dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: Darmowe ciepło i prąd?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-12-17, 18:38 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Cały problem w tym, że nasza gospodarka energetyczna opiera się głównie na węglu. A przecież są jeszcze odnawialne źródła energii i wcale nie jest ich mało! Mamy możliwość przetwarzania energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz tej pozyskiwanej z biomasy, biogazu wysypiskowego, czy z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków. Jest jeszcze ta z rozkładu składowanych szczątków roślinnych i zwierzęcych... Ile z tego wykorzystujemy, tak obiektywnie? Dlatego chętnie zerkam na projekty PGE Energia Odnawialna S.A. Oni mają na to pomysł i sposób. A w kampaniach starają się pokazać ludziom, uzmysłowić, o co chodzi i z czym do nich wychodzą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-22, 22:24 
Jeszcze parę lat i zwiększy się udział prądu pozyskiwanego z odnawialnych źródeł energii, który teraz na przykład wynosi niecałe 6%. Dużą rolę odgrywa tu społeczeństwo bo często znajdują się przeciwnicy budowy np. elektrowni jądrowych. Ja jestem jak najbardziej za i w mojej okolicy z roku na rok przybywa wiatraków, są nawet dwie farmy wiatrowe. Tylko chciałbym aby ten wytworzony prąd trafiał do pobliskich domostw:)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-23, 19:29 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1129
U nas też powstają farmy wiatrowe, na wielu dachach da się zauważyć kolektory słoneczne, więc nie da się ukryć, że coś się dzieje ;)
samba, a co z tymi pomysłami PGE? Może przybliżysz temat?

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-25, 22:50 
Administrator
Offline

Dołączył(a):2006-04-07, 11:08
Posty:873
Chyba każdy z nas chce mieć pewne źródło zasilania. Niestety elektrownie wiatrowe tego nie gwarantują. Wiatr wieje kiedy chce i nie można przewidzieć, ile i kiedy energii wygenerują. Podobnie jest z energią wytworzoną z promieni słonecznych.

Nie ma technicznej możliwości przechowywania energii elektrycznej. A niestety ilość energii wytworzonej musi być równa energii zużytej w danej chwili. Każdy deficyt energii lub jej nadmiar trafia na rynek energii elektrycznej gdzie się ją sprzedaje do innych Państw.
Jeśli wcześniej nie zaplanujemy ile energii wyprodukujemy i zużyjemy, wtedy nadmiar energii oddajemy praktycznie za free, a w przypadku deficytu taką energię kupujemy za duże wyższe pieniądze.

Jeszcze jest jedna ważna kwestia. Dokładnie nie będę tego tłumaczył, ale wahania pomiędzy wytworzoną energią a zużyta może w konsekwencji doprowadzić do wielkiej awarii elektrycznej. Generatory w elektrowni mogą się wyłączyć.
Ostatnio słychać o grupowych oszczędzania energii w postaci godzinnych wyłączeń oświetlenia.
Jest to niemądre. Przecież na godzinę nie można wyłączyć generatorów, one i tak muszą działać, więc spala się i tak taka sama ilość węgla czy innego surowca, a jak wcześniej napisałem może to doprowadzić do wielkiej awarii elektrycznej.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-30, 12:11 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
No niby tak, ale przyznasz sam, że pokutuje u nas przeświadczenie, że dobre jest to, co znane - w tym przypadku węgiel. Wszelkie inne źródła traktowane są co najmniej z niedowierzaniem. Moim zdaniem jest to wina niedostatecznej edukacji.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-30, 12:52 
Pożeracz niewiniątek
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2009-02-03, 16:06
Posty:1129
to też... temat edukacji w tym temacie jest mi ostatnio bardzo bliski, bo syn bardzo zainteresował się tematem :) ale mam wrażenie, że łatwiej jednak wyedukować dorosłego niz dziecko, bo jak dziecku mówić o odnawialnych źródłach energii?

_________________
:)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2013-12-31, 17:35 
Awanturnik
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-03-22, 11:21
Posty:1643
Bajki mu czytać i pokazywać zdjęcia. W wątku o ekologii i dzieciakach wrzuciłam namiar na instagram z fajnymi zdjęciami właśnie dotyczącymi tej tematyki.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2015-09-02, 11:42 
DorotaK napisał(a):
U nas też powstają farmy wiatrowe, na wielu dachach da się zauważyć kolektory słoneczne, więc nie da się ukryć, że coś się dzieje ;)

Tak kolektory słoneczne to według mnie świetny pomysł i na coraz większej ilości domów można je zauważyć. Ja mam instalację solarną od firmy Carbotherm i kolektorki wspomagają ogrzewanie podłogowe ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2016-01-15, 11:58 
Witam,

W budynkach mieszkalnych możemy wykorzystać odnawialne źródła ciepła w postaci promieniowania słonecznego oraz energii geotermalnej gruntu. Kolektory słoneczne pozwalają na obniżenie kosztów podgrzania ciepłej wody użytkowej nawet do 60%, lub mogą wspomóc instalację centralnego ogrzewania. Z kolei pompy ciepła, dzięki pobieraniu energii niskotemperaturowej z gruntu lub powietrza, pozwalają w znaczącym stopniu ograniczyć roczne koszty ogrzewania. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej marki Junkers: http://www.junkers.pl/produkty/ oraz do zadawania pytań.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: Darmowe ciepło i prąd?
PostNapisane: 2016-04-10, 17:42 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-04-11, 16:24
Posty:279
Lokalizacja: Warszawa
ja sie zastanawiam nad kolektorami, bo u mnie w miescie uruchomili teraz doplaty do tego typu rozwiazań, akurat moim skromnym zdaniem, w zyciu nic za darmo nie ma heheh. Ogolnie ja ogrzewam gazem, prąd mam tez od sprawdzonego dostawcy, zle nie jest


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO