dietetyk wrocław AAAA

Strefa czasowa: UTC + 2





Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj | Powiadom znajomego

Antykoncepcja awaryjna- tzw. :po:
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-02-16, 13:47 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
Wiem że sam temat o zabezpieczeniach istnieje ale chciałam zeby ta szczególna forma antykoncepcji była poruszona osobno..

Antykoncepcja awaryjna jest metodą zapobiegania ciąży, którą należy stosować po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w przypadku niepowodzenia zastosowanego zabezpieczenia.

W aptekach jest już dostępny nowy preparat w postaci jednej tabletki zawierającej 1500 mikrogramów lewonorgestrelu (substancja czynna). Skuteczność nowej pigułki oblicza się na ponad 99% po zażyciu w pierwszej dobie po niezabezpieczonym stosunku. Zdecydowanym atutem nowego preparatu jest łatwość stosowania - tylko jedna pigułka, bez konieczności przyjmowania kolejnej dawki. Mechanizm działania tego preparatu jest identyczny, jak tradycyjnych pigułek hormonalnych. Tabletka „po” przyjęta przed owulacją hamuje jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Natomiast jeśli przyjmie sie preparat w późniejszym czasie, po owulacji, utrudnia on plemnikom przeniknięcie przez zagęszczony śluz.

Wbrew wszelkim mitom, które wyrosły wokół antykoncepcji doraźnej, pigułka „po” nie ma działania poronnego. Mechanizm jej działania polega na zapobieganiu owulacji (jajeczkowaniu) i zapłodnieniu, a także powodowaniu zmian w błonie śluzowej macicy, nie dopuszczając do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej. Gdy pigułkę przyjmie sie zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia, nie wpłynie ona negatywnie na zarodek, ale podtrzyma rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem. Dotychczas nie odnotowano na świecie żadnych doniesień o niekorzystnym wpływie antykoncepcji doraźnej na rozwój płodu i narodziny dziecka.


Pigułkę „po” nalezy zażyć jak najszybciej - najlepiej w ciągu 12 godzin i nie później niż do 72 godzin po stosunku bez skutecznego zabezpieczenia. Skuteczność działania pigułki „po” zmniejsza się wraz z upływem czasu od zbliżenia.
Pigułka dostępna jest w aptece. Aby ją kupić potrzebna jest recepta od lekarza


Jakieś pytania? Wątpliwości? Jakieś doświadczenia z tzw "awaryjną antykoncepcją"?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-16, 14:49 
to ponoć okropna bomba hormonalna ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-16, 15:13 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
owszem duza dawka progestagonu ale dla niekótych jest to jedyna możliwość uniknięcia niepożądanej ciązy. Trzeba pamietać że jest to tylko awaryjny sposób antykoncepcji.



Myśli ktoś, że powinna być ta pigułka zabroniona w Polsce? Czy jednak lepiej, że istnieje i jest dostępna?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-16, 17:23 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-23, 18:59
Posty:820
Lokalizacja: PrUsIcE
Ale czy to jest zdrowe,nic ona nie powoduje zadnych zaburzen??
Ja uwazam ze to dobrze ze jest dostepna,bo zdarza sie duzo tzw ,,wpadek''


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-16, 17:52 
pewnie, ze powoduje, rozstraja Ci caly cykl ;)
moga wystapic bule i zawroty głowy, wymioty i inne tego typunieprzyjemnosci ;) bynajmniej tak jest w przypadku tabletek przepisywanych przez "wpadkowych" lekarzy :)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-16, 17:54 
Władca pierścieni
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a):2007-01-23, 18:59
Posty:820
Lokalizacja: PrUsIcE
Ale chyba to dobre rozwiazanie.Pozniej chyba wraca wszystko do normy.I tak wiekszosc dziewczyn nie zarzyje takiej pigułki,bo boi isc sie do lekarza ginekologa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-17, 19:21 
Przyjaciel
Offline

Dołączył(a):2007-01-06, 14:29
Posty:337
Lokalizacja: Lubartów
moim zdaniem nie powinni zabraniać tego w Polsce. ja np jakby wystąpiła taka konieczność, na pewno zdecydowałabym się na taką tabletkę.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-17, 20:13 
no nie powinni bo i czemu? nie jest wczesnoporonna więc nawet kościół nie powinien sie czepiać, że to niby "poczęte życie" a ja jako kobieta chcę mieć prawo do decydowania o swoim zyciu. ;)


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-19, 11:04 
Ranger
Offline

Dołączył(a):2006-12-13, 09:57
Posty:2766
Lokalizacja: PL => DE
alinQa napisał(a):
nie jest wczesnoporonna więc nawet kościół nie powinien sie czepiać, że to niby "poczęte życie" a ja jako kobieta chcę mieć prawo do decydowania o swoim zyciu. ;)
_________________


i owszem nie jest to tabletka wczesnoporonna, ale tak samo nie jest wyjściem z nieodpowiedzialności... myślę, że najpierw powinno się przemysleć wszelkie skutki przed głupim zachowaniem. Myślę, że tabletki "po" są dobre aczkolwiek powinny być dopuszczone tylko w niektórych przypadkach - np. gwałt - jednakże wiem o tym dobrze że lekarz nie będzie w stanie udowodnić tego. Z drugiej strony jest to duże ułatwienie dla ludzi. Skoro powszechnie wiadomo że takie tabletki istnieją, nie ma takiego starchu przed niechcianą ciążą.


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

PostNapisane: 2007-02-19, 16:07 
one są drogie ;) wiec nie sadze by ktos celowo wspolzyl sobie i myslalaze tabletka załatwi wszystko ;)

powinny byc moim zdaniem dostepne we wszystkich przypadkach.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  

DrukujPowiadom znajomego 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


  Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
7CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCviewtopic
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO