dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj | Powiadom znajomego

szynszylki do adopcji
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-04-16, 22:30 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
słowem wstępu (dla niezorientowanych)
Szynszyle to zwierzęta których dieta jest bardzo podobna do króliczej, świnkowej czy koszatniczkowej - winna składać się z dobrej jakości granulatu, stałego dostępu do siana, urozmaicenie diety stanowić powinny zioła, dropsy, kolby, ciasteczka i inne sztuczno-chemiczne dodatki nie są wskazane w ich diecie, zamiast tego dobrze jest podawać suszone owoce, i warzywa a także orzechy jako forma przysmaku podawanego z ręki. Oczywiście z rozsądkiem i umiarem.

Wymagają dużej klatki orientacji pionowej z półeczkami po których mogłyby skakać (minimalna ilość półek to ilość szynszyli + 1) w wyposażeniu klatki powinien znaleść się domek w którym zwierzątka mogłyby się schować i który byłby ich azylem bezpieczeństwa, ciekawym urozmaiceniem będzie hamak, i kołowrotek bądź karuzela o średnicy minimalnej 30cm.

Szynszyli się nie szczepi, pomarańczowe ząbki i ładna okrywa włosowa oraz zdrowe wąsy wskazują na brak niedoborów żywieniowych, dieta bogata we włókno pokarmowe zapewnia im poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego i optymalne ścieranie zębów. Żyją średnio do 10 lat (choć źródła podają, że rekordzista miał 20) rozmnażanie szynszyli bez doświadczenia ze strony opiekuna jest dla nich wielce ryzykowne ze względu na długą ciążę oraz fakt, że płód rozwija się do bardzo zaawansowanej formy - na świat przychodzi praktycznie w pełni samodzielny malec.

Zwierzęta te powinny mieć codzienną możliwość wybiegania się po pokoju przystosowanym do tego - a więc z pochowanymi kablami wysokiego napięcia oraz co cenniejszymi rzeczami które mogłyby wpaść pod niszczycielskie zęby szynszyli, zwierzęta te powinny mieć także ok 3 razy w tygodniu dostęp do pyłu wulkanicznego celem kąpieli. Dobry pył wulkaniczny nie jest pylący, nie zawiera talku i jest gruboziarnisty.

Szynszyle to zwierzęta o aktywnosci nocno-wieczornej, ale troszkę swą aktywnosc dostosowywują do własciciela, są zwierzętami silnie stadnymi.

a teraz do rzeczy

Mam do wyadoptowania dwie szynszylowe siostrzyczki.
Zależy mi aby znalazły dobry docelowy domek tj taki w którym będą mogły sobie pobiegać, bo to dwa żywe srebera, oraz własciciela który poświęci im dużo czasu i uwagi, bo są to dwie samiczki wyjątkowo lgnące do człowieka, ufne, z ciekawskimi jak iskierki oczkami. Wszędzie ich pełno, wszędzie muszą wscibić nosy, zawsze muszą podejść do drzwiczek gdy zobaczą człowieka, a gdy ten postanowi im otworzyć klatkę zaraz pchają się na ręce, oczywiście zaraz później zmykają po pokoju... by po chwili znów podbiec do człowieka. Kontaktowe i miłe są straszliwie, szkoda aby zdziczały. Są spragnione kontaktu...

Miały być samczykami... dlatego trafiły do mnie... miały jechać ze mną do nowego domku, gdzie była już 2jka samczyków.. niestety, na miejscu okazały się samiczkami... misterny plan posypał się, a ja ze względu na to, że posiadam 3 samców gotowych walczyć przy okazji rujki dziewczyn, także nie mogę trzymać ich w nieskonczonosc u siebie. Poza tym się marnują...

Są to dwie siostry, mają 3 lata.. do oddania są z dużą klatką (100x55x80) oraz wszystkimi, ulubionymi i niezbędnymi akcesoriami czyli z pełną wyprawką.

jest też możliwość dotransportowania ich w większość miejsc w Polsce.

Bardzo bym chciała aby znalazły ostateczny dom, niestety nie mogą być u mnie długo ze względu na to, że okazały się dziewczynkami - a ponieważ chcę aby czas nie wpłynął negatywnie na jakość domu do którego trafią - szukam wszędzie... wierząc, że trafią najlepiej jak tylko mogą...

to ich zdjecia:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


więcej zdjęć + zdjecia klatki tu:

http://picasaweb.google.pl/mewacz/Szysz ... rue&pli=1#


w sprawie adopcji proszę o kontakt.
- poprzez forum - w wątku bądź PW.
lub bezpośrednio:
gg: 6062224 (nawet jak niedostępny)
mail: dream@szynszyle.info
wiecej informacji: http://forum.szynszyle.info

proszę odrazu napisać coś o sobie, ile macie lat, jakie doświadczenie z gryzoniami, czy macie już szynszyle, jeśli tak to jakie? w jakim wieku? jakiej płci? Jakie macie warunki czasowe i lokalowe, oraz wszystko inne co uznacie za istotne.

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: szynszylki do adopcji
PostNapisane: 2010-05-15, 12:41 
Bohater
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-07-01, 12:19
Posty:780
już nieaktualne :)

_________________
zapraszam na www.forum.szynszyle.info


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: szynszylki do adopcji
PostNapisane: 2012-05-23, 19:30 
Pochłaniacz
Offline

Dołączył(a):2011-12-07, 14:22
Posty:270
jejku przeurocze, a nie wiecie gdzie jeszcze mozna adoptować szynszyle??


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO