dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Rasy agresywne
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-05-01, 18:57 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Cytuj:
[Dz.U. z dnia 24 grudnia 1998 r.]
czyli [Dz.U.98.159.1051]

Na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne, zwany dalej "wykazem", obejmuje następujące rasy psów:

1) Amerykański pit bull terrier,
2) Perro de Presa Mallorquin,
3) Buldog amerykański,
4) Dog argentyński,
5) Perro de Presa Canario,
6) Tosa inu,
7) Rottweiler,
8) Akbash dog,
9) Anatolian karabash,
10) Moskiewski stróżujący,
11) Owczarek kaukaski.

§ 2. Osoba ubiegająca się o wydanie zezwolenia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 oraz z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715), zwana dalej "wnioskodawcą", składa pisemny wniosek o wydanie tego zezwolenia do właściwego, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, organu gminy, w terminie 30 dni od nabycia psa rasy wymienionej w wykazie.

§ 3.
1. Wniosek, o którym mowa w § 2, powinien zawierać oznaczenie wnioskodawcy i jego adres zamieszkania.
2. Do wniosku wnioskodawca dołącza pisemną informację:

1) o pochodzeniu psa, jego rasie, wieku, płci i ewentualnym sposobie oznakowania psa,
2) o miejscu i warunkach, w jakich wnioskodawca zamierza utrzymywać psa.

§ 4.
1. Właściciel psa rasy wymienionej w wykazie w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia składa do organu gminy wniosek, o którym mowa w § 2.
2. Przepisy § 3 stosuje się odpowiednio.

§ 5.Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.


Powyżej jest zarządzenie dotyczące hodowli psów ras należących do agresywnych.
Czy uważacie, że słuszny jest podział na "psy agresywne" i resztę? A może według was, powinien być całkowity zakaz posiadania ras z powyższej listy? (Często spotykam się właśnie z takimi głosami :/)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-07, 12:59 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-07, 12:39
Posty:27
Zwykłego mieszańca też można tak wytresować, że będzie się rzucał na każdego człowieka. I nikt ci nie powie, że to rasa agresywna. Tak samo znam kogoś, kto ma rottweilera - pies cię nie tknie. Możesz chodzić koło niego, oczywiście jak się nie boisz, bo duża bestia;) Dużo zależy od właściciela.

Zakaz posiadania NIE. Tylko coś innego. Np. wytłumaczenie ludziom, jak powinni obchodzić się ze wszystkimi większymi psami. Usunięcie takich ras nic nie da - pojawią się w 'podziemiach'.
Ktoś, jak znajdzie kasę, i tak załatwi sobie takiego psa.

Taki podział musi być. Zwraca to ludziom jako taką uwagę. Ogranicza ich też trochę, bo jak ktoś nie spełni warunków, pożegna się z marzeniami o psie.

A za pogryzienie winni są zawsze właściciele...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-07, 18:01 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
ema napisał(a):
11) Owczarek kaukaski.


moja ciocia ma takiego :mrgreen: jak narazie pogryzł tylko 6 osób :shock: bardzo spokojna psina, ale jak się chce wejść na jego terytorium to ciężko :-) natomiast jak już sie jest to nic człowiekowi nie zrobi :mrgreen:

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-07, 20:19 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-07, 12:39
Posty:27
Każdy pies broni swojego terytorium. Mój z czasem przyzwyczaja się, że ktoś chodzi po podwórzu, ale nawet na spacerze nie zawsze da podejść obcemu. Nie jest z powyższej listy, ale też groźny;)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-09, 00:08 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-09-23, 19:11
Posty:217
Lokalizacja: Gąsocin City
tak btw to ja mam wielce agresywnego jamnika :mrgreen:

_________________
Obrazek


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-09, 11:04 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-07, 12:39
Posty:27
-=QraK=- napisał(a):
tak btw to ja mam wielce agresywnego jamnika :mrgreen:

No, i każdego psa można dać na listę jako groźnego ;-)
Jak bardzo groźny ten jamnik? Ja bym chciała jakiegoś kundelka wyszkolić i szczuć listonoszkę 8-)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-09, 17:43 
Świadomy Roman
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2006-07-20, 17:19
Posty:4721
Hyde'uś napisał(a):
Jak bardzo groźny ten jamnik? Ja bym chciała jakiegoś kundelka wyszkolić i szczuć listonoszkę 8-)


Mogę Ci pożyczyć moją sunię - od pierwszego spotkania z listonoszem łączy ich czysta szczera nienawiść :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-16, 19:25 
Powiem tak miałem Owczarka kaukaskiego duży i kudłaty do tego język zawsze na wieszchu. Psina była porywcza zwłaszcza do mnie rzecał się skakał... chciał się bawić i lizać mnie. Przez całe życie był taki biegał czasem po podwórku luzem ale nigdy nikogo nie zaatakował.
Miałem jeszcze amstafa (wydawało mi się że i one są na tej liście) tu jednak się zawiodłem chociaż też nie do końca bo zaatrakował sprowokowany i to bynajmniej nie człowieka tylko innego psa sam z siebie nic by nie zrobił...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-11-17, 10:44 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-11-14, 17:48
Posty:34
Cytuj:
Miałem jeszcze amstafa (wydawało mi się że i one są na tej liście)

Amstaff- American Staffordshire Terrier, dla kynologów to to samo co "zamerykanizowany" Pit. Tam były jakieś niesnaski ze związkami kynologicznymi, wzorcami itd i nazwa została zmieniona.
Co do psów. Właśnie Pita/Amstaffa mam, no gwoli ścisłości ma brat. Tak się składa, że znajomy ma również "małą hodowlę" i jedno jest pewne, jeśli właściciel na własne życzenie nie spieprzy im psychiki ucząc agresji te psy są o wiele potulniejsze niż taki kundelek/mieszaniec. Wynikać to może z zaczątków i powstania rasy, ale nie będę się rozwodził, w każdym bądź razie te psy nigdy nie atakowały ludzi bez pewnych spaczeń/powodów. Inne psy czy koty? To już co innego, chociaż na psy to też jakiś specjalnie cięty nie jest, kotom zaś mój nie przepuszcza :D
Kaukazy, psy silnie terytorialne a nie agresywne. Tak samo reszta tych ras, wszystko zależy od człowieka. Ktoś kto nie ma odpowiedniej ręki i da się zdominować nie powinien nigdy brać takiego psa na wychowanie bo robi krzywdę psu i potencjalnie wszystkim na około.

_________________
εἰρωνεία


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-12-24, 00:34 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-12-24, 00:29
Posty:12
Mój dziadek ma owczarka kaukaskiego. Dobra psina, bo dobrze wychowana.

_________________
Jestem samolotem.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO