dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Darmowe ciepło i prąd?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-11-27, 13:27 
Szczypior
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-10-29, 12:03
Posty:134
Lokalizacja: Bywam w fajnych miejscach
Hm... ja w zasadzie mógłbym mieszkać koło atomowej elektrowni.
Nie przeszkadza mi.. zginąć mogę i w wypadku, albo we własnej chacie..


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2012-12-03, 02:00 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-12-03, 01:45
Posty:5
ja też mogę mieszkać koło elektrowni atomowej. Ryzyko takie jak wszędzie indziej.

_________________
Kto wykona porządne kominki z płaszczem wodnym ? Proszę o pomoc.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re:
PostNapisane: 2013-10-08, 16:03 
CzcigodnyBuc napisał(a):
Myślę, że to zbyt drogie źródło, dlatego używamy węgla. Tym bardziej, że mamy go pod dostatkiem, więc dlaczego mielibyśmy przestać?


Chociażby dlatego, że jesteśmy w UE, a ona jest pod silnym lobby ekologów i koncernów zajmujących się sprzedażą tzw. eco energii. W ten sposób dojdzie do sytuacji, żeby będziemy musieli zrezygnować z węgla na rzecz innych rozwiązań. Ciekawe tylko, jak to wpłynie na [url=http://www.gdfsuez.pl/dlafirm/oszczedzaj/indexceny energii elektrycznej w Polsce[/url]


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-10-08, 16:21 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-08-08, 23:56
Posty:2
Jak dla mnie to ciągłe straszenie energią atomową nie ma większego sensu. W najbliższych latach będzie potrzebowali co raz więcej energii i póki co to jedno z sensowniejszych rozwiązań. Wszystkie eco pomysły to na razie tylko inicjatywy, które są bardzo drogie i mało wydajne. Skoro nie będzie węgla to tania energia elektryczna będzie dostępna tylko z atomu.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-10-15, 17:54 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-10-15, 17:50
Posty:3
już dawno powinniśmy zbudować elektrownie atomowe, ale wszystko upadło przez Czarnobyl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-10-17, 07:37 
Ja też popieram budowę elektrowni atomowej. Jest to najlepsze źródło pozyskiwania ciepła i prądu. To, że zdarzyły się wypadki typu Czarnobyl czy Fukushima nie oznacza, że to samo stanie się u nas. Zresztą wypadki w kopalniach zdarzają się notorycznie i jakoś nikt nie grzmi z tego powodu o zamknięciu kopalni, już nie mówiąc o szkodach górniczych na Śląsku. Dla elektrowni atomowej na pewno znalzłoby się jakieś sensowne miejsce. Mało to w Polsce terenów niezaludnionych, leżących odłogiem? Niekoniecznie trzeba ją wybudować zaraz obok miasta:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-10-22, 21:58 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2013-10-22, 21:51
Posty:5
mam nadzieję, że w końcu gdzieś w kraju ruszy budowa, to już trochę zacofanie...


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-03, 22:24 
Adept
Offline

Dołączył(a):2013-11-20, 15:51
Posty:24
wg mnie trzeba poswiecic wiecej uwagi na ochrone srodowiska

_________________
http://www.gabinet-psychologa.com.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-17, 13:46 
Oczytany mnich
Offline

Dołączył(a):2012-05-30, 22:14
Posty:51
Jest projekt budowy pierwszej elektrowni jądrowej w naszym kraju przygotowany przez PGE. Teraz dużo będzie zależało też od ludzi bo niektórzy się zgodzą a niektórzy nie i jak znam życie tych drugich będzie więcej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-17, 15:00 
ostatnio to taką opinię słyszałam,że to jest dobre rozwiązanie, ale wybudowanie takiej elektrowni jest gigantycznie drogie,np. nas Polaków na to nie stać.
wiecie taniej wyjdzie palić nam śmieci,darmowe ciepło,to nic że się kominy zapychają


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO