - najprawdopodobniej ma ciążę urojoną


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-30, 17:39 
Starszy wodolej
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-05-26, 19:17
Posty:4113
Lokalizacja: ze zdartej płyty:)
olka080 napisał(a):
Królik zgrzyta ząbkami podczas głaskania i czasami mruży oczy. - Oznacza to, że króliczkowi jest w tej chwili bardzo przyjemnie. Cieszy się z tych pieszczot.

Moja świnka morska tak robiła jak ją brałam na kolana ale zawsze myślałam że tego nie lubi i dlatego zgrzyta zębami, zawsze się człowiek czegoś nowego nauczy na tym forum :)

_________________
'Oh, Natty, Natty,
Natty 21,000 miles away from home, yeah!
Oh, Natty, natty,
And that's a long way
For Natty to be from home'
:-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-30, 23:28 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
Natty napisał(a):
Moja świnka morska tak robiła jak ją brałam na kolana ale zawsze myślałam że tego nie lubi i dlatego zgrzyta zębami, zawsze się człowiek czegoś nowego nauczy na tym forum :)

No a jak 8-) A ja z moim królem mam następujący problem:
olka080 napisał(a):
Królik napada na moją rękę lub nogę i wykonuje ruchy frykcyjne. Czasami też podgryza mnie. - Oznacza to, że króliczek dojrzał. Jego organizm jest teraz pod silnym wpływem hormonów. Aby nasz pupil się nie męczył najlepiej poddać go zabiegowi kastracji.

Myślałam, że jej ( jednak się niestety okazuje, że to on ) znaczy się, że mu to minie, ale ten dzień w dzień skacze mi po nagach :-/ Bleee... muszę go wykastrować... ale ja nie chce jej zostawiać, boshe JEGO, bo on taki kochany i wystarszonyyy ( :( ja chce dzewczynę... pffff cały rok przyzywyczajona, że to dziewczyna, a teraz?? :evil: )

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-06-30, 23:45 
Wszechmogący/a
Offline

Dołączył(a):2007-06-03, 20:19
Posty:2159
olka080 napisał(a):
pffff cały rok przyzywyczajona, że to dziewczyna, a teraz?? )

Olka ja przez cały rok myślałam,że mam jego a się okazało,że to ona :-D
Natty napisał(a):
Królik zgrzyta ząbkami podczas głaskania i czasami mruży oczy. - Oznacza to, że króliczkowi jest w tej chwili bardzo przyjemnie. Cieszy się z tych pieszczot.

A ja myślałam,że jak tak robi to coś jej nie pasuje :-P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-07-01, 08:16 
Ranger
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-12-26, 23:04
Posty:2673
Lokalizacja: Rzeszów
asiula_14_15 napisał(a):
A ja myślałam,że jak tak robi to coś jej nie pasuje

Coś Ty ;) Mój zawsze zgrzyta ząbkami jak jest mu dobrze :)))

_________________
'gdy żar popołudnia stygnie powoli, a cienie wydłużają się na chodniku, w hawajskich koszulach obydwaj dostojni pyskaty skur*iel i wariat pihu' :>
SKAZANI NA SUKCEZZ ^^


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2008-05-27, 13:14 
Ja mam najgłupszego królika świata!JAk zamknąłem mu wejśsie do klatki i go ganiałem to walnął łbem o klatke.Taki jest głupi mój królik.A i jeszcze jedno mój królik się mnie boi co mam zrobić żeby się nie bał?


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-12, 21:37 
Królik biega wkoło moich nóg. Zatacza ósemki. - W ten sposób króliki okazują swoje zainteresowanie, często o podtekście seksualnym. To takie królicze zaloty i wyraz sympatii. Mój królik tak robi nagle staje na dwoch lapach tak jakby obejmuje noge i hulaj dusza ,piekła niema :mrgreen: .odpycham go ale taki natarczywy .dac czy odpychac??? :?: :?: :koncert:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2009-11-12, 22:47 
Lol, ja bym nie dał xD

A o czym świadczy to, że idąc spać mój kuzyn miał dwa chomiki, a gdy rano się obudził to miał jednego i szkielet drugiego? ;>


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

króliczki
PostNapisane: 2010-02-17, 16:22 
hej!
tez mam królika ;p
ma juz ponad roczek
bardzo lubi bawić się balonem(wytestujcie u waszych czy też sie będą bawić)
wtedy tak śmiesznie mruczy ...
bardzo lubi gdy się go głaszcze po uszach
gdy wychodze z pokoju luis(mój królik )biegnie z mna jak szalony
wspina mi się po nogach gdy siedzę przy kompie
lize mnie
bardzo lubi chodzic na spacer (nie koniecznie lubi swój kubrak)
:-D


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO