dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Re: nauka słówek
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-10-25, 13:00 
ja raczej nie mam problemu z zapamiętywaniem słowek. Raczej szybko sie ich ucze, ale najpierw muszę je zobaczyc . staram sie więc wypisaywac na kartke wszytskie słowka których nie znam i w ten sposób sie ucze. Musze jednak iśc do jakies szkoły ponieważ, nie mam zbyt dużego konatktu z językiem i powoli zaczynam zapomuinać słowa. Czy ktos z was chodził może do szkoły Axon w Katowicach o może mi cos wiecej powiedzieć o tej szkole? Chciałabym również poćwiczyć gramatykę bo tez nie jest z nią najlepiej...


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2010-12-27, 12:25 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2008-03-06, 12:30
Posty:7
Lokalizacja: z piwnicy
Nauka słówek zależy od tego jakie mamy predyspozycje ogólne, tzn. czy jesteśmy wzrokowcami, uczymy się ze słuchu czy też np. przepisując własnoręcznie. Tak też należy dobierać metodę nauki.
Może Wam się przyda więcej porad efektywnej nauki słówek i języka: http://niemiecki.czteryjezyki.pl/index. ... &Itemid=90

_________________
czytniki-forum.pl |
niemiecki.czteryjezyki.pl | hiszpanski.czteryjezyki.pl | angielski.czteryjezyki.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2010-12-30, 17:18 
Adept
Offline

Dołączył(a):2010-09-16, 14:39
Posty:14
Gość napisał(a):
ja raczej nie mam problemu z zapamiętywaniem słowek. Raczej szybko sie ich ucze, ale najpierw muszę je zobaczyc . staram sie więc wypisaywac na kartke wszytskie słowka których nie znam i w ten sposób sie ucze. Musze jednak iśc do jakies szkoły ponieważ, nie mam zbyt dużego konatktu z językiem i powoli zaczynam zapomuinać słowa. Czy ktos z was chodził może do szkoły Axon w Katowicach o może mi cos wiecej powiedzieć o tej szkole? Chciałabym również poćwiczyć gramatykę bo tez nie jest z nią najlepiej...


Ja sporo się dowiadywałem na temat tej szkoły. Po pierwsze, to mają małe grupy po kilka osób. Po drugie, autorski program nauczania, który gwarantuje jeden poziom angielskiego w jeden semestr. Po trzecie... eee, może lepiej zobacz do nich na stronkę, bo długo by wymieniać :P


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2011-07-19, 10:58 
Oczytany mnich
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-07-12, 10:52
Posty:54
Ja też coś nie coś słyszałam o Axonie, wiem, że się dość prężnie rozwijają i pootwierali właśnie swoje filie w Katowicach i Olkuszu. Ogólnie pochlebne opinie słyszałam ludzi, którzy uczęszczali do tej szkoły, byli zadowoleni z nauki tam.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2011-08-23, 23:49 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2011-08-23, 23:36
Posty:2
Ja uczę się kilka razy powtarzając jedno słowo.
Dzięki temu znam kilka fajnych słówek między innymi Mort oznacza śmierć.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2011-09-08, 12:44 
Adept
Offline

Dołączył(a):2011-08-23, 10:10
Posty:14
Jak chcecie się uczyć języków to fajną metodą jest coś takiego, że bierzemy jakiś czasownik i tworzymy od niego rzeczownik(i), przymiotnik(i), przysłówek(i) i tak dalej i tak dalej. Metoda jest ciekawa i się nie nudzi tak szybko, a daje bardzo dużo :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2012-03-01, 08:53 
Pochłaniacz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-09-22, 18:53
Posty:187
Dla mnie najlepszym sposobem na naukę słówek jest czytanie artykułów. Jak nie znam jakiegoś słówka to od razu je sprawdzam w słowniku i tym sposobem zapamiętuję raz z kontekstem zdania.

_________________
sklep godny polecenia


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2012-05-30, 19:41 
Adept
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2011-08-25, 12:51
Posty:15
Fiszki, spotkanie z native speakerem na kawie, czytanie książek po angielsku i zaznaczanie (najlepiej cienkopisem żeby nie zniszczyć książki np. Point88) niezrozumiałych słówek i tłumaczenie ich na bieżąco.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2012-11-02, 13:45 
Nudziarz
Offline

Dołączył(a):2012-11-02, 13:02
Posty:5
Tego sposobu jeszcze nie próbowałem, ale podobnież niektórzy puszczają sobie zestawy słówek na noc lub w czasie drzemki lub relaksu. Wtedy mózg oswaja się z tym, później nauka słówek idzie szybciej. Nie wiem ile w tym jest prawdy ale spróbować można.

_________________
Duży wybór książek w atrakcyjnych cenach, księgarnia internetowa Selkar to zbiór ponad 70-tysięcy pozycji o różnorodnej tematyce. Książki dla ludzi w różnym wieku, dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Re: nauka słówek
PostNapisane: 2012-11-15, 01:18 
Nudziarz
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2012-11-14, 23:55
Posty:3
ja robię tak że co dzień rano zapisuję sobie na kartce papieru 5 nowych słowek.Potem w ciągu dnia co mam chwile wolnego to sobie je powtarzam. Skuteczne;)

_________________
Widziałeś może meble kuchenne szczecin


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO